Rozrywka

Paul McCartney powiedział, że on i John Lennon „nie mieli formuły” podczas pisania piosenek

The Beatles to jeden z najpopularniejszych zespołów wszech czasów. Składający się z członków Johna Lennona, Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra, muzyka zespołu jest rozsławiona do dziś. W wywiadzie dla Rolling Stone w 2020 roku McCartney usiadł do rozmowy z piosenkarką i autorką tekstów Taylor Swift, a obaj omówili swoje kariery. Podczas wywiadu McCartney opowiedział o swoim procesie pisania piosenek z Lennonem.

(LR) Paul McCartney, Ringo Starr, George Harrison i John Lennon | CBS przez Getty Images

Paul McCartney podzielił się, że nie „miał formuły” podczas pisania piosenek z Johnem Lennonem

W 2020 roku Swift i McCartney udzielili wywiadu Rolling Stone na temat ich nowych wydawnictw z tego roku. Swift wydała swój uznany album folklora McCartney wydał album zatytułowany McCartney III.

Podczas rozmowy na temat albumów dla Rolling Stone, McCartney i Swift rozmawiali także o swoich karierach i procesie pisania piosenek.

„Pamiętam, o czym chciałem wiedzieć, czyli o tekstach. Na przykład, kiedy jesteś w tak dziwnym, niezrównanym czasie i tworzysz tę płytę, czy teksty są pierwsze? A może, kiedy wpadnie ci na pomysł melodyczny? — spytał Swift McCartneya.

Odpowiedział: „To było trochę jedno i drugie. Jak zawsze ze mną. Nie ma ustalonej drogi. Ludzie pytali mnie i Johna: „Kto robi słowa, a kto muzykę?”. Mówiłem: „Oboje robimy jedno i drugie”. Mówiliśmy, że nie mamy formuły i nie chcemy jej. Ponieważ w chwili, gdy otrzymamy formułę, powinniśmy ją rozerwać”.

McCartney kontynuował: „Czasami, tak jak w przypadku kilku piosenek na tym albumie, siadam do fortepianu i po prostu zacznę się grzebać, a wtedy wpadnę na jakiś pomysł i zacznę go wypełniać. Tak więc teksty — dla mnie to podążanie tropem”.

„src=”https://www.youtube.com/embed/Auta2lagtw4?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

POWIĄZANE: Dave Grohl powiedział, że Taylor Swift uratował go na jednej z imprez Paula McCartneya — nigdy nie zgadniesz, co śpiewali razem

Paul McCartney uważa, że ​​na początku swojej kariery chciał „sławy i uwagi”

W rozmowie z Rolling Stone McCartney i Swift zjednoczyli się, używając pseudonimów do pisania muzyki. Następnie McCartney przyznał, że nie miał takiego samego nastawienia do anonimowości, gdy był młodszy.

„Ale wiesz, spójrzmy prawdzie w oczy, w młodości pragniesz sławy i uwagi. I właśnie przypomniałem sobie, że byłem gościem w Beatlesach, który pisał do dziennikarzy i mówił [speaks in a formal voice]: „Jesteśmy półprofesjonalnym zespołem rockowym i myślę, że ci się spodoba [us].… Napisaliśmy ponad 100 piosenek (co było kłamstwem), mój przyjaciel John i ja. Jeśli wspomnisz o nas w swojej gazecie… Wiesz, zawsze pragnąłem uwagi” – powiedział McCartney.

„Zamieszanie! Ale to świetnie — odparł Swift.

„src=”https://www.youtube.com/embed/jenWdylTtzs?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

POWIĄZANE: The Beatles: John Lennon i Paul McCartney użyli tych 2 słów w swoich tytułach i tekstach piosenek, aby połączyć się z fanami

Jak Paul McCartney pisze swoje piosenki

Po karierze z Beatlesami McCartney odniósł udaną karierę solową jako piosenkarz i autor tekstów. Rozmawiając ze Swiftem w Rolling Stone, wyjaśnił, jak pisze teksty jako artysta solowy.

„Myślę, że miłość do słów to wspaniała rzecz, zwłaszcza jeśli zamierzasz napisać tekst, a dla mnie to jest jak: „Co to powie tej osobie?” Często czuję, że piszę do kogoś, kto nie radzi sobie tak dobrze. Dlatego staram się pisać piosenki, które mogą pomóc” – powiedział.

POWIĄZANE: Co The Rolling Stones Brian Jones zapytał Johna Lennona o „Love Me Do” The Beatles

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button