Rozrywka

Peter Jackson w duchu Amazona nad „Rings of Power”, fani mówią „w porządku” po niechlujnej trylogii „Hobbit”

Hollywoodzki filmowiec Peter Jackson jest znany z tworzenia jednych z najlepszych filmów tego pokolenia, zwłaszcza jego filmy „Władca Pierścieni” są uważane za arcydzieła. Tak więc, kiedy Amazon ogłosił, że zajmie się kultową powieścią JRR Tolkiena i wyprodukuje z niej serię, ludzie zaczęli zadawać pytania, czy Jackson będzie
czy nie, ponieważ ma duże doświadczenie w adaptacji prac Tolkiena.

Amazon wkrótce ogłosił, że rozmawiają z reżyserem „King Konga” i dyskusje trwają. W grudniu 2018 roku Jackson powiedział, że on i niektórzy z jego partnerów wkrótce będą czytać scenariusze i oferować notatki osobom kierującym projektem. Wygląda jednak na to, że Amazon nie spełnił swojej obietnicy. W niedawnym wywiadzie uznany filmowiec dokonał zaskakującego odkrycia, że ​​Amazon nigdy nie wysłał mu niczego związanego z serialem fantasy, nawet gdy powiedziano mu, że otrzyma scenariusze.

REKLAMA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

„Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy”: Fani witają zwiastun „imponujący”, mówią, że sprawił, że „wybuchły ich uczucia”

REKLAMA

„Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy”: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o programie Amazon Prime

Rozmawiając z The Hollywood Reporter, 60-letni filmowiec twierdził, że gigant produkcyjny obserwował go i nigdy nie skontaktował się z nim po zapytaniu, czy chce być przywiązany do megabudżetowego serialu „LOTR”. Jackson powiedział: „Pytali mnie, czy chcę się zaangażować… [writer-producer Fran Walsh] a ja… i powiedziałem: „Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez obejrzenia scenariusza”. Odpowiedzieli więc: „Jak tylko otrzymamy kilka pierwszych scenariuszy, wyślemy je do ciebie”. A skrypty nigdy się nie pojawiły.
Powiedział też, że powyższe uwagi były ostatnią rzeczą, jaką usłyszał od Amazona. Zapewnił jednak wszystkich, że nie ma złej woli wobec serialu i nie może się doczekać oglądania serialu. Dodał: „Będę go obserwował. Nie jestem typem faceta, który życzy sobie złej woli.

REKLAMA

Kadr z filmu „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” (Amazon Studios)
Kadr z filmu „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” (Amazon Studios)

Gdy tylko wiadomość pojawiła się w Internecie, pewna sekcja mediów społecznościowych zaczęła dzielić się swoimi opiniami na temat wiadomości i wydawała się szczęśliwa, że ​​Jackson nie jest zaangażowany w serial po serii „The Hobbit”. Jackson wyreżyserował także „Hobbita” i został skrytykowany za używanie w tych filmach zbyt dużej ilości grafiki komputerowej. Jeden z użytkowników mediów społecznościowych powiedział: „Rozumiem to i część mnie cieszy się, że nie będzie się w to angażował. O ile doceniam Petera Jacksona za to, co zrobił w przeszłości, przyszłość Śródziemia powinna być w innych rękach”. Inny użytkownik mediów społecznościowych napisał: „Przepraszam kolego. LOTR był świetny, inne bzdury o hobbitach były okropne… STRASZNE. Nie chciałbym, żeby czytał scenariusze. Musi przejść do czegoś innego. Już nie jesteś tym jedynym”.
Inny użytkownik napisał na Twitterze: „Na początku zrobił 3 arcydzieła, ale w trylogii Hobbita zrobił wielki bałagan CGI. Może to być „unikanie kuli” lub „błąd”. Inny użytkownik mediów społecznościowych powiedział: „Czy naprawdę chcesz, aby po The Hobbit przeczytał twoje skrypty?” Inny użytkownik mediów społecznościowych zauważył: „Po trylogii Hobbita, dość uczciwie”.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
Kilka chwil po tym, jak oświadczenie Jacksona stało się popularne, Amazon również wydał oświadczenie i podziękował Jacksonowi za to, że czeka na obejrzenie „The Rings of Power”. Oświadczenie brzmiało: „Dążąc do uzyskania praw do naszego serialu, byliśmy zobowiązani do oddzielenia serii i oddzielenia jej od filmów. Mamy najwyższy szacunek dla filmów Petera Jacksona i Władcy Pierścieni i jesteśmy podekscytowani, że nie może się doczekać obejrzenia Pierścieni mocy”.

REKLAMA

Morfydd Clark jako Galadriela w „Pierścieniach mocy” (Amazon Studios)
Morfydd Clark jako Galadriela w „Pierścieniach mocy” (Amazon Studios)

W serialu występują Morfydd Clark jako Galadriela i Maxim Baldry jako Isildur. Inni aktorzy, którzy wystąpią w serialu, to Cynthia Addai-Robinson (Miriel), Robert Aramayo (Elrond), Nazanin Boniadi (Bronwyn), Ismael Cruz Cordova (Arondir), Charles Edwards (Celebrimbor), Markella Kavenagh (Elanor) i inni.

Premiera „Władcy Pierścieni: Pierścienie Mocy” będzie dostępna wyłącznie w Amazon Prime Video w piątek, 2 września.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button