Rozrywka

Pilne wycofanie lodów Ben & Jerry’s po pomyłce, która może zabić klientów

Firma Ben & Jerry’s wycofała z półek Wielkiej Brytanii jedno ze swoich najpopularniejszych lodów.

A fani online skorzystali z okazji, by ośmieszyć słynną, a ostatnio kontrowersyjną markę.

Firma przypomniała sobie, że lody Moophoria Peanut Butter Cookie Dough Ice Cream sprzedawane są w Sainsbury’s.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Druga fala upałów w Wielkiej Brytanii za tydzień” nadchodzi, gdy temperatury wrócą do 29 ° C

W wyniku błędu pakowania z powodu nieprawidłowego wieczka.

Zamiast tego, który powinien mieć, w rzeczywistości został zwieńczony pokrywką lodów Salted Caramel Brownie Ice Cream, w wyniku czego na pokrywce nie wymieniono orzeszków ziemnych.

Oznacza to, że produkt stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia każdego, kto ma alergię na orzeszki ziemne.

Agencja ds. Higieny Żywności rządu Wielkiej Brytanii powiedziała: „Ben & Jerry’s wycofuje produkt od klientów i doradzono jej, aby skontaktowała się z odpowiednimi organizacjami wspierającymi alergików, które poinformują swoich członków o wycofaniu.

Pomieszały się dwa smaki (Zdjęcie: Bloomberg za pośrednictwem Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

„Firma wysłała również powiadomienie w punkcie sprzedaży do swoich klientów.

„Niniejsze powiadomienie wyjaśnia klientom, dlaczego produkt jest wycofywany i mówi im, co zrobić, jeśli kupili produkt.

„Jeśli kupiłeś powyższy produkt i masz alergię na orzeszki ziemne, nie jedz go. Zamiast tego zwróć go do sklepu, w którym został kupiony, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy”.

Partia, której dotyczy problem, to pojemniki o pojemności 435 ml oznaczone kodem partii L1278, datowane najlepiej przed kwietniem 2023 r.

A fani w mediach społecznościowych zaatakowali firmę – odnosząc się do jej niedawnego wejścia w świat lewicowej polityki z ostatnimi oświadczeniami o bojkotowaniu części Izraela.

Może stanowić poważne zagrożenie dla każdego, kto ma alergię na orzechy (Zdjęcie: Getty Images / Westend61) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Jeden z użytkowników Twittera napisał: „Czy tak się dzieje, gdy twoja polityka przeszkadza ci w codziennej pracy?”

A inny dodał: „Globalistyczne pomyje są niezdrowe, co za niespodzianka”.

Rzecznik Ben & Jerry’s powiedział: „Bezpieczeństwo ludzi, którzy kupują i cieszą się naszymi produktami, jest zawsze naszym priorytetem numer jeden, dlatego podejmujemy dobrowolne środki ostrożności przy wycofaniu tej jednej partii, ponieważ może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa tych osób z alergią na orzeszki ziemne.

„Nie dotyczy to żadnych innych produktów ani sprzedawców Ben & Jerry’s. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za współpracę.”

Aby otrzymywać więcej artykułów z Daily Star prosto do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do jednego z naszych bezpłatnych biuletynów tutaj.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button