Rozrywka

Podobno Celtics Trade Target chwali Jaysona Tatuma po meczu 6

Getty Jayson Tatum z Boston Celtics.

Opierając się plecami o ścianę w piątkowy wieczór, drużyna Boston Celtics odniosła zwycięstwo 108-95 nad Milwaukee Bucks w grze 6. Seria nie powróci do Bostonu w grze 7. Podczas gdy gracze tacy jak Jaylen Brown, Derrick White, i Marcus Smart podszedł, Jayson Tatum błyszczał najjaśniej.

Supergwiazda zakończyła mecz z 46 punktami przed końcem, z dziewięcioma zbiórkami i czterema asystami. Strzelał też sprawnie, jadąc 17 na 32 z pola i 7 na 15 zza trzypunktowej linii. Jego znakomity występ przyciągnął nawet uwagę jednej z czołowych gwiazd NBA.

Po meczu Damian Lillard z Portland Trail Blazers napisał na Twitterze o Tatumie, chwaląc jego grę na wysokim poziomie.

Ten chłopak @jaytatum0 sumn jeszcze. Biustonosz z „nieznanych części” lol

— Damian Lillard (@Dame_Lillard) 14 maja 2022 r.

Tatum i Lillard są przyjaciółmi, grając razem podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. W czerwcu zeszłego roku pojawiły się doniesienia, że ​​rozmowa Tatuma z Lillardem była jednym z głównych powodów, dla których zdecydował się dołączyć do zespołu.

Lillard zrekrutował Tatum do zespołu USA

Według Briana Windhorsta z ESPN, Lillard skontaktował się z Tatumem przed igrzyskami olimpijskimi zeszłego lata, próbując umieścić go w składzie. W tym czasie Tatum był w trakcie opracowywania planów poza sezonem, ponieważ Celtics właśnie zakończyli rozczarowujący sezon.

„Lillard był również w kontakcie ze skrzydłem Boston Celtics Jaysonem Tatumem, który odłożył decyzję o drużynie USA na jakiś czas po zakończeniu sezonu, aby ocenić swoje priorytety poza sezonem” – napisał Windhorst. „Tatum był w drużynie Pucharu Świata 2019, która zakończyła rozczarowujące siódme miejsce, po części dlatego, że Tatum skręcił kostkę w grze w basenie”.

Windhorst zauważył również, że „kiedy było jasne, jak układa się zespół, niepewność Tatuma zniknęła, a on się zaangażował, podają źródła”. Powiedział, że gwiazda Lillard i Brooklyn Nets, Kevin Durant, byli głównymi katalizatorami w procesie rekrutacji.

Drużyna USA zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich, ale to nie był ostatni raz, kiedy Tatum i Lillard połączyli się. W związku z niepewną przyszłością Trail Blazers, imię Lillarda zostało rozrzucone w plotkach handlowych, a Celtics pojawili się jako potencjalny cel podróży.

Celtics nazwany potencjalnym miejscem handlu w Lillard

Pomimo swojej niezachwianej lojalności wobec miasta Portland, Lillard stwierdził, że nie odepchnie się, jeśli Trail Blazers postanowią go wymienić. Portland zobowiązał się do budowania wokół niego, co podkreśla zatrudnienie Joe Cronina, ale wszystko to może się zmienić w jednej chwili.

Jak donosi Adam Tayor, jeden z dyrektorów, który rozmawiał z Heavy.com, zauważył, że Brad Stevens jest wielkim fanem Lillarda. Nie tylko to, ale dyrektor zauważył również, że nie sądzi, aby Portland mógł zrobić dużo lepiej niż to, co ma do zaoferowania Boston.

„Nie wiem, czy Portland mógłby zrobić coś lepszego niż to, co może zaoferować Boston, jeśli do tego dojdzie” – zauważył dyrektor. „To znaczy, Lillard ma teraz 31 lat, a z powodu kontuzji nie dostanie pakietu supergwiazdy, który mógł narysować w przeszłości. Jeśli możesz zdobyć kilku facetów takich jak Smart and White i kilka typów, być może będziesz musiał to zrobić, jeśli jesteś Portland.

Lillard już wcześniej chwalił grę Tatum, a dzięki jego ostatniej aprobacie jest jasne, że nadal docenia wielkość młodej gwiazdy. Biorąc pod uwagę, że podobno spodobałoby mu się grać z Jaylenem Brownem, plotki o „Lillard to the Celtics” prawdopodobnie nie ucichną w najbliższym czasie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button