Rozrywka

Przetrwanie nabiera zupełnie nowego znaczenia w „Zdobyczu” Hulu — gdzie to zostało sfilmowane?

W tym samym królestwie, co seria Alien, film science fiction Johna McTiernana z 1987 roku Predator jest podstawą tego, co czyni kino lat 80. wyjątkowym. W filmie występuje Arnold Schwarzenegger (Terminator) jako holenderski żołnierz fortuny. Ale jego misję przerywa mordercza istota. Z zadziwiającą siłą i zdolnością tego podłego drapieżnika do nagłego zniknięcia nikt nie jest bezpieczny. Film zrodził dwa sequele, remake, a teraz, wraz z pojawieniem się Hulu’s Prey, prequel.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Prey w reżyserii Dana Trachtenberga, która ma miejsce około 300 lat temu, podąża za wojowniczką Komanczów, która „chroni swoje plemię przed wysoce rozwiniętym obcym drapieżnikiem, który poluje na ludzi dla sportu, walczy z dziką przyrodą, niebezpiecznymi kolonizatorami i tym tajemniczym stworzeniem, aby ją zatrzymać ludzie są bezpieczni” – czytamy w streszczeniu.

W filmie występują między innymi Amber Midthunder (The Ice Road), Dane DiLiegro (American Horror Stories), Ray Strachan (Czarny telefon), Stefany Mathias (Monkey Beach) i Michelle Thrush (Blackstone).

I choć akcja filmu rozgrywa się na Północnych Wielkich Równinach, gdzie został nakręcony?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: HuluGdzie kręcono „Prey” Hulu?

Prey został nakręcony w Stoney Nakoda Nation w Albercie w Kanadzie, a także w Calgary’s Moose Mountain i Elbow River.

Jak można sobie wyobrazić, biorąc pod uwagę, że Prey to film przedstawiający plemię rdzennych Amerykanów, autentyczność i szacunek były na pierwszym planie. Według RadioTimes, produkcja filmu odnotowuje szczegółowo, że rdzenni przywódcy wydali specjalne pozwolenie na kręcenie na ziemiach ich przodków. Dan Trachtenberg i obsada wzięli nawet udział w ceremonii Fajki tuż przed rozpoczęciem zdjęć do Prey.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

I nie tylko filmowali na ziemiach rdzennych Amerykanów, ale w obsadzie i ekipie Prey są rdzenni mieszkańcy, w tym Amber Midthunder, która jest aktorką Siuksów, i producent Jhane Myers, który jest członkiem Comanche Nation.

Gwiazda „Prey” Amber Midthunder otworzyła się na temat reprezentacji i bycia typem.

„Byłem bardzo celowy, aby nie robić wielu ról rdzennych”, powiedziała Amber The Hollywood Reporter. Następnie szczegółowo omówiła, że ​​„bardzo rzadko dostajesz dobrą reprezentację. Dobrze jest być dokładnym, z szacunkiem lub czymś, z czego można być dumnym. ”

Oferując autentycznie rdzennych aktorów i historycznie dokładne szczoteczki do zębów (tak, naprawdę), Prey to zupełnie inne zwierzę.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Marzeniem każdego aktora jest tak naprawdę możliwość wyboru miejsca, które zajmie” – kontynuowała, przekazując, że zawsze chciała być poważną aktorką, która kontroluje swoją własną ścieżkę.

“[Agencies] były jak: „OK, możesz iść na Disney Channel”. A ja na to: „Nie, nie, nie. To umiejętność dla wielu ludzi, ale ja nie mam takiej umiejętności. Chce mi się płakać. Chcę przez moją sztukę odczuwać straszne rzeczy. Chcę cierpieć! A oni mówili: „To słodkie. Idź do Disneya” – wyjaśniła.

I podczas gdy Amber na początku swojej kwitnącej kariery skierowała się w kilku kierunkach, czekała na coś, co wydawało się właściwe, na projekt, który wydawał się prawdziwy.

„Po raz pierwszy możesz zobaczyć rdzenną bohaterkę akcji w centrum filmu. To samo w sobie jest naprawdę niesamowitym stwierdzeniem ”- powiedziała o Prey. Amen do tego.

Prey aktualnie transmituje na Hulu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button