Rozrywka

Putin ostrzega, że ​​„w razie potrzeby użyje broni jądrowej” po tym, jak rosyjski statek wejdzie na wody NATO”

Władimir Putin mówi, że jest gotów użyć broni nuklearnej do obrony Rosji – mimo że upiera się, że nie grozi.

Ale dyktator – który pozostaje przedmiotem plotek o swoim zdrowiu – został uznany za „tyrana” po wysłaniu jednego ze swoich okrętów wojennych na wody NATO.

W przemówieniu na szczycie gospodarczym Putin powiedział: „Nie zagrażamy! Ale każdy musi wiedzieć, że go mamy i użyjemy go, jeśli będzie to konieczne, aby chronić naszą suwerenność”.

Pomimo twierdzenia, że ​​nie stanowi zagrożenia, nic nie wskazuje na to, by jego nieudana inwazja na Ukrainę miała się w najbliższym czasie zakończyć – i rozpętał „niedopuszczalną rosyjską prowokację”, gdy wysłał statek na wody duńskie, donosi Express. .

Putin mówi, że nie stanowi zagrożenia – ale nadal grozi użyciem broni jądrowej (Zdjęcie: Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Korweta przekroczyła granicę wcześnie w piątek, w pobliżu wyspy Christiansoe na Morzu Bałtyckim.

Duński minister spraw zagranicznych Jeppe Kofod: „W bardzo jasny sposób zakomunikowano ambasadorowi Rosji, że tego typu działania są całkowicie niedopuszczalne.

„Nie zaakceptujemy tego rodzaju rosyjskiej prowokacji”.

Dodał w poście na Twitterze: „To wyjątkowo nieodpowiedzialna, niegrzeczna i całkowicie niedopuszczalna rosyjska prowokacja. Te taktyki zastraszania nie działają w Danii”.

Zapewnienia Putina, że ​​nie jest zagrożeniem, pojawiły się, gdy jeden z jego lojalnych prezenterów marionetkowych powiedział, że Rosja jest gotowa na „kolosalną wojnę” i użyje „100 pocisków dziennie”.

Putin przemawiał na forum gospodarczym pomimo wpływu sankcji na Rosję (Zdj.: AFP via Getty Images)

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

„Groźne niegrożenie” dyktatora dotyczące użycia broni jądrowej pojawiło się w przemówieniu na Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu – rosyjskim odpowiedniku zgromadzeń w Davos, które przyciągają światowych przywódców i niektóre z najbardziej znaczących finansowo osobistości świata.

Putin poszedł naprzód i był gospodarzem forum gospodarczego, mimo że Rosja jest krajem najbardziej usankcjonowanym w historii po lutowym ataku na Ukrainę.

Sankcje Zachodu wywarły ogromny wpływ na rosyjską gospodarkę. Politycy, liderzy biznesu i inni bogaci członkowie kręgu Putina zamrozili aktywa warte miliardy dolarów, podczas gdy wiele firm wycofało się z kraju.

Pomimo brawury Putina, wielu analityków uważa, że ​​kraj jest teraz gospodarczo na kolanach.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button