Rozrywka

Pogrążony w żalu książę Andrzej walczy ze łzami, gdy idzie za trumną królowej podczas konduktu pogrzebowego

LONDYN, ANGLIA: Książę Andrzej zdawał się powstrzymywać łzy, gdy udawał się do Opactwa Westminsterskiego za trumną swojej matki, królowej Elżbiety II.

Książę Yorku przybył do Westminister Hall, aby dołączyć do innych królewskich członków w procesji, podczas której trumna królowej była zabierana do Opactwa Westminsterskiego. Andrew miał zbolały wyraz twarzy, gdy podążał za swoim starszym bratem, królem Karolem.

REKLAMA

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

Kim jest David Hoyle? Dean of Westminster nazywa skalę pogrzebu królowej „bezprecedensową”

„Znak z niebios”: Tęcze pojawiają się nad Westminsterem i Windsorem w przeddzień pogrzebu królowej

REKLAMA

Podczas uroczystej procesji książę Edward, hrabia Wessex, szedł po lewej stronie trumny królowej z Andrzejem po jej prawej stronie, podczas gdy księżniczka Anna szła po prawej stronie Andrzeja, a Karol ją otaczał.

Anna, księżniczka królewska, król Karol III, książę Andrzej, książę Yorku i książę Edward, hrabia Wessex, podążają za orszakiem pogrzebowym królowej, przewożonym przez Staten Gun Carriage Królewskiej Marynarki Wojennej w kierunku Opactwa Westminsterskiego 19 września 2022 r. Londyn, Anglia.  Elizabeth Alexandra Mary Windsor urodziła się na Bruton Street w Mayfair w Londynie 21 kwietnia 1926 roku. Poślubiła księcia Filipa w 1947 roku i wstąpiła na tron ​​Zjednoczonego Królestwa i Wspólnoty Narodów 6 lutego 1952 roku po śmierci jej ojca, króla Jerzego VI.  Królowa Elżbieta II zmarła w zamku Balmoral w Szkocji 8 września 2022 roku, a jej następcą został jej najstarszy syn, król Karol III.
Anna, księżniczka królewska, król Karol III, książę Andrzej, książę Yorku i książę Edward, hrabia Wessex, podążają za orszakiem pogrzebowym królowej, przewożonym przez Staten Gun Carriage Królewskiej Marynarki Wojennej w kierunku Opactwa Westminsterskiego 19 września 2022 r. Londyn, Anglia (fot. Tristan Fewings/Getty Images)

REKLAMA

Maszerując obok swojego rodzeństwa i przed księciem Harrym, Andrew zagryzał wargi i walczył ze łzami, gdy wyglądał na przytłoczonego emocjami, gdy trumna królowej dotarła do opactwa Westminister. Podczas procesji książę nosił na piersi wojskowe medale. Tylko on i książę Sussex pozostali w cywilnych ubraniach na pogrzeb królowej.

REKLAMA

Podczas konduktu pogrzebowego królowej do Opactwa Westminsterskiego widziano księcia Andrzeja, który gryzł hios lipa i powstrzymywał łzy (Screenchot z Independent/YouTube)
Podczas konduktu pogrzebowego królowej do Opactwa Westminsterskiego widziano księcia Andrzeja, który gryzł hios lipa i powstrzymywał łzy (Screenchot z Independent/YouTube)

Andrew, który odegrał kluczową rolę na pogrzebie Queen, był bardzo blisko ze swoją zmarłą matką. W sierpniu, kiedy królowa zmagała się z problemami z poruszaniem się, wielokrotnie odwiedzał ją w zamku Windsor. Książę Yorku wyraził nawet swoją miłość do matki w oświadczeniu wydanym w niedzielę 18 września.

REKLAMA

Król Karol III, Anna, księżniczka królewska, książę Andrzej, książę Yorku, książę Edward, hrabia Wessex, książę William, książę Walii, książę Harry, książę Sussex i Peter Phillips przybywają do Opactwa Westminsterskiego na państwowy pogrzeb królowej Elżbiety II 19 września 2022 r. w Londynie w Anglii.  Elizabeth Alexandra Mary Windsor urodziła się na Bruton Street w Mayfair w Londynie 21 kwietnia 1926 roku. Poślubiła księcia Filipa w 1947 roku i wstąpiła na tron ​​Zjednoczonego Królestwa i Wspólnoty Narodów 6 lutego 1952 roku po śmierci jej ojca, króla Jerzego VI.  Królowa Elżbieta II zmarła w zamku Balmoral w Szkocji 8 września 2022 roku, a jej następcą został jej najstarszy syn, król Karol III.
Król Karol III, Anna, księżniczka królewska, książę Andrzej, książę Yorku, książę Edward, hrabia Wessex, książę William, książę Walii, książę Harry, książę Sussex i Peter Phillips przybywają do Opactwa Westminsterskiego na państwowy pogrzeb królowej Elżbiety II 19 września 2022 r. w Londynie, Anglia (fot. Christopher Furlong/Getty Images)

„Droga Mamusiu, Matko, Wasza Wysokość, trzy w jednym” – czytamy w oświadczeniu. „Wasza Wysokość, służenie wam było zaszczytem i przywilejem. Matko – Narodu, Twoje oddanie i osobista służba naszemu Narodowi są wyjątkowe i wyjątkowe; Twoi ludzie okazują swoją miłość i szacunek na tak wiele różnych sposobów i wiem, że chcesz uhonorować ich szacunek” – powiedział dalej.

REKLAMA

Ogólny widok wnętrza Opactwa Westminsterskiego przed państwowym pogrzebem królowej Elżbiety II 19 września 2022 r. w Londynie w Anglii.  Elizabeth Alexandra Mary Windsor urodziła się na Bruton Street w Mayfair w Londynie 21 kwietnia 1926 roku. Poślubiła księcia Filipa w 1947 roku i wstąpiła na tron ​​Zjednoczonego Królestwa i Wspólnoty Narodów 6 lutego 1952 roku po śmierci jej ojca, króla Jerzego VI.  Królowa Elżbieta II zmarła w zamku Balmoral w Szkocji 8 września 2022 roku, a jej następcą został jej najstarszy syn, król Karol III.
Ogólny widok na Opactwo Westminsterskie przed państwowym pogrzebem królowej Elżbiety II 19 września w Londynie w Anglii (zdjęcie: Gareth Cattermole/Getty Images)

„Mamo, twoja miłość do syna, twoje współczucie, twoja troska, twoja pewność siebie będę cenił na zawsze. Znalazłem twoją wiedzę i mądrość nieskończoną, bez granic i ograniczeń. Zmielę twoje spostrzeżenia, rady i humor. księga doświadczeń się zamyka, inna otwiera się, a ja na zawsze będę cię trzymał blisko serca moją najgłębszą miłością i wdzięcznością, i chętnie wkroczę w następną z tobą jako moim przewodnikiem” – dodał.

REKLAMA

W okresie żałoby Andrew wystąpił kilka razy publicznie, mimo że ustąpił ze swoich królewskich obowiązków w listopadzie 2019 roku.

Prowadzony przez dziekana Westminister państwowy pogrzeb królowej rozpoczął się o godzinie 11 rano, a w opactwie obecnych było ponad 2000 członków królewskich. Rodzina królewska i jej dalsi członkowie, wielu światowych przywódców i dygnitarzy było na pogrzebie, w tym prezydent USA Joe Biden. Królowa zostanie następnie pochowana wraz ze swoim ukochanym mężem, księciem-małżonkiem, księciem Filipem, księciem Edynburga, po prywatnej mszy w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button