Aktualności

Prawdziwy film kryminalny Netflixa „Ojcze nasz” jest kolejnym dowodem na to, jak kobietom odmawia się kontroli nad własnym ciałem

„Zostałam zgwałcona 15 razy i nawet o tym nie wiedziałam” — mówi Liz White, jedna z wielu kobiet, które pojawiają się w najnowszym filmie dokumentalnym Netflixa o prawdziwych zbrodniach. Nasz Ojciec. To stwierdzenie nie ma sensu, dopóki nie poznasz tej nikczemnej i szokującej historii. Ale White był pacjentem doktora Donalda Cline’a, klinicysty płodności z Indianapolis, który inseminował nieznaną liczbę swoich pacjentów własnym nasieniem bez ich zgody i wiedzy. Nagle twierdzenie White’a jest nie tylko wiarygodne, ale wręcz wstrząsające nie do uwierzenia.

Nasz Ojciec, obecnie najpopularniejszy film na Netflixie, nie jest łatwym oglądaniem. Przedstawia głównie Jacobę, 42-letnią kobietę, która niewinnie wykonała test DNA, gdy jej rodzice przyznali, że została poczęta przez dawcę nasienia. To, co mogło być szczęśliwą opowieścią o odnalezieniu jej prawdziwej tożsamości genetycznej i prawdopodobnie nowej rodzinie, zapoczątkowało reakcję łańcuchową wydarzeń zmieniających życie. Znalazła siedmioro przyrodniego rodzeństwa i w głębi duszy wiedziała, że ​​coś jest nie tak. W końcu wszyscy zdali sobie sprawę, że ich matki przeszły leczenie bezpłodności pod okiem Cline. Obecnie jest ponad 50 przyrodniego rodzeństwa, którego ojcem jest lekarz.

Niektóre matki, jak White, były zapładniane ejakulatem Cline’a zamiast nasienia dawcy. Inni, jak Dianna Kiesler, zapłodnili ejakulacją Cline, a nie męża. Dopóki ich dzieci nie poznały przyrodniego rodzeństwa i nie odkryły, co kombinował Cline, niektórzy ojcowie nie mieli pojęcia, że ​​ich potomstwo nie jest ich biologicznie. I kiedy Nasz Ojciec ma tendencję do skupiania się na dzieciach jako ofiarach, nie mogłam powstrzymać się od myślenia o kobietach, które wielokrotnie gwałcił bez ich wiedzy.

Kobiety przechodzące leczenie bezpłodności są już w trudnej sytuacji. Najwyższe zaufanie pokłada się w pracownikach służby zdrowia, którzy są po to, aby pomóc im zajść w ciążę w wybrany przez nich sposób, gdy ciała ich lub ich partnera odmawiają gry w piłkę. Jak pokazuje film, kobiety kłamały, półnagie, z rozłożonymi nogami, przygotowując się do zabiegu medycznego, podczas gdy Cline szła do sąsiedniego pokoju, by masturbować się pod pozorem pobierania nasienia od dawcy. Kto powiedział, że zapłodnienie nie było częścią jego satysfakcji seksualnej?

Ciała kobiet są wielokrotnie lekceważone w świecie medycyny. Nasze pochwy i narządy rozrodcze są postrzegane jako oddzielne dla nas, jako wyposażenie dla męskiej przyjemności lub produkcji dzieci. To dlatego nasz ból nie jest traktowany poważnie i dlatego nasze miesiączki i hormony są używane jako wymówki, abyśmy nie prowadzili firm lub krajów. Przepisy i prawa mają na celu zapewnienie, że nie będziemy mogli przejąć na własność naszych ciał – wystarczy spojrzeć na potencjalne obalenie Roe v Wade w Stanach Zjednoczonych, aby zobaczyć, jak przestraszeni są ustawodawcy, że kobiety mogą mieć autonomię w kwestii tego, czy je mieć. dziecko.

Lekceważenie przez Cline swoich pacjentek jest kolejnym przykładem tego, jak podważa się, jeśli nie całkowicie lekceważy, samorządność kobiet. To, że nie popełnił żadnych przestępstw, dokonując tak haniebnego czynu, świadczy o tym, jak kobiety są pozbawione ochrony w sprawach dotyczących ich własnego ciała. Jedynym zarzutem, z jakim rodzeństwo mogło postawić lekarza przed sądem, było utrudnianie wymiaru sprawiedliwości, ponieważ zaprzeczył on zarzutom policji, ale przyznał się do swoich działań Jacobie. Jako szanowany członek społeczności pozwolono mu wyjść na wolność z wyrokiem w zawieszeniu i grzywną w wysokości 500 dolarów.

W 2019 r. stan Indiana stał się pierwszym stanem, który uczynił przestępstwem dla lekarzy inseminowanie pacjentów własnym nasieniem bez ich wiedzy, ale w Ameryce nadal nie ma federalnego prawa zabraniającego tej praktyki. W Wielkiej Brytanii nie ma konkretnego prawa, ale można argumentować, że Cline popełnił napaść przez penetrację, jeśli udowodniono, że czyn był motywowany seksualnie. Wprowadź odwieczny argument „on powiedział, ona powiedziała”.

Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, dlaczego Cline postanowił zapłodnić niczego nie podejrzewające kobiety własną spermą. Nasz Ojciec wymyśla kilka możliwych wyjaśnień, od chrześcijańskiego kultu hodowlanego po chęć stworzenia „idealnej rasy aryjskiej” (większość jego potomstwa ma niebieskie oczy i blond włosy). Ale najprawdopodobniej wyjaśnienie sprowadza się do rozkoszy sprawowania władzy nad kobietami i ich ciałami. Cline nie jest jedynym człowiekiem, który to zrobił – co najmniej 44 innych lekarzy również inseminowało swoich pacjentów bez ich zgody. Jestem pewien, że nie będzie ostatnim.

Nasz Ojciec transmituje na Netflix.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button