Aktualności

Praca w służbie cywilnej: Ograniczanie się do danych sprzed Brexitu jest nielogiczne, ponieważ Wielka Brytania ma teraz więcej rządów, mówi ekspert

Ograniczenie liczby personelu służby cywilnej do liczby sprzed Brexitu jest nielogiczne, ponieważ rząd Wielkiej Brytanii ma teraz większą odpowiedzialność niż wtedy, gdy był członkiem UE, powiedział ekspert.

Boris Johnson poinstruował departamenty, aby rozważyły, w jaki sposób mogą przywrócić liczbę pracowników służby cywilnej do poziomu z 2016 r., zmniejszając siłę roboczą o około 90 000.

Downing Street zasugerował, że liczba pracowników wzrosła podczas Brexitu i pandemii Covid-19, argumentując, że nie są już potrzebne.

Ale Sam Freedman, starszy pracownik Instytutu dla Rządu, powiedział, że zmiany w polityce i zarządzaniu wymagają dodatkowego personelu.

„Wygląda na to, że to, co zrobili, to powiedzenie„ jaki jest najniższy punkt, jaki osiągnęli i po prostu wróćmy do tego poziomu ”, nie biorąc pod uwagę, że robią o wiele więcej rzeczy niż byli” – powiedział i.

„Jest wiele rzeczy, które teraz robimy, ponieważ Europa nie robi tego za nas, więc nie możesz po prostu powiedzieć, że możemy wrócić do okresu przed Brexitem, ponieważ zmieniły się nasze zarządzanie i odpowiedzialność”.

Freedman podał przykład personelu kontroli granicznej, który ma zwiększoną odpowiedzialność za monitorowanie przyjazdów do Wielkiej Brytanii, czy też Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich przejmujący kontrolę nad importem i eksportem.

Obie te rzeczy były zarządzane przez UE, gdy Wielka Brytania była członkiem.

Dodał, że inne aspekty zarządzania zmieniły się w ostatnich latach, takie jak zwiększona liczba szkół akademickich, które są kontrolowane przez rząd centralny, a nie władze lokalne, co wymaga większej liczby pracowników w Departamencie Edukacji.

„Zmieniają się różne rzeczy, które wymagają od nas większej liczby urzędników państwowych” – powiedział Freedman.

Kiedy w numerze 10 ogłoszono, że Brexit i pandemia Covid-19 nadal są „problemami na żywo”, rzecznik powiedział: „Przeszliśmy już prawie przez pandemię i jesteśmy w zupełnie innej fazie niż wcześniej w ciągu ostatnich kilku lat.

„I podobnie, w przypadku Brexitu jest oczywiście nadal do zrobienia w zakresie protokołu Irlandii Północnej i kilku innych obszarów, ale mamy już zrobiony Brexit i dużą liczbę pracowników, którzy zostali sprowadzeni do pracy nad tym role, które pełnili, nie są już potrzebne w służbie cywilnej”.

Downing Street powiedział, że „dla Służby Cywilnej ważne jest upewnienie się, że jesteśmy tak wydajni, jak to tylko możliwe i nie powielamy naszej pracy”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button