Rozrywka

Pattie Boyd powiedziała, że ​​George Harrison i Eric Clapton mieli „niezdolność do komunikowania swoich uczuć poprzez normalną rozmowę”

Pattie Boyd poślubiła dwie znane gwiazdy rocka, George’a Harrisona i Erica Claptona. Oczywiście oboje byli zupełnie różnymi ludźmi. Byli jednak podobni w tym, jak okazywali Boydowi swoje uczucia. George i Clapton mogli wyrazić siebie tylko poprzez piosenkę.

George Harrison i Eric Clapton | Dave Hogan/Archiwum Hultona/Getty Images

Pattie Boyd wyszła za mąż za George’a Harrisona i Erica Claptona

Boyd poznał George’a na planie The Beatles’ Ciężka noc. Od początku George nie wiedział, jak wyrazić swoje uczucia wobec pięknego aktora i modelki.

W Oto nadchodzi słońce: duchowa i muzyczna podróż George’a HarrisonaJoshua M. Greene napisał: „Poprosiła George’a o autograf i nie mając żadnego innego sposobu wyrażania swoich uczuć, zaznaczył małe serduszka pod swoim imieniem”.

George poprosił Boyda, by poślubił go pierwszego dnia, w którym się spotkali. Umawiała się z kimś, więc odmówiła. Jednak później zerwała ze swoim chłopakiem i następnego dnia powiedziała o tym George’owi. Tego wieczoru poszli na kolację.

George napisał wiele piosenek dla Boyda, w tym „If I Needed Someone” i jedną z jego najlepszych piosenek miłosnych w historii „Something”. Pobrali się w 1966 roku. Jednak kiedy George stał się uduchowiony, zaczął zostawiać Boyda w kurzu. Czuła się samotna, a małżeństwo pary zaczęło się rozpadać z innych powodów.

W tym czasie Clapton zakochał się w Boydzie. Napisał „Layla”, aby wyrazić swoją miłość do niej. Jednak zamiast rozmawiać, George i Clapton zaangażowali się w gitarową bitwę, aby wygrać Boyda. Nawet w krytycznym momencie ich życia nie mogli wyrazić swoich uczuć inaczej niż poprzez muzykę. Clapton wygrał.

George i Boyd oficjalnie rozwiedli się w 1977 roku, a Boyd poślubił Claptona w 1979 roku.

„src=”https://www.youtube.com/embed/MoJD6Htw9nw?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

POWIĄZANE: „Here Comes The Sun” George’a Harrisona pojawiło się po tym, jak zagrał Hooky

Boyd powiedział, że George i Clapton mieli „niezdolność do komunikowania swoich uczuć poprzez normalną rozmowę”

Na przełomie lat 60. i 70. Boyd stała się muzą dwóch najsłynniejszych gwiazd rocka. W wywiadzie dla Harper’s Bazaar Taylor Swift zapytał Boyda: „Czy koncepcja bycia nazywanym muzą wydaje się pasować?”

„Uważam, że koncepcja bycia muzą jest zrozumiała, gdy pomyślisz o wszystkich wielkich malarzach, poetach i fotografach, którzy zwykle mieli jednego lub dwóch” – powiedział George. „Artysta wchłania ze swojej muzy element, który nie ma nic wspólnego ze słowami, tylko czystość ich esencji”.

„Swift zapytał: „Jak myślisz, co może być czynnikiem, który artyści chcą komunikować się z tobą poprzez piosenkę?”

Boyd odpowiedział: „Myślę, że w moim przypadku zarówno George, jak i Eric nie byli w stanie wyrazić swoich uczuć poprzez normalną rozmowę. Stałem się dla nich odbiciem”.

„src=”https://www.youtube.com/embed/UelDrZ1aFeY?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

POWIĄZANE: George Harrison nie rozumiał, dlaczego jego matka odpowiedziała na maile fanów

Czym różnili się muzycy

Boyd powiedział, że George i Clapton byli podobni w wyrażaniu swoich uczuć. Jednak było też oczywiste, że w związku byli zupełnie inni.

Boyd powiedział The Age, jak różnili się jej byli mężowie: „George był bratnią duszą, Eric był towarzyszem zabaw”. Jednak kochała ich obu. Clapton również miał trudności z przekazaniem swoich uczuć wobec George’a. Na szczęście Boyd, George i Clapton pozostali przyjaciółmi pomimo wszystkiego, co się między nimi wydarzyło.

POWIĄZANE: Janis Joplin żałowała, że ​​George Harrison nie widział jej i Big Brother and the Holding Company występują zamiast Paula McCartneya

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button