Aktualności

Pomimo najlepszych starań rodziny królewskiej, aby go ugasić, ogień księżnej Diany wciąż trwa

W środę minie 25 lat odkąd księżna Diana Dodi Fayed – syn ​​Mohameda al-Fayeda, byłego właściciela Harrodsa – i ich kierowca Henri Paul zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu.

Wylew żalu po Dianie rozprzestrzenił się po całym świecie. Granice zniknęły, gdy ludzie płakali. W Wielkiej Brytanii smutek był podszyty czerwonym gniewem. Jestem, jak wiesz, republikaninem antyrojalistycznym. Mimo to czułam się zmuszona udać się do Kensington Gardens i dołączyć do mas – kobiet, mężczyzn i dzieci ze wszystkich plemion i środowisk – które przybyły, by złożyć hołd.

Tereny były owiane bukietami; kruche płomienie świec migotały. Wiele wiadomości otwarcie krytykowało królową i księcia Karola za sposób, w jaki Diana została zdegradowana i odrzucona. Publiczna hańba w końcu skłoniła rodzinę do opuszczenia Balmoral, ich letniego spotkania, i pojawienia się w świątyni ludu dla księżniczki.

Miliony pielęgnują wspomnienia o Dianie, młodej, pięknej, pełnej romantycznych marzeń, wyrwanej, wykorzystanej i odrzuconej przez pozbawionego uroku Karola, który żył z Camillą sprzed małżeństwa i przez większość jego trwania.

Od 1997 roku Pałac zaostrzył swoje działania PR i jest teraz zgrabny i celowy. Camilla, niegdyś postrzegana jako bezduszna osoba rozbijająca małżeństwa, jest dziś uważana za kulturalną małżonkę, która bardzo dba o prawa kobiet. Dwukrotnie byłem zapraszany na imprezy organizowane przez nią w Dumfries House, palladiańskiej rezydencji w Ayrshire w Szkocji, która jest obecnie własnością Fundacji Księcia. Oczywiście odmówiłem. Ale ofensywa uroku zadziałała na wielu innych.

Od jubileuszu królowej i śmierci księcia Filipa Windsorowie znów stali się niezwykle popularni, pomimo brudnej historii Andrzeja z Jeffreyem Epsteinem i podejrzanych interesów Karola z potentatami i oligarchami.

Ale w tle pojawia się Diana. Firma kazała BBC zakazać tego słynnego wywiadu z Martinem Bashirem. Doświadczony nadawca David Dimbleby słusznie domaga się uchylenia zakazu, ponieważ chociaż Bashir używała podstawowych metod, aby zdobyć jej zaufanie, Diana mówiła swobodnie podczas wywiadu. Przerażają ich także nadchodzące wspomnienia księcia Harry’ego i kolejna seria Korona jest w drodze, z Dianą w centrum.

Zaktualizowana biografia, Charles, Serce króla, autorstwa Katarzyny Mayer – przyjaciółki – budzi duży niepokój wśród dworaków, jak słyszę. Nie wiem dlaczego. Pięknie napisana, jest, jeśli w ogóle, nadmiernie pobłażliwa dla rozdrażnionego Karola, który zarówno chce, jak i nie chce być królem: „[He was] urodzony z całą manierką srebrnych łyżek w ustach… Jednak ten przywilej – czy dożywocie – skazał go nigdy na to, by nigdy nie czuł się częścią wspólnoty, ale zawsze z daleka, obserwowany i obserwowany. Jego poczucie wyobcowania jest namacalne…”

Mayer wierzy, że duch Diany nadal wywołuje „ostrą nerwoból” w murach pałacu i że prześladuje Karola.

Jak napisał Adam Boulton w Sky News komentarz w zeszłym tygodniu: „Śmierć księżnej Diany… wywołała przytłaczającą falę żalu i poszukiwań duszy, które wstrząsnęły filarami niepisanej konstytucji Wielkiej Brytanii z pogłosem, który jest odczuwalny do dziś. Po śmierci Diana stała się jeszcze bardziej ikoniczna niż wtedy, gdy była jedną z najbardziej znanych i kontrowersyjnych kobiet na świecie”.

Nowe pokolenia interesują się życiem Diany, a także konkluzją, że jej śmierć była wypadkiem. Przed tragedią brukowce opublikowały list napisany przez Dianę, w którym twierdziła, że ​​ostrzegano ją, że zginie w wypadku samochodowym. Rojaliści twierdzą, że to pokazuje, że stała się niestabilna psychicznie lub obwiniają o to spiskowców.

Tuż przed wypadkiem Diana znalazła wolność i była w związku z muzułmańskim Arabem. Arab, który został ojczymem dwóch książąt, wstrząsnąłby brytyjskim establishmentem.

Jutro Harry upamiętni niesamowitą działalność charytatywną swojej matki i miłość, którą promieniowała. Niekrólewski król, który wniósł światło i nowoczesność do zatęchłego establishmentu, nadal ma władzę. Windsorowie i ich akolici nie mogą ugasić jej ognia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button