Rozrywka

Platynowy Weekend Jubileuszowy Królowej Elżbiety: Przewodnik po 4-dniowych obchodach

TL; DR:

  • Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II kończy się czterema dniami uroczystości w dniach 2-5 czerwca 2022 r.
  • Będzie parada, koncerty i nie tylko.
  • Uroczystości zaczynają się od Trooping the Color, a kończą się wielkim jubileuszowym obiadem i konkursem.
Królowa Elżbieta II | Paul Grover – Basen / Getty Images

Platynowy weekend królowej Elżbiety II zbliża się wielkimi krokami. Nie jest jasne, czy monarcha weźmie udział w wielu obchodach Platynowego Jubileuszu. Jednak w całym Londynie będą wydarzenia upamiętniające jej 70-letnie panowanie. Poznaj szczegóły dotyczące harmonogramu platynowego jubileuszu królowej Elżbiety.

Platynowy jubileusz królowej Elżbiety: Trooping the Color rozpocznie obchody 2 czerwca

Nazywany „centralnym weekendem” obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety na oficjalnej stronie rodziny królewskiej, uroczystości rozpoczynają się 2 czerwca 2022 roku. Trooping the Colour, coroczna parada z okazji urodzin monarchy, rozpoczyna się o godzinie 11:00 czasu lokalnego.

Podobnie jak w minionych latach, będzie mnóstwo przepychu i okoliczności. Trooping the Color obejmie Royal Gun Salute, brytyjską armię, konie i wiadukt.

Zgodnie z tradycją, członkowie rodziny królewskiej staną na balkonie Pałacu Buckingham. Jednak Meghan Markle, książę Harry i książę Andrzej będą nieobecni. Czemu? Ponieważ obecnie nie pracują w rodzinie królewskiej.

Chociaż, według królewskiego eksperta, książę i księżna Sussex mogą w pewnym momencie weekendu wylądować na balkonie.

Oprócz Trooping the Colour, weekendowy plan platynowego jubileuszu królowej Elżbiety będzie kontynuowany z beaconami. Główna latarnia morska Pałacu Buckingham zostanie zapalona o godzinie 21:00 czasu lokalnego podczas specjalnej ceremonii. Zapalone zostaną kolejne 54 radiolatarnie Wspólnoty Narodów. Plus beacons społeczności.

Nabożeństwo Dziękczynienia odbędzie się 3 czerwca

Platynowy weekend królowej Elżbiety trwa dalej z kolejnymi wydarzeniami 3 czerwca 2022 r. Nabożeństwo Dziękczynienia z okazji panowania królowej Elżbiety odbędzie się w katedrze św. Pawła.

Według biografa Meghan i Harry’ego, Omida Scobie, para wykazała zainteresowanie udziałem w tym konkretnym wydarzeniu z okazji Platynowego Jubileuszu. Jak powiedział w maju 2022 r., uznali, że lepiej pasuje do ich królewskiego życia na wyższych stanowiskach niż stanie na balkonie.

Obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety będą kontynuowane z wyścigiem konnym i gwiazdorskim hołdem muzycznym 4 czerwca

Królowa Elżbieta jest miłośniczką koni, która również robi porządne wyścigi. Dlatego pasuje tylko do jej platynowego jubileuszu, który obejmuje derby. Derby w Epsom Downs odbędą się 4 czerwca 2022 r.

Derby to jednak nie jedyne wydarzenie tego dnia. Oprócz wyścigów konnych w Pałacu odbywa się Platynowa Impreza. Według Platinum Jubilee koncert obejmuje występy Queen + Adam Lambert, Alicia Keys, Duran Duran, Andrea Bocelli i nie tylko. Po 2,5 godzinach muzycznych gości Diana Ross zamknie występ.

Wielki jubileuszowy lunch i platynowy konkurs jubileuszowy zamykają weekendowe uroczystości

Wreszcie, weekend platynowego jubileuszu królowej Elżbiety kończy się lunchem i konkursem. Opisane jako „ogólnokrajowy akt przyjaźni społeczności”, Big Jubilee Lunches zawiera wszystko, od prób bicia rekordu świata po grillowanie na podwórku.

Tymczasem Platynowy Korowód Jubileuszowy składa hołd królowej Elżbiecie. Wystąpi chór gospel. Pojawi się także wykonanie „God Save the Queen”. Dodatkowo uczestnicy mogą spodziewać się „wspaniałej niespodzianki”.

POWIĄZANE: Platynowy jubileusz królowej Elżbiety: Royals „zaproszony” do stania na balkonie podczas szturmowania koloru

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button