Rozrywka

Prywatny pogrzeb królowej Elżbiety potwierdzony przez pałac nowym zdjęciem: „In Loving Memory”

Królowa Elżbieta
Źródło zdjęcia: Tim Rooke/Shutterstock

Rodzina królewska potwierdziła Królowa Elżbieta II pogrzeb z przepięknym zdjęciem zmarłego monarchy i wzruszającym hołdem. Po jej historycznym, wystawnym pogrzebie, który odbył się 19 września, rodzina wydała nigdy wcześniej nie widziane zdjęcie królowej Elżbiety krępującej dzikie wrzosowiska, z kremową chustką z nadrukiem we włosach. Zdjęcie na Instagramie, które możesz ZOBACZYĆ TUTAJ, pokazuje ukochaną Królową używającą laski, aby wykorzystać swoje kroki, gdy wspinała się na wietrzne wzgórze w młodości. Miała na sobie zieloną kurtkę i nosiła małą brązową torebkę i coś, co wyglądało na kolejną lekką kurtkę na ramieniu. Wyglądała też, jakby miała na sobie skórzane rękawiczki, gdy eksplorowała majestatyczne, mgliste zbocze wzgórza. “Niech loty Aniołów zaśpiewają tobie na odpoczynek”, rodzina królewska podpisała zdjęcie w poniedziałkowy wieczór. „W kochającej pamięci Jej Królewskiej Mości Królowej. 1926 – 2022.”

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II na Chelsea Flower Show w Londynie 23 maja 2022 r. (Paul Grover/WPA Pool/Shutterstock)

Wiadomości ku pamięci ujmującej królowej zalały sekcję komentarzy, nie pozostawiając wątpliwości co do społecznego i historycznego wpływu jej niezwykłego życia i śmierci. „Cóż za piękny obrazek” — skomentował jeden z 13,1 miliona obserwujących konto. „Wspaniała królowa Elżbieta II nigdy nie zostanie zapomniana i zawsze będzie kochana przez wszystkich! Niech spoczywa w pokoju.” „Żegnaj, nasza ukochana królowa”, zareagował inny, obok emoji z białym sercem.

Królowa Elżbieta zmarła 8 września w Balmoral w wieku 96 lat, po świętowaniu bezprecedensowego siedemdziesięciu lat zasiadania na tronie. Podobno została pochowana z mężem, Książę Filip, książę Edynburgaktóra zmarła nieco ponad rok temu w wieku 99 lat 9 kwietnia 2021 roku, a wraz z rodzicami Królowa Matka Królowa Elżbieta oraz Król Jerzy VI w kaplicy pamięci króla Jerzego VI. Przed prywatnym pochówkiem Rodzina królewska i Wielka Brytania uhonorowały ją na masowym państwowym pogrzebie, który odbył się w kaplicy św. Jerzego.

Wśród żałobników byli Król Karol III73, książę William40, Książę Harry38 lat, i ich żony, Królowa Małżonka Camilla Parker Bowles75, Księżniczka Walii Kate Middleton40 i Meghan Markle, 41, odpowiednio. Wśród dygnitarzy i światowych przywódców obecni byli prezydent USA Joe Bideni jego żona Dr Jill Bidenprezydent Emmanuel Macron Francji i premier Wielkiej Brytanii Liz Trusspośród innych.

Pogrzeb królowej Elżbiety
Tim Rooke/Shutterstock

Dwoje najstarszych dzieci Williama i Kate, Książę Jerzy9 i Księżniczka Charlotte7 lat, również dzielnie uczestniczyła w nabożeństwach, na których prawnuczka zmarłej królowej płakała na rozdzierających serce zdjęciach.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button