Rozrywka

Patrick Warburton mówi, że nie jest aktorem głosowym „kameleon” (WYŁĄCZNIE)

Jeśli chodzi o aktorstwo, wydaje się, że wydaje się, że bycie zbyt konkretnym sprawi, że będziesz „typować”. Wystarczy jednak przyjrzeć się karierze Patricka Warburtona, aby przekonać się, że wcale tak nie jest.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Głosuje Dziadkowi Rekinowi w kreskówce Baby Shark, Kronkowi w The Emperor’s New Groove i Joe w Family Guy. Jedno spojrzenie na jego stronę IMDb pokazuje, że wykonał pracę głosową dla ponad 80 projektów.

Jego praca przed kamerą jest równie różnorodna: grał narratora Lemony’ego Snicketa w serialu Netflix A Series of Unfortunate Events, generała Ricka Stonera w Agents of SHIELD i Puddy’ego w Seinfeld; lista jest długa.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

W ekskluzywnym wywiadzie dla Distractify, Patrick — który promuje swoją najnowszą współpracę z Days Inn, gdzie podkłada głos pod poduszką Complimentary — ujawnił, że chociaż postrzega siebie jako aktora na żywo, lubi wyzwania związane z aktorstwem głosowym.

Patrick Warburton nie uważa się za aktora podkładającego głos jako „kameleona”.

Jako bezpłatna poduszka Days Inn, Patrick używa słów zachęty, takich jak „Dzisiaj to rozkręcisz!” i „Czy mogę ci powiedzieć, że twoje włosy pachną dziś wspaniale?” głosem, który idealnie pasuje do jego kultowej postaci Kronka z The Emperor’s New Groove.

„Niektórzy aktorzy podkładający głos są kameleonami, a inni nie; ja jestem z tych drugich” – odpowiedział Patrick, kiedy wspomnieliśmy o podobieństwach.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Chociaż termin „kameleon” jest często stosowany w odniesieniu do niektórych aktorów, różnorodność ról i gatunków, z którymi zmierzył się Patrick w swoim CV, sugeruje, że jest on niezwykle wszechstronny, zarówno w studiu, jak i przed kamerą.

Patrick ujawnił, że postrzega siebie jako aktora aktorskiego „przede wszystkim” i że większość jego satysfakcji pochodzi z tej pracy. Jednak zarówno aktorstwo na żywo, jak i aktorstwo głosowe stanowią własne wyzwania.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Musi być większy, ponieważ jesteśmy w sferze animacji, w przeciwieństwie do akcji na żywo”, powiedział o aktorstwie głosowym, zanim dodał: „[With] lektora jesteś prawie zawsze sam w studio… trochę jak w zimnym, odizolowanym pokoju. Musisz popracować nad swoim tyłkiem i [get] wycisnąć sok.”

Lista głosów Patricka obejmuje Buzza Astrala, więc co sądzi o „Lightyear” Chrisa Evansa? Źródło: Disney/Pixar Animation Studios

Wraz z Timem Allenem, Patrick użyczył również głosu postaci Toy Story — w animowanym serialu Buzz Lightyear of Star Command — zanim przejął ją Chris Evans, a on jest fanem najnowszej wersji tej postaci.

„Z tego, co widziałem z [Chris’] Buzz jest, że wnosi wspaniały głos”, powiedział. „To są postacie, które będą żyć wiecznie”. Wyjaśnił również, jak obowiązkiem każdego artysty jest interpretowanie postaci w sposób, który uważa za stosowny.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

To samo można powiedzieć o jego roli Lemony’ego Snicketa, o której producent wykonawczy i reżyser Serii niefortunnych zdarzeń, Barry Sonnenfeld i Daniel Handler, „poszli za nim”.

Patrick mówi, że miał „szczęście” pracować kilka razy z Sonnenfeldem, którego nazywa „siłą” i „niesamowitym twórcą”.

Źródło: Netflix

„Często w tej branży wydaje się, że brakuje im wyobraźni” – powiedział. „Kiedy zrobiłem serię niefortunnych zdarzeń… Barry i [Daniel] chciał, żebym to zrobił. Poszli dla mnie kijem”.

I widzimy dlaczego. Seria ma obecnie 94-procentowy wynik w Rotten Tomatoes, a wiele mediów chwali jego występ, pokazując, że głos Sonnenfelda i Handlera w sprawie aktora był uzasadniony.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button