Rozrywka

Poważne ograniczenie powoduje usunięcie 2,7 miliona fałszywych recenzji online w ciągu ostatniego roku

Trwa poważne ograniczenie fałszywych recenzji online – w ciągu ostatnich 12 miesięcy usunięto 2,7 miliona fałszywych recenzji.

W tym okresie na globalnej platformie recenzji Trustpilot pozostawiono około 46,7 miliona recenzji – z równowartością 5,8 procent usuniętych po tym, jak uznano je za fikcyjne.

Witryna konsumencka zainwestowała znaczne środki w oprogramowanie do wykrywania oszustw i anomalii, które przyspieszyło i usprawniło proces identyfikowania i usuwania fałszywych recenzji.

Korzystając z tego oprogramowania, firma była w stanie usunąć 1,8 miliona recenzji w 2021 r. – wzrost o 19 procent w porównaniu z danymi z 2020 r.

Ulepszenia oprogramowania do wykrywania doprowadziły również do wzrostu liczby automatycznych ostrzeżeń kierowanych do firm.

Trustpilot był w stanie usunąć 1,8 miliona recenzji w 2021 roku za pomocą specjalnego oprogramowania (Zdjęcie: POJCHEEWIN YAPRASERT/Getty) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Odnotowano również wzmożone działania przeciwko wielu sprzedawcom recenzji i dalsze usuwanie grup i stron w innych witrynach mediów społecznościowych.

Witryna z opiniami konsumenckimi wydała w zeszłym roku 121 048 automatycznych ostrzeżeń – o 210 procent więcej niż w 2020 roku.

To z kolei pomogło Trustpilotowi pewniej podejmować silniejsze działania w zakresie egzekwowania prawa przeciwko złym podmiotom.

Liczba publicznych banerów ostrzegawczych (2 637) umieszczonych na górze stron profili firm w celu ostrzegania konsumentów wzrosła czterokrotnie w 2021 r.

Podczas gdy 1425 formalnych listów „zaprzestanie i zaniechanie” zostało wydanych również firmom „złego aktora”, co oznacza wzrost o 38 procent rok do roku.

Dane zostały ujawnione w ramach drugiego w historii Raportu przejrzystości firmy, który ujawnia środki, jakie firma podejmuje w celu ochrony przed fałszywymi recenzjami.

Założyciel i dyrektor generalny Peter Muhlmann powiedział: „Wszelkie próby manipulacji i podważania zaufania do naszej platformy nie mogą i nie będą tolerowane.

„W ciągu ostatniego roku nadal dokonywaliśmy znaczących inwestycji i postępów w zakresie naszych technologii wykrywania i strategii egzekwowania prawa.

„Pomaga nam to podejmować coraz pewniejsze działania przeciwko tym, którzy łamią zasady.

Firma wnosi teraz sprawy sądowe przeciwko firmom, które odmawiają przestrzegania zasad (Zdjęcie: Peter Dazeley / Getty) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

„Osoby, które chcą wprowadzić konsumentów w błąd, zawsze będą szukać nowych sposobów wykorzystywania recenzji i manipulowania nimi.

„Ale jak pokazuje nasz raport, jesteśmy zobowiązani do wyeliminowania złych aktorów i ochrony integralności naszej platformy”.

Powody, dla których firmy musiały zmierzyć się z działaniami w ciągu ostatniego roku, to zachęcanie konsumentów i selektywne zapraszanie zadowolonych klientów do pozostawiania recenzji.

Inne powody to nadużywanie narzędzia do raportowania poprzez wielokrotne zgłaszanie tylko negatywnych recenzji do Trustpilot lub nakłanianie do fałszywych recenzji – wszystkie naruszenia jego wytycznych.

Na początku tego roku portal konsumencki ogłosił nową strategię prawną w ramach walki z fałszywymi recenzjami.

Firma wnosi obecnie pozwy sądowe przeciwko firmom, które odmawiają przestrzegania zasad i nie reagują na wielokrotne egzekwowanie.

Najnowsi, którzy zostali poddani postępowaniu sądowemu, po Global Migrate w lutym 2022 r., to internetowy sprzedawca sprzętu fotograficznego, SO Cameras i europejska firma zajmująca się nieruchomościami, Euro Resales.

Firma ma nadzieję pomóc kupującym online (Zdjęcie: Getty)

Obie firmy próbowały wprowadzić konsumentów w błąd za pomocą fałszywych recenzji.

Wykryto i usunięto ponad 500 podejrzanych fałszywych recenzji ze strony Trustpilot firmy SO Cameras.

Stanowi to ponad dwie trzecie wszystkich recenzji przesłanych na stronę.

Zidentyfikowano i usunięto 437 fałszywych recenzji ze strony Euro Resales, co stanowi również ponad dwie trzecie wszystkich recenzji zamieszczonych na jej stronie.

Carolyn Jameson, Chief Trust Officer w Trustpilot, powiedziała: „Nasze badania wykazały, że konsumenci są zaniepokojeni dezinformacją w Internecie – a my pozostajemy zaangażowani w rozwiązanie tego problemu.

„Ponieważ wzrost zakupów online nie wykazuje oznak spowolnienia, wiemy, że zarówno klienci, jak i firmy polegają na recenzjach bardziej niż kiedykolwiek.

„Ale sposób zarządzania tymi recenzjami jest bardzo różny w Internecie.

„Dlatego tak ważne jest dla nas ustanowienie standardów branżowych — zaufanie i przejrzystość są podstawą wszystkiego, co robimy”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button