Rozrywka

Pierwszy sezon „The Sandman” przedstawia osobę o imieniu Nada — kim ona jest w komiksach?

Ostrzeżenie o spoilerze: Ten artykuł zawiera spoilery The Sandman zarówno dla programu Netflix, jak i komiksów.

Długo oczekiwana adaptacja The Sandman Neila Gaimana w końcu pojawiła się na Netflix. Serial opowiada o Morfeuszu (Tom Sturridge), władcy śniącego świata, który musi przywrócić swoje królestwo po ponad stuletnim więzieniu przez ludzkich kultystów. Jego podróż, aby odzyskać utracone moce, prowadzi go przez budzący się świat, w którym napotyka kilka nadprzyrodzonych zagrożeń. Odkrywa również, że podróżuje do głębin piekła. Tutaj spotyka kobietę o imieniu Nada (Deborah Oyelade).

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Ich spotkanie jest słodko-gorzkie, zwłaszcza, że ​​Morfeusz odmawia jej prośby o uwolnienie jej z jej więzienia w piekle. Morfeusz wyjaśnia swojemu krukowi Matthew (Patton Oswalt), że była kiedyś władczynią plemienia zwanego „Pierwszym Ludem”. Ona i Morfeusz byli kochankami, ale skazał ją do piekła po tym, jak „przeciwiła się” Morfeuszowi.

Chociaż serial nigdy już do niej nie wraca, ta scena wywodzi się wprost z kart oryginalnych komiksów. Kim właściwie jest Nada?

Źródło: Netflix

Nada i Morfeusz w alternatywnej postaci

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Kim jest Nada w oryginalnym komiksie „Sandmana”?

Tragiczna historia miłosna Nady i Morfeusza zaczyna się w drugiej części komiksu Sandmana, zatytułowanej „Dom lalki”. Pojawia się dla niej jako normalny mężczyzna, ale ona od razu jest zauroczona jego wyglądem jak ze snu. Ściga go i po wielu wysiłkach spotyka go w swoich snach. Chociaż jej uczucia do Morfeusza są silne, rozpoznaje jego status jako jednego z Nieskończonych i zabrania sobie romansowania z nim.

Nada obawia się, że gdyby pokochała wszechmocną siłę natury, mogłaby narazić się na gniew wszechświata. Jednak Morfeusz chce być z nią, bez względu na konsekwencje. Tak jak Nada zrobiła mu wcześniej, Morfeusz próbuje ją ścigać i obsypywać prezentami, ale ona odmawia mu na każdym kroku. A potem pewnej nocy zostaje zauroczona jego przysięgą, że będzie ją kochać bez względu na wszystko. Ona ustępuje i spędzają razem noc. Chociaż ich miłość jest szczera, obawy Nady są niemal natychmiast realizowane.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Następnego dnia Nada budzi się, gdy jej królestwo uderzył meteor. Jej ludzie szybko stają się popiołami, a Nada dochodzi do wniosku, że było to konsekwencją jej miłości do Morfeusza. Po raz kolejny odmawia jego miłości i rzuca się z klifu, by odpokutować. Ale tuż przed śmiercią może ją odebrać Morfeusz zatrzymuje ją. Jeszcze raz prosi ją, by była u jego boku, albo skazuje ją na piekło. Nada ponownie stanowczo odmawia. Zgodnie z jego słowem trafia do piekła na ponad 10 000 lat.

Biorąc pod uwagę, jak wypchany jest już pierwszy sezon Sandmana Netflixa, rozsądnie jest sądzić, że nie było miejsca na pełne rozwinięcie Nady w ciągu 10 odcinków. Jednak sezon kończy się stworzeniem wątku „Sezon mgieł”, który konkretnie zamyka tragiczną historię miłosną między Nadą i Morfeuszem. Jest bardzo możliwe, że drugi sezon w pełni przybliży Nadę.

Sandman jest teraz przesyłany strumieniowo na Netflix.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button