Rozrywka

Papirus ze starożytnego Egiptu może udowodnić, że obserwacje UFO to nie tylko współczesne zjawisko

Można przypuszczać, że UFO to współczesne zjawisko wywodzące się z incydentu w Roswell w 1947 r., który wywołał falę obsesji na punkcie kosmitów i kosmosu w USA, a później na całym świecie.

Ale UFO od dawna wprawiało ludzi w zakłopotanie, jeszcze zanim historia została zarejestrowana, a malowidła naskalne znalezione na całym świecie pozornie przedstawiają kosmitów z kosmosu.

Istnieją również wczesne relacje historyczne sprzed tysięcy lat, które sprawiają wrażenie, że nasi przodkowie byli bardziej zaznajomieni z UFO, niż nam się wydaje, chociaż niekoniecznie kojarzyli je z kosmitami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sześć popularnych filmów science fiction o kosmitach, które według wielu mogą być prawdziwe

Niektóre starożytne malowidła jaskiniowe podobno przedstawiają statki kosmiczne i kosmitów odwiedzających Ziemię (Zdj .: TIMES OF INDIA)

Jeden szczególny przykład pochodzi z roku 1440 pne w starożytnym Egipcie. Według kwestionowanych raportów rzekomo zapisanych przez skrybów faraona Totmesa III, „ogniste dyski” unosiły się nad niebem Dolnego Egiptu.

Incydent podobno został udokumentowany w tak zwanym Papirusie Tulli, odkrytym w 1933 r. przez Alberto Tulli, dyrektora egipskiej sekcji Muzeum Watykańskiego, w sklepie z antykami w Kairze.

Tulli nie miał pieniędzy na zakup oryginalnego papirusu w sklepie, więc zamiast tego skopiował pismo hieratyczne, a następnie przekopiował go na hieroglify.

Hieroglify zostały później przepisane i przetłumaczone przez księcia Borysa de Rachewiltz, zapalonego włosko-rosyjskiego egiptologa, który wierzył, że papirus był częścią Roczników Totmesa III.

Totmes III był faraonem Egiptu podczas XVIII dynastii w XV wieku p.n.e. (Zdjęcie: Print Collector/Getty Images)

W tłumaczeniu, bardziej zrozumiałym przez antropologa R. Cedrica Leonarda, czytamy: „W roku 22, trzeciego miesiąca zimy, szósta godzina dnia […] wśród skrybów Domu Życia okazało się, że na niebie pojawił się dziwny Ognisty Dysk.

„Nie miał głowy. Oddech jego ust wydzielał nieprzyjemny zapach. Jego ciało miało jeden pręt długości i jeden pręt szerokości.

„Nie miał głosu. Zbliżał się do domu Jego Królewskiej Mości. Ich serca zostały przez to zmieszane i upadli na brzuchy.

Oni [went] do króla, aby to zgłosić. Jego Wysokość [ordered that] zwoje [located] w Domu Życia. Jego Wysokość rozmyślał o wszystkich tych wydarzeniach, które teraz miały miejsce.

„Po kilku dniach stały się liczniejsze na niebie niż kiedykolwiek.

„Świeciły na niebie bardziej niż jasność słońca i sięgały aż do granic czterech podpór nieba” […] Potężna była pozycja Fiery Disks.

„Armia Króla patrzyła z Jego Wysokością pośród nich. Było to po wieczornym posiłku, kiedy Dyski wzniosły się jeszcze wyżej na niebie na południu.

„Ryby i inne substancje lotne spadły z nieba: cud nigdy wcześniej nie znany od założenia kraju. A Jego Wysokość sprawił, że sprowadzono kadzidło, aby uspokoić serce Amona-Re, boga Dwóch Krain.

„I to było [ordered] że wydarzenie [be recorded for] Jego Wysokość w Kronikach Domu Życia [to be remembered] na zawsze.”

Oczywiście istnieją wątpliwości co do autentyczności źródła, ponieważ Alberto Tulli wydaje się być jedyną osobą, która rzeczywiście widziała oryginalny papirus. Kopia przekazana Borisowi de Rachewiltz podobno również zawierała wiele błędów.

Gdzie znajduje się oryginalny papirus, a nawet jeśli w ogóle istnieje, do dziś pozostaje tajemnicą.

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o bliskich spotkaniach, tajemniczych obserwacjach i fascynujących spostrzeżeniach naukowców? Zapisz się do newslettera Daily Star Spaced Out TUTAJ.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button