Rozrywka

Prognozy ujawniają dokładny czas, w którym fala upałów uderzy w Wielką Brytanię, gdy temperatura „wydaje się jak 29 stopni”

W nadchodzących dniach Wielka Brytania będzie gotowa do upału, a prognozy pogody ujawniły dokładnie, kiedy Brytyjczycy będą musieli przygotować współczynnik 50.

Wszyscy najważniejsi prognostycy są zgodni, że rtęć ma poszybować w górę.

Met Office ostrzega, że ​​wkrótce warunki będą „bardzo ciepłe dla większości”, podczas gdy BBC Weather twierdzi, że „prognozuje się, że temperatury będą powyżej średniej”.

Według Netweather, ocieplenie zacznie się w piątek (13 maja) i sobotę (14 maja), a na początku przyszłego tygodnia jeszcze bardziej się ociepli.

Mówią, że Brytyjczycy mogą spodziewać się 22 stopni zarówno w piątkowe, jak i sobotnie wieczory.

Wszyscy główni prognostycy przewidują dobre warunki w nadchodzących dniach (zdjęcie stockowe) (Zdjęcie: PA) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Chociaż niedziela (15 maja) będzie znacznie chłodniejsza, osiągając około 16 stopni po południu, poniedziałek (16 maja) powinien przynieść upalne 25 stopni.

Co więcej, Netweather twierdzi, że wiatr i wilgotność sprawią, że w poniedziałek o 16.00 będzie bardziej przypominać 29°C.

Wtorek (17 maja) przyniesie bardziej kojące warunki, ponieważ rtęć osiągnie 27C około godziny 13:00.

Od 10 do 16 raczej nie spadnie poniżej 24 stopni, a wiatr i wilgotność znów sprawiają, że rzeczy wydają się bardziej podobne do 29 stopni.

Meteorolog Netweather Ian Simpson pisze w swojej prognozie na przyszły tydzień: „Większość tego tygodnia będzie sucha i słoneczna, z temperaturami znacznie powyżej średniej dla pory roku, z wysokim ciśnieniem skoncentrowanym na wschód od Wysp Brytyjskich, przynoszącym wiatry południowe.

Wiatr i wilgotność sprawią, że poniedziałek poczuje się jak 29 stopni Celsjusza (Zdjęcie: WXCharts)

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

„W pobliżu południowych i wschodnich wybrzeży będzie chłodniej ze względu na lądową bryzę, która może czasami wprowadzać niskie chmury i mgłę do przybrzeżnych części wschodniej Szkocji i północno-wschodniej Anglii, ale jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniła się daleko w głąb lądu.

„Prawdopodobne temperatury w ciągu dnia osiągną około 25°C dość szeroko w śródlądowych częściach Anglii około połowy tygodnia”.

Ostrzega, że ​​pod koniec przyszłego tygodnia istnieje „potencjalne wybuchy grzmotów”, ale trudno jest przewidzieć, kiedy nadejdzie zmiana pogody.

Mimo to nalega: „Wygląda na to, że stosunkowo wysokie ciśnienie będzie nadal obejmować Wyspy Brytyjskie nawet pod koniec tygodnia”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button