Rozrywka

Proces lidera Proud Boys, Enrique Tarrio, OPÓŹNIONY do grudnia w oczekiwaniu na ustalenia panelu z 6 stycznia

Proces dla ekstremistycznej grupy pięciu przywódców Proud Boys, w tym Enrique Tarrio, którzy stoją w obliczu wywrotowych zarzutów spiskowych związanych z atakiem na Kapitol z 6 stycznia 2021 r., aby powstrzymać Kongres przed poświadczeniem zwycięstwa wyborczego prezydenta Joe Bidena w 2020 r., zostanie przełożony do godz. najmniej w grudniu. Amerykański sędzia okręgowy Timothy Kelly, przy poparciu kilku oskarżonych Proud Boys i Departamentu Sprawiedliwości, powiedział, że „niechętnie” przeprowadzi proces od 8 sierpnia do 12 grudnia, który według prokuratorów będzie trwał od czterech do sześciu tygodni.

Decyzja o opóźnieniu procesu została podjęta po tym, jak prawnicy kilku z mężczyzn argumentowali, że ich klienci nie mogli uzyskać sprawiedliwego procesu przez bezstronną ławę przysięgłych w trakcie publicznego przesłuchania w komisji Izby badającej atak na Kapitol. Czekają też, aż komisja udostępni dokumenty, które mogą stać się dowodami w procesie. Wcześniej, w poniedziałek, 6 czerwca, Departament Sprawiedliwości oskarżył szefa Proud Boys, Enrique Tarrio i czterech innych przywódców o wywrotowy spisek podczas ataku na Kapitol z 6 stycznia. Orzeczenie sędziego Kelly’ego oznacza, że ​​jedna z dwóch najgłośniejszych spraw wynikających z zamieszek na Kapitolu zostanie rozstrzygnięta po dwuletniej rocznicy powstania.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

„Odsuń się i czekaj”? Lider Dumnych Chłopców Henry Enrique” Tarrio żartuje, że NIE zarabia na żartach Trumpa

Enrique Tarrio i 4 członków Proud Boys oskarżonych o podburzanie podczas zamieszek 6 stycznia, Internet pyta „co tak długo trwało?”

Oskarżeni to między innymi Henry „Enrique” Tarrio, lat 38, z Miami na Florydzie, były krajowy przewodniczący Proud Boys; Ethan Nordean, 31 lat, z Auburn w stanie Waszyngton; 38-letni Joseph Biggs z Ormond Beach na Florydzie; Zachary Rehl, 37, z Filadelfii w Pensylwanii; oraz 44-letni Dominic Pezzola z Rochester w stanie Nowy Jork.

Rozpoczęcie procesu zaplanowano na 8 sierpnia i oczekiwano, że będzie trwał ponad miesiąc, co wskazywało na możliwość, że postępowanie będzie kolidować z planowaną końcową rozprawą komisji selekcyjnej Izby i publicznym sprawozdaniem we wrześniu. Prokuratorzy Departamentu Sprawiedliwości zgodzili się na opóźnienie. Powiedzieli, że komisja Izby Reprezentantów nie podzieliła się zeznaniami i transkrypcjami przesłuchań, co również utrudnia ich zdolność do prowadzenia śledztwa i ścigania oskarżonych w styczniu. Jak dotąd panel wolał zachować wyłączną kontrolę nad zebranymi dowodami. Dodatkowo, deputowany Jamie Raskin planuje kolejne przesłuchanie, zaplanowane na lipiec, które skupi się na związku między światem Trumpa a ekstremizmem krajowym, w tym Proud Boys. Departament Sprawiedliwości zauważa, że ​​przesłuchanie może stworzyć dodatkową reklamę przedprocesową dla Proud Boys.

Enrique Tarrio (C), przywódca Proud Boys, protestuje przed Pochodnią Przyjaźni z okazji rocznicy zabójstwa George’a Floyda 25 maja 2021 r. w Miami na Florydzie. (Zdjęcie: Joe Raedle/Getty Images)

Jeden z obrońców, John Hull, napisał we wniosku sądowym, że przesłuchania w Izbie skażą ławę przysięgłych „cudownych, chytrych, uważnych w mediach Waszyngtonów”, donosi Business Insider. Tymczasem prokuratorzy powiedzieli, że dodatkowy czas pomoże im przejrzeć informacje z komisji selekcyjnej Izby Reprezentantów, które mogą mieć „istotne znaczenie dla winy oskarżonych”. Prokuratorzy federalni napisali, że „strony w tej sprawie mogą znaleźć się w bezprecedensowej sytuacji, w której prowadzą proces karny jednocześnie z opublikowaniem raportu Kongresu, który prawdopodobnie będzie zawierał szczegółowe opisy przestępczego postępowania oskarżonych”.

Tarrio jest jednak jedynym, który sprzeciwia się opóźnianiu procesu, który został zaplanowany na 8 sierpnia. „Nasze stanowisko jest takie, że nie ma znaczenia, kiedy ta sprawa zostanie skierowana na rozprawę, czy to sierpień, czy grudzień”, Sabino Jauregui, Tarrio. adwokat, powiedział sędzia. „W Waszyngtonie nie dostaniemy bezstronnej ławy przysięgłych” – powiedział Jauregui. „Jesteśmy gotowi na okres próbny 8 sierpnia”. Jednak sędzia wydawał się odrzucać sprzeciw Tarrio. „Pan Tarrio nie może się doczekać swojego dnia w procesie i pokazuje pełny obraz wszystkich dowodów, które rząd zamierza przedstawić na procesie” – powiedział Jauregui.

Sędzia odmówił uwzględnienia sugestii prokuratorów federalnych, aby wygłoszenia inauguracji zaplanowano na 2 stycznia po wakacjach. „Nie będziemy mieć tylu tygodni od czasu, gdy zaczniemy wybierać ławę przysięgłych, aż do oświadczenia otwierającego” – powiedział. „Partie powinny być przygotowane do otwarcia w tym tygodniu” – dodał. „Nie pozwolimy, aby ci ludzie siedzieli od grudnia do stycznia, czekając na oświadczenie otwierające” – powiedział sędzia. „Po prostu nie widzę świata, w którym byłoby to właściwe. Rozpoczniemy z rozpędu i powinniśmy być przygotowani, aby je wybrać. Ostatecznie to nie jest nauka o rakietach”.

Podczas pierwszego przesłuchania komisji Izby panel odtwarzał nagrania wywiadów, w których członkowie Proud Boys powiedzieli, że poczuli się ośmieleni, gdy Trump powiedział grupie ekstremistów, aby „odsunęli się i stali z boku” podczas debaty we wrześniu 2020 r. W jednym z wywiadów z komisją Izby , Tarrio powiedział, że żałuje, że nie sprzedaje koszulek z napisem „Stand back and stand by”. „Jeden ze sprzedawców na mojej stronie rzeczywiście mnie pokonał, ale żałuję, że nie zrobiłem koszulki z napisem „stand by stand by””.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button