Rozrywka

Phil Foden zgarnie ogromne 6 MILIONÓW funtów w premiach poza nowym kontraktem w Man City… i więcej, jeśli wygra Ballon d’Or

PHIL FODEN zbierze oszałamiającą premię w wysokości 6 milionów funtów oprócz swojej nowej umowy potrójnej ceny.

Napastnik jest gotowy do podpisania nowych warunków z Manchesterem City na sześcioletni kontrakt o wartości 200 000 funtów tygodniowo – jak ujawnił SunSport w zeszłym miesiącu.

1

Ale to tylko część ogromnej bonanzy gotówkowej, którą czeka na bank w okresie obowiązywania nowej umowy.

22-letni Foden zbierze fajne 3 miliony funtów, gdy tylko przełoży pióro na papier – i to samo ponownie zachwiało resztą umowy.

Seria przyrostowych podwyżek płac o około 25 000 funtów tygodniowo w ciągu każdego roku doprowadzi w końcu do blisko 350 000 funtów tygodniowo – co daje wrażenia 18 milionów funtów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

A as Anglii może trafić więcej jackpotów, jeśli uruchomi szereg innych klauzul związanych z sukcesem.

Foden jest w kolejce do premii w wysokości 150 000 funtów, jeśli zostanie nominowany do Złotej Piłki — 300 000 funtów, jeśli wygra.

Podobna kwota jest oferowana za wygranie Najlepszego Gracza Roku w Premier League, a pojawienie się w 60 procentach meczów City w przyszłym sezonie zapewnia kolejny przyzwoity dzień wypłaty.

Natychmiastowa płaca Fodena jest nadal znacznie niższa od 375 000 funtów tygodniowej pensji Kevina De Bruyne i Erlinga Haalanda.

Ale City ciężko pracowało nad silnie motywowaną umową, aby uznać podwyższony status urodzonej w Stockport gwiazdy.

DOŁĄCZ DO SUN VEGAS: OTRZYMAJ BEZPŁATNY BONUS 10 GBP Z setkami GIER I NIE WYMAGAJĄ DEPOZYTU (obowiązują OWH)

W tej chwili Foden zarabia podstawową pensję w wysokości około 65 000 funtów, ale stał się kluczową postacią zarówno dla klubu, jak i dla kraju – i najważniejsza kadra Etihad chętnie to przyznała.

Od stycznia City pozyskało ponad 220 milionów funtów, w związku z czym Riyad Mahrez i Rodri podpisali ostatnio nowe umowy.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button