Rozrywka

Pozew Gabby Petito przeciwko rodzicom Briana Laundrie „był REACH, a sędzia był sceptyczny z jakiegoś powodu”, twierdzi ekspert

Bardzo nagłośniony proces Petito-Laundrie jest „zasięgiem”, według znanego profesora prawa, który powiedział, że nie byłby „zaskoczony”, gdyby został odrzucony.

Petito pozwali rodzinę Briana Laundrie – narzeczonego Gabby, który według władz przyznał się do jej śmierci w liście pożegnalnym – za ukrywanie informacji podczas zaginięcia ich córki.

3

Nikt z rodziny Briana Laundrie (na zdjęciu) nie pojawił się w sądzie 22 czerwca

3

Gabby Petito (na zdjęciu) została znaleziona martwa we wrześniu

3

Prawnik The Laundries złożył wniosek o oddalenie pozwu, a obie strony przedstawiły w środę swoje argumenty w sądzie hrabstwa Sarasota na Florydzie.

W krótkim podsumowaniu prawnik rodziny Laundrie, Matthew Luca, powiedział w sądzie, że mają prawo do milczenia, podczas gdy organy ścigania będą szukać Gabby.

Ich jedyne oświadczenie zostało wydane przez innego prawnika rodzinnego Steve’a Bertolino, który powiedział, że ma nadzieję, że Gabby zostanie odnaleziona i połączy się z jej rodziną.

Milczenie pralni – i komentarz Bertolino – podczas gdy rzekomo wiedziała, że ​​Gabby nie żyje, dostarcza fałszywej nadziei i wywołuje emocjonalny niepokój, przekonywał prawnik Petito Patrick Reilly.

Rozdzierające serce położenie prochów Gabby ujawnione po pojawieniu się rodziców w sądzie
Rodzice Briana Laundrie bronią milczenia podczas poszukiwań Gabby Petito

Przewodniczący – Hon. Hunter Carroll – przesłuchiwał obu prawników, ale „wydawał się być sceptyczny” ze strony Petito, Bennett Gershman powiedział The Sun w wywiadzie na wyłączność.

Długoletnia, szanowana profesor prawa w nowojorskiej Elisabeth Haub School of Law na Uniwersytecie Pace śledzi sprawę od samego początku i obserwowała rozprawę jak wielu innych.

Powiedział, że wierzy, że pozew był „zasięgiem” przez cały czas i „dzisiejsze przesłuchanie potwierdza tę opinię”.

„Po pierwsze, jest praktycznie bezprecedensowe oparcie pozwu o celowe wywołanie emocjonalnego niepokoju na milczeniu pozwanego. Nawet prawnik powoda przyznał to samo” – powiedział Gershman.

„I nawet jeśli przyjmiemy, że oświadczenie adwokata (pralnia) można przypisać pozwanym, co wcale nie jest jasne, samo to oświadczenie, wraz z tym, że pozwani nie uczynili niczego, co by potwierdzało szkodę dla [Petitos]nie wystarczyło, by rozpoznać czyny niedozwolone”.

Mając to, co Gershman określił jako „moralny obowiązek” mówienia, jeśli mają informacje, pralnie „nie miały do ​​tego prawnego obowiązku”.

„Ponadto argumenty o konieczności wykazania się skandalicznym zachowaniem pozwanego w tego typu pozwach, z przytoczonych spraw, z których część wiedziałem, potwierdzają moją opinię o słabości pozwu” – powiedział Gershman.

Nawet jeśli założyć, że rodzina Laundrie wiedziała, co zrobił Brian – co musi zrobić sędzia przy ustalaniu, czy sprawa została odrzucona, czy nie – ich działania są „prawdopodobnie obraźliwe i nie do zniesienia”.

„To nie jest oburzające, ponieważ sądy interpretują ten termin, i jest dalekie od oburzającego zachowania pokazanego w innych cytowanych sprawach” – powiedział Gershman.

Istnieje również „istotna” kwestia pierwszej poprawki, która została zakwestionowana.

„Wydaje mi się, że jeśli rząd nie jest w stanie zmusić kogoś do wypowiedzenia się bez użycia środków przymusu (a mianowicie wezwania do sądu, ławy przysięgłych, immunitetu), partia prywatna miałaby znacznie mniejsze możliwości, aby to zrobić” – powiedział.

„Rząd działa w [the] interes publiczny; strona prywatna nie ma interesu publicznego do ochrony. Więc jeśli rząd nie może zignorować pierwszej poprawki, myślę, że prywatna strona wykorzystująca sądy do wygrania procesu ma znacznie mniejsze uprawnienia, aby to zrobić.

Biorąc to wszystko pod uwagę, Gershman powiedział, że byłby „bardzo zaskoczony”, gdyby sędzia dopuścił sprawę do rozprawy.

Sędzia Carroll rozważy argumenty i powiedział, że wróci z decyzją za dwa tygodnie.

PIERWSZE WYSTĘP W SĄDZIE

Rodzice Gabby, Nicole Schmidt i Joe Petito, którzy rozwiedli się i ponownie wyszli za mąż, trzymali się za ręce swoich małżonków, gdy szli razem na salę sądową.

The Sun uchwycił ten moment na ekskluzywnych zdjęciach i filmach.

Schmidt ściskała naszyjnik z prochami Gabby i wszyscy nosili bransoletki „Sprawiedliwość dla Gabby”, które mają reprezentować życie Gabby; nie jej śmierć, powiedzieli rodzice.

Po przesłuchaniu Schmidt wyciągnął małą kartkę modlitewną, która według ich prawnika została wykonana przez życzliwego mieszkańca Australii, który narysował obraz Gabby jako anioła.

Kim i Kanye udali się na proces, ponieważ niestabilny raper wciąż opóźnia rozwód
7 krytycznych tajemnic w sprawie Gabby Petito, na które można odpowiedzieć w sądzie

Nikt z rodziny Laundrie nie pojawił się w sądzie. Ich prawnik nie zwrócił się do mediów po przesłuchaniu.

Patrick Reilly, który reprezentuje rodziców Gabby, odpowiadał na pytania po wystąpieniu w sądzie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button