Rozrywka

Proponowana wymiana handlowa strzelca Heata za 90 milionów dolarów dla byłego pierwszoligowca

Skrzydło Getty Miami Heat Duncan Robinson i główny trener Erik Spoelstra reagują w ostatnich sekundach przegranej z Atlanta Hawks.

Po wygranym w serii zwycięstw nad Philadelphia 76ers, Miami Heat oficjalnie zmierza do finałów Konferencji Wschodniej. A data pierwszego meczu jest już ustalona, ​​ponieważ najlepiej rozstawione Miami będzie gospodarzem Boston Celtics lub Milwaukee Bucks na FTX Arena we wtorek, 17 maja.

Podczas gdy niepewność co do tego, kto będzie musiał pokonać Heat, aby awansować do finałów NBA, snajper Duncan Robinson również zmaga się z pewną niepewnością jako osoba.

Latem The Heat pozornie namaścił go na kamień węgielny dla franczyzy, podpisując go na pięć lat, 90 milionów dolarów przedłużenia. Po przebrnięciu przez słabą kampanię, obserwowaniu, jak jego rola się kurczy, a teraz znajduje się poza rotacją w play-offach, Robinson musi się zastanawiać, co z nim dalej.

Szef ligi powiedział niedawno Seanowi Deveneyowi z Heavy.com, że gęś piłkarza może być po prostu ugotowana, mówiąc: „Mają zbyt wiele innych opcji i zbyt wielu innych facetów, których muszą zapłacić. Jeśli zdołasz pozbyć się jego pieniędzy, weźmiesz je.

Jeśli prezes zespołu, Pat Riley, zdecyduje się zbadać swoje możliwości z Robinsonem na rynku handlowym, może mieć partnera handlowego w Minnesota Timberwolves.

Exec: Heat może przejąć Malika Beasleya od wilków Play Czy agent Throw Shade Duncana Robinsona w Miami Heat na Twitterze? Oglądaj Tobin i Leroy 6-10 rano: Twitch.tv/790TheTicket Oglądaj klipy i subskrybuj YouTube.com/TheTicketMiami Posłuchaj i zasubskrybuj podcast: podcasts.apple.com/us/podcast/tobin-leroy/id12185283042022-05-10T14:58:40Z

Jak widzi dyrektor, istnieje wiele miejsc, w których Heat może potencjalnie pójść z transakcją Robinsona. Uważają jednak, że następująca umowa może być prawdziwym zwycięzcą dla klubu:

Miami Heat otrzymał: G Malik Beasley Minnesota Timberwolves otrzymał: G/F Duncan Robinson

– Malik Beasley potrzebuje zmiany scenerii – powiedział dyrektor. „Możesz zamienić tych facetów. Myślę, że granie w Miami może trochę zmienić Beasleya.

Chociaż 25-letni Beasley zdobywał w tym sezonie przyzwoite 12,1 punktu na zawody dla Minnesoty, dorównał Robinsonowi ze wskaźnikiem połączenia poniżej 40% z boiska. Jednak wzrost wydajności Beasleya pod koniec sezonu dobrze wróży jego perspektywom na przyszłość.

W ciągu 24 meczów od 3 lutego do 1 kwietnia pochwalił się strzelaniem splitami 45-46-91. Zagrał także jedną z najlepszych obrońców w swojej karierze, obszar, w którym Robinson zmagał się z wielkimi trudnościami od czasu wstąpienia do Stowarzyszenia.

„Przestał martwić się o swoje chybienia, przestał martwić się o swoje minuty, przestał martwić się o swoje szanse. Zaczął się martwić, że po prostu odnajdzie swoją grę w toku tego, co robiliśmy, a następnie pilnował i robił wszystkie małe elementy, które musieliśmy zrobić wszyscy” – powiedział trener Wilków, Chris Finch, za pośrednictwem Star Tribune.

Tymczasem Robinson byłby jak u siebie w potężnym, trzypunktowym ataku Minnesoty.

Najnowsze wiadomości Heat prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Heat tutaj!

Dołącz do Heavy na Heat!

Upał również zaoszczędziłby pieniądze

W obecnej sytuacji Robinson jest związany kontraktem z Heat przez kampanię 2025-26, chociaż ma tam opcję wcześniejszego zakończenia. A jego pensja skacze z 16,9 miliona dolarów w przyszłym sezonie do prawie 20 milionów dolarów w ostatnim roku, kiedy to będzie miał 31 lat.

Tymczasem Beasley ma 15,5 miliona dolarów w latach 2022-23, po czym jest opcja zespołowa na 23-24 za 16,5 miliona dolarów. Tak więc umowa Beasleya nie tylko nie jest tak kosztowna dla młodszego i bardziej wszechstronnego gracza, ale również Heat może z niej zrezygnować po roku lub wrócić do niego i wymienić go jako wygasającą pensję, jeśli będą mieli taką ochotę.

Utrata miejsca Robinsona w handlu byłaby oczywiście trudna, ale Beasley ma bardzo przyzwoite 38,6% z głębokiej kariery, podczas gdy 58,8% swoich prób uderzeń wykonuje jako potrójne. Co więcej, wychodzi z fazy play-off, w której jego ocena w defensywie 108,5 była trzecim najlepszym w jego zespole.

Tak więc jest mało prawdopodobne, aby znalazł się na sośnie po sezonie (przynajmniej ze względów obronnych), tak jak Robinson obecnie jest z Miami.

CZYTAJ DALEJ:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button