Rozrywka

Pięć pytań bez odpowiedzi w sprawie morderstwa Gabby Petito w pierwszą rocznicę jej ciała znalezionego w parku narodowym Wyoming

W pierwszą rocznicę odnalezienia ciała Gabby Petito w parku narodowym, kilka pytań pozostaje w związku z jej wstrząsającym morderstwem.

Zniknięcie i śmierć Gabby ogarnęły cały naród, gdy polowanie na jej narzeczonego, Brian Laundrie, nasiliło się po tym, jak został mianowany osobą zainteresowaną sprawą.

Gabby Petito zaginęła pod koniec sierpnia 2021 r. podczas podróży samochodowej z Brianem Laundrie

5

Szczątki pralni odkryto kilka tygodni po zaginięciu Petito

5

Para była na wycieczce samochodowej w „van life” przez cały kraj

5

Jednak podczas poszukiwania pralni znaleziono szczątki, które później zidentyfikowano jako jego.

3 listopada 2021 r. lekarze sądowi potwierdzili, że przyczyną śmierci pralni była rana postrzałowa głowy.

Dochodzenie FBI w sprawie śmierci Gabby zostało wszczęte na początku tego roku, jednak pod koniec stycznia wydano oświadczenie, w którym ujawniono, że zostanie ono zamknięte w najbliższej przyszłości.

„Wszystkie logiczne kroki śledcze zostały zakończone w tej sprawie” – powiedział agent specjalny FBI Denver Division Michael Schneider.

Zwiastun filmu Chilling Gabby Petito uderzony przez widzów w 1. rocznicę śmierci
Rodzice Gabby Petito wypowiadają się rok po znalezieniu ciała vlogera

Schneider dodał, że w śledztwie nie zidentyfikowano żadnych innych osób niż pralnia zaangażowana w śmierć Gabby.

„Głównym celem FBI podczas śledztwa było wymierzenie sprawiedliwości Gabby i jej rodzinie” – powiedział.

OKOLICZNOŚCI WOKÓŁ OBU ŚMIERCI

Chociaż powszechnie wiadomo, że 20 października w rezerwacie Carlton na Florydzie znaleziono szczątki i przedmioty osobiste pralni, data jego samobójstwa pozostaje nieznana.

Po raz pierwszy zgłoszono jego zaginięcie 17 września – kilka dni po tym, jak rzekomo powiedział rodzicom, że wybiera się na wędrówkę po zarażonym wężami rezerwacie Carlton.

Kilka dni później znaleziono Gabby uduszoną na śmierć, ale dla obu pozostają dokładne okoliczności ich śmierci.

Para była ostatnio widziana razem w restauracji w Wyoming, gdzie personel powiedział, że doszło do kłótni o zapłacenie rachunku.

Stało się to zaledwie kilka dni po tym, jak zostali zatrzymani przez gliniarzy w Moab w stanie Utah, po tym, jak świadek powiedział, że 12 sierpnia pralnia uderzyła Gabby na ulicy.

Na nagraniu z kamery ciała słychać, jak Laundrie mówi, że nie miałby pieniędzy na pozostanie w motelu na noc, ponieważ gliniarze poprosili parę o separację.

W JAKI SPOSÓB POMINIĘTA SZCZĄTKI PRANIA?

Policja przeszukiwała rezerwat Carlton przez ponad miesiąc, ale nie znalazła szczątków pralni, dopóki nie pozyskała pomocy jego rodziców, Roberty i Chrisa Laundrie.

Wkrótce po tym, jak pralnie zaczęły przeszukiwać rezerwat, odkryto szczątki ich syna.

Następnie urzędnicy zostali sfotografowani z torbą przedstawiającą coś, co wyglądało jak notatnik wśród rzeczy pralni.

Chris i Roberta byli widziani wchodząc i wychodząc z obszarów zarośli, zanim rozdzielili się na około 12 minut, kiedy Chris wprowadził dwóch mężczyzn do zarośli po lewej stronie ścieżki.

Gliniarze przeszukiwali tę ziemię przez 33 dni, zanim znaleziono jego szczątki.

CO PRALNIA POWIEDZIEŁA RODZICOM?

Rodzice Briana początkowo podali policji niewłaściwą datę zniknięcia ich syna.

Adwokat rodziny ujawnił, że pralnie podały śledczym niewłaściwą datę jego rzekomego zniknięcia w Carlton Reserve we wrześniu.

Brian „wyszedł, aby wędrować po rezerwacie” w poniedziałek 13 września, a nie we wtorek 14 września, jak ujawnił ich prawnik, co wywołało falę spekulacji na Reddicie.

Steven Bertolino, prawnik rodziny Laundrie, napisał w odpowiedzi tekstowej do Josha Bensona z WFLA na Florydzie: „Pralnie oparły datę wyjazdu Briana na wspomnienia pewnych wydarzeń”.

