Rozrywka

Pierce Brosnan wybrał grafikę z tej pamiętnej sceny z melonikiem „Thomas Crown Affair”

TL; DR:

  • Pierce Brosnan zagrał tytułową rolę w 1999 roku Sprawa Thomasa Crowna.
  • Sam artysta Pierce Brosnan osobiście wybrał „Syna człowieczego” René Magritte’a do sceny z melonikiem.
  • Rene Russo odniósł się do obrazu melonika w ostatnim wierszu Sprawa Thomasa Crowna.

Meloniki. Powiedz te trzy słowa każdemu, kto oglądał lata 1999 Sprawa Thomasa Crowna i są szanse, że dalsze wyjaśnienia nie są potrzebne. W filmie Johna McTiernana tytułowy bohater Pierce’a Brosnana pamiętnie wymyka się autorytetom z pomocą obrazu. I oczywiście wielu mężczyzn w melonikach. Okazuje się, że aktor sam wybrał obraz.

Obraz w „The Thomas Crown Affair” to „Syn człowieczy” René Magritte’a

Biorąc pod uwagę, że remake wersji z 1969 roku koncentruje się wokół kradzieży obrazu Moneta w muzeum, nie jest to niespodzianką Sprawa Thomasa Crowna zawiera różne dzieła sztuki. Postać Brosnana je przed obrazem, który nazywa „stogami siana”. Tymczasem strażnik muzeum wskazuje, że inna praca w pobliżu przyciąga więcej uwagi.

Są też dodatkowe prace widziane w domu Crown. Nie wspominając już o innych detektywach ubezpieczeniowych Catherine Banning (Rene Russo) podpalających tropikalną kryjówkę Crown.

Jednak najbardziej znanym dziełem w filmie jest prawdopodobnie ten ze sceny z melonikiem. Więc w czym jest obraz? Sprawa Thomasa Crowna nazywa? To „Syn człowieczy” belgijskiego surrealisty René Magritte’a.

Pierce Brosnan wybrał „Syna człowieczego” do sceny z melonikiem

„src=”https://www.youtube.com/embed/C3rDWENRI7c?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Według Gentleman’s Journal, Brosnan wybrał „Syna Człowieczego” dla Sprawa Thomasa Crowna. 69-latek nie wyjaśnił, dlaczego wybrał ten konkretny obraz, choć mówił o swoim zainteresowaniu sztuką.

Brosnan nawet szkicował podczas wywiadu. „Ponieważ czasami trzeba po prostu malować! Siedzenie na rozmowach, siedzenie na Zoomie, siedzenie tutaj i patrzenie na ludzi. Miło jest pozostać aktywnym” – powiedział.

Powiedział też, że czyni sztukę częścią swojego życia, nawet gdy kręci w plenerze.

„Tu, w Atlancie, w tym pięknym mieszkaniu, mam studio. To tylko wolny pokój, zamieniony w studio, w którym założyłem pracę” – powiedział. „Ale jeśli zamierzasz gdzieś wyjechać na dłuższy czas, uważam, że dobrze jest wyjechać z jedną lub dwiema pracami, które tam wykonałeś”.

Ostatnia linijka w „The Thomas Crown Affair” to ukłon w stronę obrazu na meloniku

„src=”https://www.youtube.com/embed/JcRuXU7cvmo?feature=oembed”frameborder=”0″allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Russo odniósł się do Sprawa Thomasa Crowna malarstwo, aka „Syn Człowieczy” w ostatniej scenie, według IMDb. „Następnym razem złamię ci obie ręce” – powiedziała Crown jej bohaterka po tym, jak odkryła go podczas jej lotu.

Więc jak to było ukłonem w stronę malowania melonika? Według IMDb, Crown wymodelował się jako mężczyzna na obrazie. A na obrazie lewa ręka mężczyzny wygląda na wygiętą do tyłu, jakby była złamana.

POWIĄZANE: Dlaczego Jack Nicholson dał Diane Keaton pieniądze po tym, jak zagrali w „Something’s Gotta Give”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button