Rozrywka

Pogłoski o Seahawks: ujawniono kluczową datę potencjalnej sprzedaży

Getty The Seattle Seahawks oddają hołd swojemu zmarłemu właścicielowi Paulowi Allenowi.

Poza sezonem krążyły plotki o potencjalnej sprzedaży Seattle Seahawks. Chociaż nie ujawniono harmonogramu sprzedaży franczyzy, jeden z autorów bitów podał nam kluczową datę, w której fani mogą oczekiwać, że nowi potencjalni właściciele zaczną składać oferty.

Bob Condotta z The Seattle Times omówił niektóre z ostatnich plotek o sprzedaży w swoim najnowszym felietonie. Podczas gdy Condotta nie spodziewa się, że zespół zostanie sprzedany w najbliższym czasie przez zaufanie Paula Allena i jego siostry Jody Allen, reporter beat ujawnił, że 2 maja 2024 roku jest kluczową datą w tym procesie.

Według Condotty jest to dzień, w którym zespół nie musiałby płacić 10% wartości sprzedaży zespołu stanowi Waszyngton z powodu postanowienia w referendum z 1997 r., które pomogło sfinansować budowę Lumen Field.

Klauzula wyraźnie stwierdza, że ​​jeśli Paul Allen lub jego majątek staną się mniej niż właścicielami mniejszościowymi w dowolnym momencie przed upływem 25 lat od sprzedaży pierwszych obligacji, Zarząd Stadionu Publicznego otrzyma 10% ceny sprzedaży brutto odsetek zespół” – powiedział Condotta. „Klauzula jest publicznie dostępna, ale rzadko była omawiana”.

Dziedzictwo Paula Allena z Seahawks

Biorąc pod uwagę wszystkie plotki dotyczące Seahawków, które mogą zostać wystawione na sprzedaż w przyszłości, warto omówić dziedzictwo Paula Allena jako właściciela zespołu.

Allen był współzałożycielem Microsoftu, urodził się i wychował w Seattle, zanim kupił franczyzę Seahawks w 1997 roku. Kupił zespół od Kena Behringa, który próbował przenieść franczyzę do południowej Kalifornii, zanim ostatecznie sprzedał ją Allenowi.

Wkrótce po zakupie zespołu Allen naciskał iz powodzeniem skłonił wyborców do zatwierdzenia 300 milionów dolarów funduszy na budowę nowego stadionu Seahawks (obecnie Lumen Field), który miałby zastąpić Kingdome. Allen również przeznaczył na ten projekt 100 milionów dolarów z własnych pieniędzy.

The Seahawks odnieśli bezprecedensowy sukces jako franczyza pod Allenem. Przed odejściem w 2018 roku Seahawks zdobyli dziewięć tytułów dywizji, pojawili się w trzech Super Bowls i wygrali swoje pierwsze mistrzostwo NFL w historii serii w Super Bowl XLVIII przeciwko Denver Broncos.

Po jego śmierci własność Seahawks przeszła w ręce Allena i jego siostry Jody Allen. Ich rodzina miała ogromny wpływ na Seahawks, ale może nastąpić zmiana, jeśli ostatecznie zdecydują się sprzedać zespół.

Czy Jeff Bezos może zostać kolejnym właścicielem Seahawks?

Wiele grup właścicielskich będzie próbowało złożyć ofertę na Seahawki, jeśli i kiedy zostaną wystawione na sprzedaż. Jednak największym nazwiskiem, które będzie powiązane z franczyzą, będzie założyciel Amazon, Jeff Bezos.

Bezos był powiązany z wieloma drużynami NFL w ciągu ostatnich kilku lat. Jako jeden z najbogatszych ludzi na świecie, Bezos byłby w stanie kupić wielomiliardową franczyzę bez pomocy grupy właścicielskiej, w przeciwieństwie do większości potencjalnych oferentów.

Seahawks miałoby wiele sensu dla Bezosa, gdyby chciał kupić drużynę NFL. Siedziba Amazona znajduje się w Seattle, dzięki czemu Bezos odcisnął duży wpływ na to miasto w ciągu ostatnich kilku dekad.

Więcej Heavy on Seahawks News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button