Rozrywka

Producent John Martinez O’Felan atakuje „ślepy atak” Johna Leguizamo na rolę Castro Jamesa Franco

W Hollywood toczyło się wiele debat na temat reprezentacji. Społeczności takie jak LGBTQ+, Latynosi i inne mniejszości od lat walczą o uzyskanie ról bliższych tym, kim naprawdę są. Jednak z powodu fascynacji wielkimi nazwiskami w swoich filmach, domy produkcyjne zapominają o wspomnianych społecznościach. Jeden z takich incydentów miał miejsce, gdy ogłoszono, że James Franco zagra rolę Fidela Castro w nadchodzącym filmie „Alina z Kuby”. Gdy tylko wiadomość pojawiła się w Internecie, popularny urodzony w Kolumbii aktor John Leguizamo zaatakował twórców za obsadzenie Białego człowieka w roli kubańskiego rewolucjonisty.

Jednak wydaje się, że twórcy filmu nie są zadowoleni z komentarzy Leguizamo i przerwali milczenie w tej sprawie. Producent Martinez O’Felan rzucił aktorowi za jego „niewykształcone” uwagi i nazwał je „ślepym atakiem”. Dla niewtajemniczonych gwiazda „Johna Wicka” zabrała się w piątek na Instagram, by zatrzasnąć decyzję o obsadzeniu Franco i zapytał Hollywood, dlaczego branża próbuje „wykluczyć” społeczność latynoską. Powiedział też, że „bojkotuje” nadchodzący film.

REKLAMA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

– On nie jest Latynosem! John Leguizamo, Ana Navarro i Jeff Torres krytykują Jamesa Franco za grę Fidela Castro

REKLAMA

„Średni utalentowany biały facet”: James Franco PALONY za rolę Fidela Castro w filmie biograficznym „Alina z Kuby”

REKLAMA

Leguizamo dodał: „W jaki sposób Hollywood wyklucza nas, ale kradnie również nasze narracje? Nigdy więcej przywłaszczania Hollywood i streamerów! Bojkot! To F-d up!”

John Leguizamo bierze udział w 94. dorocznym rozdaniu Oscarów w Hollywood i Highland 27 marca 2022 r. w Hollywood w Kalifornii.
John Leguizamo bierze udział w 94. dorocznym rozdaniu Oscarów w Hollywood i Highland 27 marca 2022 r. w Hollywood w Kalifornii. (Zdjęcie: David Livingston/Getty Images)

REKLAMA

Wiele celebrytów ze społeczności Latinx poparło uwagi Leguizamo i podzieliło się swoim rozczarowaniem w mediach społecznościowych.

Prawie dzień po tym, jak cały scenariusz wybuchł w mediach społecznościowych, producent O’Felan wydał oświadczenie dla The Hollywood Reporter i zauważył, że jego komentarze mają „zero treści”. Dodał: „Facet taki jak John Leguizamo był historycznie postrzegany przez Latynosów jako jeden z najwcześniejszych amerykańskich aktorów pochodzenia łacińskiego od lat 90. i zawsze podziwiałem go jako słabszego kolegę. Ale jego komentarze są kulturowo niewykształcone i są ślepym atakiem z zerową treścią związanym z tym projektem.

REKLAMA

Aktor James Franco bierze udział w 27. dorocznej edycji Gotham Independent Film Awards, która odbędzie się 27 listopada 2017 r. w Nowym Jorku.
Aktor James Franco bierze udział w 27. dorocznej edycji Gotham Independent Film Awards, która odbędzie się 27 listopada 2017 r. w Nowym Jorku. (Zdjęcie: Dimitrios Kambouris/Getty Images dla IFP)

Producent stwierdził również, że „notatka Leguizamo jest świetnym tematem do rozmowy, ponieważ reprezentuje to samo zamieszanie i kryzys tożsamości w Hollywood teraz w społeczności latynoskiej”. O’Felan poprosił Leguizamo, aby „wyszedł poza siebie” i przyznał, że film opowiada o imigrantce z Ameryki Łacińskiej.

„Powinien również zrozumieć, że to trochę rozczarowujące, że nasza praca jest atakowana przez kogoś, kto twierdzi, że jest przywódcą społeczności łacińskiej” – podsumował O’Felan.

REKLAMA

Ana Villafañe uczestniczy w dorocznej gali Teatru Publicznego w 2021 roku w Teatrze Delacorte w Central Parku 20 września 2021 roku w Nowym Jorku.
Ana Villafañe uczestniczy w dorocznej gali Teatru Publicznego w 2021 roku w Teatrze Delacorte w Central Parku 20 września 2021 roku w Nowym Jorku. (Zdjęcie: Michael Loccisano/Getty Images)

„Alina z Kuby” opowiada wyjątkową, prawdziwą historię o mieszkającej w USA kobiecie o imieniu Alina Fernandez, która pochodzi z Kuby. W wieku 10 lat całe jej życie zmienia się, gdy dowiaduje się, że jest córką kubańskiego rewolucjonisty Fidela Castro. Kubańskie pochodzenie Ana Villafane gra rolę Aliny Fernandez w filmie, podczas gdy aktorzy z kilku społeczności są częścią filmu. Inni aktorzy, którzy wystąpią w filmie to Alanna de la Rosa, Maria Cecilia Botero, Harding Junior, Sian Chiong i Rafael Ernesto Hernandez.

Film ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button