Rozrywka

Pijany facet spowodował szkody warte 20 000 funtów, próbując włamać się do Selfridges za pomocą siekiery

Pijany mężczyzna, który zabrał siekierę na wystawę Louisa Vuittona w sklepie Selfridges w celu zdobycia pieniędzy za alkohol, został skazany na 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Mark Mills spowodował szkody o wartości ponad 20 000 funtów w szklanym oknie w Selfridges na New Cathedral Street w Manchesterze w źle zaplanowanej próbie napadu, która „prawie się nie powiodła”.

W tym czasie Mills pił do dziewięciu litrów cydru dziennie. Sędzia oszczędził mu teraz kary pozbawienia wolności po tym, jak powiedziano mu, że przysiągł walczyć ze swoim alkoholizmem.

Mills miał nadzieję ukraść luksusowe towary w celu sfinansowania swojego uzależnienia od alkoholu (Zdjęcie: Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Manchester Crown Court usłyszał, że widziano Millsa i innego nieznanego mężczyznę, którzy próbowali wybić okno w sklepie około 3:30 nad ranem 13 marca. Próbowali wedrzeć się na wystawę Louisa Vuittona, która wychodzi na New Cathedral Street.

Policja przybyła wkrótce potem i była świadkiem, jak Mills dzierży siekierę, donosi Manchester Evening News. Widzieli również, jak wyrzuca przedmiot, który okazał się być dużym nożem kuchennym, powiedział prokurator Simon Barrett.

Para zdołała zrobić dziurę w oknie, a nóż został użyty do jej powiększenia, aby mogli przez nią sięgnąć. Podczas przerwy dwie pary butów o wartości 875 funtów każda zostały uszkodzone i nie nadawały się już do sprzedaży.

Uszkodzenie okna wyceniono na ponad 20 000 funtów.

Nieudolny niedoszły złodziej zostawiony z pustymi rękami (zdjęcie stockowe) (Zdjęcie: Getty Images) Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Po aresztowaniu Mills powiedział policji, że znalazł siekierę „z tyłu kanału”.

Broniąc się, Thomas McKail powiedział, że Mills cierpiał na alkoholizm od dwudziestego roku życia, po tym, jak jego pierwszy drink miał 13 lat.

Wcześniej sięgał po butelkę w chwilach złego nastroju i problemów emocjonalnych. Po okresach abstynencji zaczął znowu pić po niedawnej śmierci swojej babci, powiedział McKail.

Adwokat zaapelował, aby Mills nie spędzał więcej czasu w więzieniu, po tym, jak był przetrzymywany w areszcie od czasu incydentu. Mills był wcześniej w stanie rozwiązać swój problem z piciem i jest zmotywowany, aby spróbować ponownie, powiedział.

Skazując, sędzia Timothy Smith powiedział: „Strata dla Selfridges, nawet w przypadku sklepu o takiej wielkości i rentowności, była znacząca”. Powiedział jednak, że program jest „prawie skazany na niepowodzenie”.

Po stwierdzeniu, że jest zadowolony z motywacji Millsa do zmiany, sędzia skazał go na 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Nakazano mu również przeprowadzenie sześciomiesięcznego programu leczenia alkoholizmu, 175 godzin nieodpłatnej pracy i 20 dni zajęć rehabilitacyjnych.

Mills z Kirkwood Drive w Collyhurst przyznał się do włamania i dwóch przypadków posiadania przedmiotów z ostrzami.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button