Rozrywka

Przed „Substance” Demi Lovato napisała te piosenki o swoim zażywaniu narkotyków

Demi Lovato wie co nieco o nadużywaniu substancji, mając niemal śmiertelne doświadczenie w 2018 roku po przedawkowaniu opioidów. 29-letnia piosenkarka i autorka tekstów jest ikoną przemysłu muzycznego, publicznie walczącą z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu od 18 roku życia.

19 sierpnia 2022 roku ósmy studyjny album piosenkarki „Confident”, ŚWIĘTY FVCK, debiuty. „Substance”, drugi singiel z bardzo wyczekiwanego albumu, ukazał się 15 lipca wraz z wściekłym teledyskiem opowiadającym o ich bliskim kontakcie ze śmiercią.

Nie jest to pierwsza piosenka, którą nominowana do nagrody Grammy napisała o swoich doświadczeniach i zażywaniu narkotyków. Teksty poszukujące duszy przedstawiają niekończącą się walkę i stały się dominującym tematem w ich muzyce.

Lovato była „czysta i trzeźwa”, kiedy nagrała „Substance”

Demi Lovato wystąpi na 62. END ANNUAL GRAMMY® AWARDS, transmitowana na żywo ze STAPLES Center w Los Angeles, niedziela, 26 stycznia 2020 r. (20:00-11:30, na żywo ET / 17:00-20:30, na żywo PT) w sieci telewizyjnej CBS. | Monty Brinton / CBS przez Getty Images

W niedawnym wywiadzie na Dzisiejszy program z Jimmy’m Fallonem, piosenkarka „Sorry Not Sorry” ujawniła, że ​​po przejściu kolejnej kuracji w zeszłym roku, chciała nagrać jak najlepszy album. Lovato powiedziała, że ​​chce czegoś, co „naprawdę reprezentuje to, kim jestem”, wyjaśniając, „najłatwiejszym sposobem na zrobienie czegoś najbardziej autentycznego jest zrobienie tego czysto i na trzeźwo”.

Lovato wyjaśnił: „Zrobiłem ten album czysty i trzeźwy. Nie mogę tego powiedzieć o moim ostatnim albumie, ale z tego jestem naprawdę, bardzo dumny.”

Ałun Disneya niedawno opublikowany Świergot, „HOLY FVCK zabiera mnie z powrotem do moich korzeni. To dorobek, który nie przeprasza mnie i nie mogę się doczekać, kiedy wykonam to dla ciebie w trasie!”

„Taniec z diabłem”

„src=”https://www.youtube.com/embed/EAg69LaLlS0?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Zanim „Substancja” pojawiła się w ich głowie, Lovato napisała wiele piosenek o swoich doświadczeniach z nadużywaniem substancji.

W „Skin of My Teeth”, pierwszym utworze Lovato na ŚWIĘTY FVCK udręczona piosenkarka mówi: „Demi znowu opuszcza odwyk. Kiedy to się skończy? Brzmi jak głos w mojej głowie. Nie mogę uwierzyć, że nie umarłem. Odnoszą się również do stwierdzenia, że ​​„trudniejsze jest oddychanie”, ponurego żniwiarza pukającego do drzwi i „jebanej choroby”.

W 2018 roku ballada mocy „Sober” została wydana miesiąc po przedawkowaniu piosenkarza. Według US Weekly Lovato spędził dwa tygodnie w szpitalu i trzy miesiące na odwyku. Piosenka opowiada o jej nawrocie po sześciu latach trzeźwości.

Podczas rozdania nagród Grammy 2020 Lovato powrócił z emocjonalnym wykonaniem „Anyone”, który został napisany i nagrany na krótko przed przedawkowaniem. Po 18 miesiącach nieobecności w świetle reflektorów piosenkarka „No Promises” ujawniła się w wywiadzie dla Apple Music Nowa Muzyka Codziennie to słowa „Anyone” były wołaniem o pomoc, mówiąc: „Jak nikt nie słuchał tej piosenki i nie myślał „Pomóżmy tej dziewczynie”. Lovato wyraziła chęć „cofnięcia się w czasie i pomocy tej wersji siebie”.

W zeszłorocznych filmach dokumentalnych YouTube Original: Taniec z diabłem, Lovato omówił grizzly szczegóły swojego uzależnienia, twierdząc: „Miałem trzy udary. Miałem atak serca. Moi lekarze powiedzieli, że mam jeszcze pięć do dziesięciu minut”.

Nowy singiel Lovato jest już dostępny

” src=”https://www.youtube.com/embed/PzUKeGZiEl0?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Podczas gdy tytuł sugeruje, że tekst dotyczy nadużywania substancji, piosenkarka zamiast tego odnosi się do swojej próby znalezienia czegoś, co ma znaczenie.

Na stronie promującej ich nowy album Camp Rock aktor wyjaśnia ogólne znaczenie utworu, mówiąc: „Chciałem podkreślić, że żyjemy w świecie, w którym nic nie jest już prawdziwe. Jest tak wiele rzeczy, których brakuje substancji, od treści, które przyjmujemy, po czynności, które wykonujemy w naszym normalnym życiu. Zawsze jesteśmy na naszych telefonach, zawsze jesteśmy w Internecie i chciałem nagrać piosenkę, która mówiłaby, jak tęskniłem za substancją, która kiedyś była światem, w którym żyjemy.

Według Geniusa, na początku tego roku Lovato drażnił się z tekstem utworu na poście na Instagramie. W marcu ujawniła część audio, a następnie w czerwcu opublikowała krótką zajawkę na TikTok, z linkiem przed zapisem opublikowanym tego samego dnia.

Chociaż tytuł piosenki może nie nawiązywać do używania narkotyków, słowa refrenu „Substance” nadal wyrażają ich uczucia uzależnienia od narkotyków, stwierdzając: „Czy tylko ja szukam substancji? Naćpał, zostawiło mnie tylko samotną i pozbawioną miłości. Nie chcę skończyć w trumnie, z głową pełną czerwi, ciałem pełnym gówna.

Piosenka wyraźnie rezonuje z doświadczeniem przedawkowania Lovato, zeszłorocznym nawrotem i ich strachem przed śmiercią.

POWIĄZANE: Demi Lovato nie jest już „California Sober” — co to oznacza?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button