Rozrywka

Pogrzeb królowej w Windsor: Rodzina królewska żegna się z monarchą emocjonalnie – aktualizacje na żywo

Rodzina królewska pożegna się z królową podczas nabożeństwa w kaplicy św. Jerzego w Windsor.

Następuje po poniedziałkowym pogrzebie w opactwie Westminster w Londynie, w którym uczestniczyło również ponad 2000 gości.

Tysiące członków społeczeństwa ustawiło się w szeregu na Długim Marszu w Windsor, by pożegnać się z królową Elżbietą II, która panowała przez 70 lat. Gdy trumna królowej w stanowym karawanie wędrowała wzdłuż długiej na 2,64 mili alei, niektórzy z tłumu wybuchnęli wiwatami, podczas gdy inni rzucili kwiatowe hołdy.

CZYTAJ: Pogrzeb królowej Elżbiety II: ujawniono kolejność służby kaplicy św

Ładowanie gracza…

OBEJRZYJ: Mia i Lena Tindall biorą udział w pogrzebie królowej Windsor

Król Karol dołączył do procesji w czworoboku przez księcia Walii, księcia Sussex, księżniczkę królewską, hrabiego Wessex, wiceadmirała Sir Tima Laurence’a, księcia Gloucester i hrabiego Snowdon.

Królowa Małżonka, księżna Walii, hrabina Wessex i księżna Sussex przyjechały na nabożeństwo samochodem.

Zara Tindall z córkami Mią i Lena

Cała ósemka wnuków królowej była obecna na nabożeństwie, w tym księżniczka Beatrice i jej mąż Edoardo Mapelli Mozzi oraz księżniczka Eugenie i jej mąż Jack Brooksbank. Zara Tindall i jej mąż Mike również przybyli z córkami, ośmioletnią Mią i czteroletnią Leną.

Uczestnicząc w państwowym pogrzebie w Londynie, najstarsze dzieci księcia i księżnej Walii, książę Jerzy i księżniczka Charlotte, towarzyszyli także rodzicom w nabożeństwie w Windsorze.

Książę Jerzy i księżniczka Charlotte również uczestniczyli w nabożeństwie w Windsorze

W wzruszającym hołdzie zmarłej królowej, jej ukochane corgi, Sandy i Muick, pojawili się na nabożeństwie w szczególny sposób.

Emma, ​​Upadły Kuc Królowej, również powitała procesję, stojąc na trawie w szczelinie w kwiecistych hołdach wzdłuż Długiego Spaceru na cześć jej zmarłego właściciela.

WIĘCEJ: Prawnuki królowej Elżbiety II uczestniczą w pogrzebie – aktualizacje na żywo i zdjęcia

WIĘCEJ: Obejrzyj: Royals, w tym Prince George i Princess Charlotte, śpiewają God Save the King po raz pierwszy na pogrzebie królowej

Yorki przybywające do kaplicy

Grupa na okaziciela zdjęła trumnę z karawanu i wniosła ją w procesji po schodach do kaplicy św. Jerzego przed nabożeństwem.

Karawan stanowy zatrzymał się na dole West Steps o godzinie 15:53, zanim procesja z trumnami wraz z członkami rodziny królewskiej wkroczyła do kaplicy. Nabożeństwo prowadził The Right Reverend David Conner, KCVO, dziekan Windsor.

WIĘCEJ: Kto jest pochowany w Królewskim Krypcie? Gdzie jest Skarbiec Królewski?

Tysiące gromadzą się na Długim Marszu w Windsor

Po zajęciu miejsca przez rodzinę królewską i przeniesieniu trumny królowej do procesji do Quire, zostanie odczytany Psalm 121, a chór zaśpiewa.

Po modlitwach i hymnach Dziekan Windsoru wygłosi czytanie Apokalipsy 21,1-7. Inni duchowni będą czytać różne modlitwy, w tym Modlitwę Pańską.

Trumna królowej w państwowym karawanie trafia do zamku Windsor

Następnie odbędzie się Committal, w którym trumna zostanie opuszczona, gdy dziekan Windsor odczyta Psalm, 103. 13-7. Wkrótce potem arcybiskup Canterbury wypowiada błogosławieństwo.

Król i członkowie rodziny królewskiej wyruszą z ganku Galilejskiego do zamku Windsor po zakończeniu nabożeństwa.

Karawan stanowy przebył drogę z Wellington Arch w Londynie do Windsor

Dziekan Windsoru przeprowadzi później prywatną nabożeństwo pogrzebowe z udziałem króla i członków rodziny królewskiej o 19:30.

Królowa zostanie pochowana wraz z księciem Edynburga w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI. Książę Filip zmarł 17 miesięcy temu, a jego pogrzeb odbył się w Windsor w kwietniu 2021 roku.

Pałac Buckingham ogłosił, że królowa zmarła spokojnie w Balmoral w dniu 8 września.

Goście w Commital Service

Światowi przywódcy, zagraniczni członkowie rodziny królewskiej i członkowie dalszej rodziny królowej byli wśród gości na poniedziałkowym nabożeństwie w Windsorze.

Rodzice księżnej Walii, Carole i Michael Middleton, byli wśród gości na nabożeństwie w Windsor.

Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss i jej mąż Hugh O’Leary w Windsorze.

Holenderska królewska księżniczka Beatrix, królowa Maxima i król Willem-Alexander.

Upewnij się, że nigdy nie przegapisz KRÓLEWSKIEJ historii! Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać wszystkie wiadomości o gwiazdach i królach bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button