Rozrywka

Puchar Stanleya to 34 funty srebra i hokejowej chwały

Trzynaście drużyn pozostaje obecnie w play-offach 2022 NHL: New York Rangers, Florida Panthers, Toronto Maple Leafs, Tampa Bay Lightning, Carolina Hurricanes, Boston Bruins, Pittsburgh Penguins, Colorado Avalanche, St. Louis Blues, Calgary Flames, Dallas Stars, Edmonton Oilers i Los Angeles Kings.

I wkrótce dowiemy się, która z tych drużyn zdobędzie jedyny w swoim rodzaju Puchar Stanleya. To jedyny Puchar Stanleya, prawda? Nie? Czekaj, ile jest kubków Stanleya?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Fani hokeja wiedzą, że NHL nie tylko co roku organizuje nowy Puchar Stanleya: nazwa zwycięskiej drużyny każdego sezonu jest po prostu dodawana do pucharu. Ale w rzeczywistości są inne wersje Pucharu Stanleya.

Oto więcej informacji na temat głównej nagrody hokejowej…

Kubek nosi imię byłego gubernatora generalnego Kanady. Źródło: Getty Images

Imiennikiem Pucharu Stanleya jest Frederick Arthur Stanley, 16. hrabia Derby, znany również jako Lord Stanley of Preston, który w latach 1888-1893 był gubernatorem generalnym Kanady.

Stanley kupił oryginalny puchar w Londynie za niezbyt książęcą sumę 10 gwinei i przekazał go na rzecz Montreal Amateur Athletic Association w 1893 roku, aby organizacja mogła zdobyć trofeum.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Wydaje się, że obecnie nie ma żadnego takiego zewnętrznego znaku mistrzostw, a biorąc pod uwagę ogólne zainteresowanie, które teraz wywołują mecze, oraz znaczenie uczciwej gry i zgodnie z ogólnie uznanymi zasadami, jestem gotów wręczyć puchar, który będzie organizowany z roku na rok przez zwycięską drużynę”, napisał Stanley w wiadomości do organizacji, na Hockey Central.

W rzeczywistości są trzy Puchary Stanleya.

Jak donosi Mental Floss, oryginalny kubek Stanleya był używany do 1970 roku, a teraz stoi na wystawie w Hockey Hall of Fame w Toronto. Teraz na świecie są dwa inne Puchary Stanleya.

W 1963 roku ówczesny prezydent NHL Clarence Campbell zadekretował, że oryginalny puchar jest zbyt kruchy, aby być przyznawany co roku, więc liga nakazała stworzenie Pucharu Prezentacji, który był Pucharem Stanleya przyznawanym przez ostatnie pół wieku .

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Trzeci Puchar Stanleya, znany jako Puchar Permanentny, to replika wykonana przez złotnika z Montrealu Louise St. Jacques. Ten kubek, w którym również poprawiono różne literówki, wypełnia się w Hall of Fame, gdy kubek prezentacyjny jest potrzebny gdzie indziej.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąW miarę dodawania nowych drużyn do pucharu, inne drużyny muszą zostać usunięte.

Według NHL.com drużyny są usuwane z Pucharu Stanleya co 13 lat, gdy do trofeum dodawany jest nowy zespół, aby pomieścić więcej nazwisk. Podczas tej zmiany górny pasek jest usuwany, cztery paski znajdujące się pod nim są przesuwane o jeden poziom wyżej, a nowy pasek jest mocowany do dołu.

Witryna informuje również, że trofeum waży 34 i pół funta, co oznacza, że ​​jego srebro jest warte około 11 757 USD przy obecnej cenie srebra wynoszącej 21,13 USD za uncję. Ale jesteśmy pewni, że niezależnie od tego, która drużyna zdobędzie tytuł Pucharu Stanleya 2022, puchar ten jest bezcenny!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button