Rozrywka

Przyszłość Al Horford z Celtics w pytaniu: „To byłby szok”

Getty Al Horford z Boston Celtics.

Boston Celtics nie będzie musiał przekroczyć tego mostu do 2023 roku, ale bezpłatna agencja Ala Horforda pojawi się za niecały rok. Nawet w wieku 36 lat Horford odegrał ważną rolę w drużynie Celtics, która po raz pierwszy wystąpiła w finałach NBA od 2010 roku. Jeśli gra na tym samym poziomie lub zbliżonym do tego samego poziomu w nadchodzącym sezonie, nie wiadomo, jaka może być jego cena, kiedy podchodzi do wolnej agencji.

Ze względu na wszystko, co wydarzyło się od kiedy Horford odszedł przez Celtics, by dołączyć do Philadelphia 76ers w 2019 roku, do momentu, gdy został ponownie przejęty przez Boston w 2021 roku, dyrektorowi ligi trudno jest uwierzyć, że Horford ponownie odejdzie.

„Al poszedł po pieniądze do Sixers i był nieszczęśliwy. (Wtedy) udał się do Oklahoma City. W pewnym sensie doświadczył tego, co jeszcze tam było. Byłoby szokiem, gdyby pozwolili mu odejść lub gdyby znów się tym zajął” – wyjaśnił Grubemu dyrektor ligi.

Mimo że liczby dotyczące możliwej umowy mogą być trudne, znając sytuację w Celtics, szef nie widzi, żeby Horford odszedł z powodu tego, jak udany Horford odniósł swój czas w Celtics.

„Sztuczka będzie polegać na tym, jaka jest dla niego właściwa liczba? Nie sądzę, żeby następnego lata był minimalnym facetem, a ty nie chcesz mu tego oferować i go obrazić. Ale to zespół podatkowy. Muszą poprosić Horforda, żeby dał im przerwę w następnej transakcji. Ale nie ma mowy, żeby tam odszedł. Nie może odnieść takiego sukcesu gdzie indziej, jak tam.”

Co więcej, Steve Bulpett Heavy ujawnił w torbie pocztowej Celtics, jak Horford naprawdę czuł się w Bostonie po swoim odejściu w 2019 roku.

Horford nie chciał wyjeżdżać z Bostonu

Bulpett ujawnił w torbie pocztowej z 22 lipca 2022 roku, że Horford nie chciał opuścić Celtics w 2019 roku i mógł zostać, gdyby wiedział, że Kemba Walker będzie natychmiastowym następcą Kyrie Irvinga.

„Horford naprawdę nie chciał opuszczać Bostonu za pierwszym razem, ale Kyrie Irving właśnie wyjeżdżał (w wywiadzie przed rozpoczęciem sezonu 2019-20 Al powiedział mi, że spojrzałby na sprawy inaczej, gdyby” d wiedziałem, że nadchodzi Kemba Walker) i było niepewność z Celtics.

Według Bulpetta, Horford uważał również, że Filadelfia zapewnia między innymi większą szansę na tytuł.

„Kiedy Philadelphia wkroczył z dużymi pieniędzmi, szansą na grę u boku Joela Embiida i pozornie świetną okazją do rywalizacji o tytuł, ruszył dalej. Horford nie lubił być pobity w środku, a pomysł, że Embiid przyciągnie większych przeciwników, był atrakcyjny.

Jeśli chodzi o nadchodzącą darmową agencję Horforda, Bulpett dodał również, że „Celtics bardzo chcieliby go mieć”. Jednocześnie wydaje się, że Celtics ograniczą minuty Horforda w nadchodzącym sezonie.

Horford przesiedzi większość plecami do siebie

Zapytany o sytuację w centrum Celtics, Jared Weiss z The Athletic powiedział, że Celtics planują więcej odpoczynku Horford w nadchodzącym sezonie, co będzie obejmować odpoczynek podczas odcinków, w których mają kolejne mecze.

„Z pewnością będą potrzebować głębokości środkowej, ponieważ oczekuje się, że Al Horford będzie siedzieć większość z rzędu, a jego minuty będą jeszcze bardziej ograniczone w przyszłym sezonie, według źródeł zespołu”.

Chociaż mniej grający 36-letni Horford ma sens, ale sposób, w jaki Celtics dostosują się do niego, grając mniej minut, jest w powietrzu.

Więcej ciężkich wiadomości o Celtics

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button