Rozrywka

Paul McCartney nie zdradzi, kto zainspirował „Nierządnicę” w jednej ze swoich piosenek

TL; DR:

  • Jedna z piosenek Paula McCartneya czerpała inspirację od kogoś, kogo nie lubił.
  • Porównał piosenkę do utworu z The Beatles Abbey Road.
  • Najnowsza melodia pojawiła się na przebojowym albumie.
Paul McCartney | Kevin Winter/Getty Images

Wiele piosenek Paula McCartneya dotyczy fikcyjnych postaci. Na przykład jeden z jego ostatnich utworów opowiada o kobiecie, która wygląda jak „nierządnica”. Paul ujawnił, że podczas pisania piosenki czerpał inspirację z prawdziwego życia, ale nigdy nie poda, kto ją zainspirował.

Paul McCartney oparł postać o imieniu „Lavatory Lil” na kogoś, kogo początkowo lubił

Debiutancki solowy album Paula z 1970 roku nosi tytuł McCartney. W 1980 roku wydał sequel zatytułowany McCartney II. Dopiero w 2020 roku ukończył trylogię albumem McCartney III.

Podczas wywiadu z The New York Times Magazine w 2020 roku piosenkarka „Silly Love Songs” omówiła piosenkę z McCartney III zatytułowany „Lil ubikacja”. W piosence Paul śpiewa „Zachowuje się jak gwiazdka, ale wygląda jak nierządnica”.

Paul powiedział, że piosenka była parodią opartą na kimś, kogo nie lubił. „Myślałem, że wszystko jest świetne; stało się paskudne” – wspomina. „Więc wymyśliłem postać Lavatory Lil i przypomniałem sobie niektóre rzeczy, które się wydarzyły, i umieściłem je w piosence. Nie muszę być bardziej szczegółowy. Nigdy nie zdradzę, kto to był.

” src=”https://www.youtube.com/embed/3GDgdgcME7E?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: Paul McCartney śpiewał jak Kazoo w ostatniej piosence nr 1 Ringo Starra

Paul McCartney porównał piosenkę do utworu z „Abbey Road” The Beatles

Podczas wywiadu z NME w 2020 r. Paul powiedział, że „Toaleta Lil” nie była oparta na jednej osobie. „Lavatory Lil” opowiada o każdym, kogo nie lubisz i z którym nie dogadywałeś się i myślę, że w naszym życiu jest wielu takich ludzi – powiedział. „Nie chodzi o nikogo konkretnie, ale jest to fikcyjna postać. Po prostu podobał mi się pomysł, by ktoś nazywał się „Lil ubikacja”.

Następnie Paul porównał „Lavatory Lil” do piosenki z The Beatles Abbey Road. „To nawiązuje do jednej ze starych piosenek Johna, „Polythene Pam”, a to, co robisz, to bierzesz pół pomysłu na kogoś, po prostu tworzysz fikcję o tym, co robi i jaki jest”.

” src=”https://www.youtube.com/embed/Cb0dTdTeHMU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: The Beatles: John Lennon i Paul McCartney użyli tych dwóch słów w tytułach piosenek i tekstach, aby połączyć się z fanami

Jak „Lavatory Lil” i „McCartney III” Paula McCartneya znalazły się na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

Paul nigdy nie wydał „Lavatory Lil” jako singla i nie znalazł się na liście Billboard Hot 100. McCartney III stał się wielkim hitem. Osiągnął drugie miejsce na liście Billboard 200 i pozostał na liście przez 4 tygodnie.

Według The Official Charts Company, „Lavatory Lil” również nie pojawiło się na wykresach w Wielkiej Brytanii. Tymczasem, McCartney III osiągnął nr 1 na wykresie przez tydzień. Album spędził w sumie trzy tygodnie na liście przebojów.

„Lavatory Lil” jest ciekawą piosenką Paula, nawet jeśli publiczność nigdy się nie dowie, kto ją zainspirował.

ZWIĄZANE Z: Paul McCartney Felt pisanie „Proszę, proszę mnie” Beatlesów było tym samym, co pisanie „Długiej i krętej drogi”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button