Nie wiadomo również, dlaczego pralnie „nie zwróciły” tekstów mamy Gabby, która rozpaczliwie chciała odnaleźć swoją córkę.

Nichole Schmidt mówi, że próbowała porozumieć się z Chrisem i Robertą Laundrie po tym, jak pod koniec sierpnia straciła kontakt z Gabby.

Gabby ostatnio rozmawiała ze swoją rodziną 25 sierpnia, kiedy ona i jej narzeczony dotarli do Parku Narodowego Grand Teton w Wyoming.

RODZICE PRALNI OBCIĄŻONE?

Neama Rahmani, była asystentka amerykańskiego prokuratora i obecna prezes West Coast Trial Lawyers, stwierdziła w wywiadzie dla The US Sun, że problemy prawne rodziny Laundrie mogą się jeszcze pogorszyć.

Według Rahmani, gdyby rodzina Laundrie zdecydowała się bronić przed istotnymi roszczeniami podniesionymi w procesie cywilnym Petitos, wówczas wszelkie dowody udostępnione w tym procesie cywilnym mogłyby zostać wykorzystane do wszczęcia przeciwko nim sprawy karnej.

„Jeśli okaże się, że pralnie wiedziały, że ich syn zabił Gabby, i ukryły te informacje, aby pomóc mu uciec, dając mu przewagę w egzekwowaniu prawa, to po fakcie uczyniłyby je akcesoriami do morderstwa” – wyjaśnił Rahmani. .

„I to jest przestępstwo, które grozi nawet 30 lat więzienia.

„Istnieją z pewnością dowody, które dają podstawę do wniosku, że wiedzieli, że ich syn zabił Gabby, a następnie dał im przewagę – i to jest podstawa do wniesienia oskarżenia” – dodał Rahmani.

„Więc teraz są złapani w naprawdę złej sytuacji”.

Bertolino wielokrotnie nazywał zarzuty Petitos „bezpodstawnymi”.

„W sądzie złożono wniosek o oddalenie bezpodstawnego i błahego pozwu wszczętego przez rodziców Gabby Petito” – powiedział Bertolino.

„Pralnie skorzystały ze swojego konstytucyjnego prawa do powstrzymania się od wypowiadania się i polegały na radach, aby wypowiadać się w ich imieniu. Jest to nie tylko powszechna praktyka w naszym cywilizowanym społeczeństwie, ale ucieleśnia korzystanie z podstawowych praw wynikających z Konstytucji Stanów Zjednoczonych i Florydy”.

Kontynuował: „Prawa pralni są niezbywalne, a pralnie nigdy nie mogą ponosić odpowiedzialności za korzystanie ze swoich praw w dopuszczalny sposób.

„Ja i moi koledzy z Trombley & Hanes, którzy reprezentują Chrisa i Robertę Laundrie w tej sprawie, jesteśmy przekonani, że prawa konstytucyjne wszystkich obywateli tego kraju będą chronione przez oddalenie tego pozwu.”

CO PRZESZŁA GABBY?

Joe Petito i Nichole Schmidt prowadzili czat audio na Twitter Spaces, gdzie zastanawiali się nad życiem Gabby, które zostało tragicznie przerwane przez jej narzeczonego, Briana Laundrie, kiedy udusił ją na śmierć.

Ta pierwsza para często pracuje razem, aby uhonorować życie Gabby, podnosząc świadomość na temat przemocy domowej.

„Nikt nie miał pojęcia, przez co przechodzi” – powiedziała Nichole na Twitterze w niedzielę wieczorem.

Joe dodał, że istnieją oznaki przemocy domowej, które można łatwo zauważyć, nawiązując do zatrzymania przez policję przemocy domowej Gabby i Briana, która została schwytana przez kamerę.

Od tego czasu rodzina Gabby wszczęła 50-milionowy pozew przeciwko Departamentowi Policji Miasta Moab, obwiniając swoich funkcjonariuszy za „niezapewnienie ochrony” blogerki zajmującej się sprawami przemocy domowej na kilka tygodni przed jej morderstwem.

Jednak podczas spotkania na Twitterze Joe zachęcał widzów do korzystania z nagrań z kamery ciała jako narzędzia do rozpoznawania przemocy w rodzinie.

„Użyj tego filmu jako narzędzia do nauki” – powiedział ojciec w Internecie.

Rodzina ma problem z bolesną apelacją, ponieważ „znaleziono ciała dwojga zaginionych nastolatków”
Sherri Papini, lat 40, skazana na 18 miesięcy więzienia za sfingowanie własnego porwania

„Więc możemy być lepsi. Mamy doskonały przykład. Możemy działać lepiej i powinniśmy.

„Niech ludzie wiedzą, że nie są sami, a to może pomóc im przez to przejść. To ważna rzecz”.

Para podróżowała po kraju swoją białą furgonetką

5

Notatnik pralni stał się kluczowym dowodem w sprawie

5

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button