Aktualności

Pracownik oklaskiwany za wiadomość e-mail z rezygnacją przez PTO: „Nie był to wniosek”

Anonimowy plakat Reddit powiedział, że zrezygnował z pracy przez e-mail, ponieważ jego pracodawca „zignorował” „żądanie” urlopu, które zgłosił podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Pracownik, u/rainbowbadger50, udostępnił w poniedziałek zrzut ekranu e-maila na forum Reddit „Antiwork”, pisząc: „Po prostu zrezygnuj z dzisiejszej pracy przez e-mail”. Post zebrał ponad 13 000 głosów i setki komentarzy z aplauzem „stanowczego, ale profesjonalnego” e-maila z rezygnacją pracownika. Możesz zobaczyć cały post tutaj.

Omawianie wakacji podczas wywiadów

Portal zatrudnienia Monster twierdzi, że nie tylko rozsądne, ale i konieczne jest poinformowanie kierownika ds. rekrutacji o planach urlopowych podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak strona mówi, aby nie poruszać tematu przed drugim wywiadem, kiedy „potencjalne daty rozpoczęcia mogą ułatwić im wejście do rozmowy”.

Monster przypomina kandydatom, aby nie prosili kierownika ds. rekrutacji o „pozwolenie” na kontynuowanie wcześniej zaplanowanych wakacji.

Rezygnacja
Anonimowy plakat Reddit powiedział, że rzucili pracę przez e-mail, ponieważ ich pracodawca „zignorował” „żądanie” urlopu, które wysunęli podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Riccardo_Mojana/istock

„Mówisz im po prostu jako do Twojej wiadomości” – mówi Monster.

Rzeczywiście mówi aplikantom, że „prośba” powinna być krótka – nie więcej niż jedno lub dwa zdania – i powinna zawierać dokładne daty wakacji.

„Określ dokładnie dzień tygodnia, w którym wyruszasz w podróż, oraz dzień powrotu” — radzi Indeed.

„Antypraca”

W swoim poście u/rainbowbadger50 powiedział, że poinformował swojego pracodawcę o zagranicznej podróży, którą zaplanował podczas rozmowy kwalifikacyjnej dla firmy. Jednak pięć dni przed planowanym wyjazdem na wakacje, pracodawca u/rainbowbadger50 zdecydował, że nie zaakceptuje wniosku PTO. Zamiast anulować swoje plany, u/rainbowbadger50 powiedział, że zapewnił sobie nową pracę i złożył rezygnację.

„Zajęłoby mi miesiąc pracy, aby [recoup] pieniądze, które wydałem na tę podróż, ale [it] Znalezienie nowej pracy zajęło tylko 30 minut [that] płaci 8,50 dolara więcej za godzinę – więc decyzja o rezygnacji, ze skutkiem natychmiastowym, była oczywista” – napisał w swoim e-mailu u/rainbowbadger50.

„Doceniam tę możliwość; jednak nie podoba mi się fakt, że kierownictwo [didn’t inform] mnie, że moja „prośba o czas wolny” (to nie była prośba, to była prośba…) nie zostanie zatwierdzona przez prawie cały miesiąc [into] moje zatrudnienie”, kontynuował e-mail. „To było całkowicie nieprofesjonalne i [shows] jak zbyteczne jest postrzeganie tej firmy/zarządu przez swoich pracowników.”

Redditorzy reagują

Komentatorom spodobał się ten e-mail, a wielu wysłało u/rainbowbadger50 swoje gratulacje.

„DZIĘKUJĘ! Nie ma czegoś takiego jak „prośba” o czas wolny, gdy masz do czynienia z WOM. Korzystasz z niego i zawierasz umowy z kierownictwem. Dobrze, że znalazłeś coś lepszego! wykrzyknął u/TaikoInitiative.

„Bardzo dobrze napisane”, powiedział u/BEAT-THE-RICH o e-mailu. „Twardy, ale profesjonalny”.

„Tak to się robi! Gratulacje” – napisał u/WalloonNerd.

Komentator u/krj468 dodał: „To jest naprawdę dzieło sztuki. Dobrze zagrane [and] gratulacje z okazji nowego koncertu!”

Newsweek skontaktował się z u/rainbowbadger50 w celu uzyskania komentarza.

Więcej postów wirusowych

Pracownik publikujący w Reddit w poniedziałek powiedział, że został zwolniony za odmowę pracy w niedziele.

Setki komentatorów ze starszych pokoleń przybyło w piątek na Reddit, by chwalić millenialsów za ich „uprawnione sposoby”.

A na początku tego miesiąca Redditors wezwał pracownika do skontaktowania się z prawnikiem, ponieważ ich szef odmówił im wyjścia z pracy w celu uzyskania pomocy medycznej po tym, jak ugryzł ich pies.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button