Rozrywka

Recenzja albumu: BTS wyruszają w nową podróż z „dowodem”

10 czerwca BTS wydali album z antologią zatytułowany Dowód. Album składa się z trzech płyt CD, które przenoszą fanów przez dyskografię BTS. Dowód zawiera również niepublikowane wcześniej dema i piosenki oraz trzy nowe utwory: „Yet to Come (The Most Beautiful Moment”), „Run BTS” i „For Youth”.

Z listą utworów zawierającą 48 utworów, Dowód działa zarówno jako prezent dla fanów, którzy przeżyli lata u boku BTS, jak i jako wprowadzenie dla nowych fanów, którzy dopiero odkrywają septet. W sumie, Dowód to solidna wyprawa przez przeszłość BTS, która zapoczątkowuje nową erę dla Jina, Sugi, J-Hope, RM, Jimina, V i Jungkooka.

„Proof” ma obszerną listę utworów

Złożony z 48 piosenek, Dowód czuje się jak uosobienie BTS. Dowód rozpoczyna się utworem „Born Singer”, piosenką BTS wydaną nieoficjalnie w 2013 roku. Utwór zawiera tekst napisany przez RM, Sugę i J-Hope do instrumentalnej piosenki J. Cole’a „Born Sinner”.

Pozostała część listy utworów na pierwszej płycie składa się z popularnych piosenek BTS, w tym „I NEED U”, „Blood Sweat & Tears”, „IDOL”, „ON” i „Dynamit”. „Yet to Come”, główny singiel albumu, zamyka pierwszą płytę.

Narracja, pierwsza płyta przenosi słuchaczy przez najważniejsze elementy dyskografii BTS od początku do końca, a kończy się nową piosenką, która przenosi BTS w przyszłość.

Piosenki solowe i utwory z pododdziałów wybrane przez członków BTS składają się przede wszystkim na drugą płytę antologii. Druga płyta również otwiera się nową piosenką zatytułowaną „Run BTS”.

Dla fanów grupy najbardziej wyjątkową płytą jest bez wątpienia trzecia płyta. Oprócz nowej piosenki zatytułowanej „For Youth”, utwory z trzeciego CD są dostępne tylko w fizycznej kopii albumu.

Trzeci Dowód CD daje pewien wgląd w proces twórczy BTS, w tym wcześniejsze dema i wcześniej niepublikowane utwory. Oficjalna wersja studyjna „Tony Montana (z Jiminem)”, którą Suga i Jimin wcześniej wykonali podczas BTS 3rd Muster, służy jako główna atrakcja płyty.

V, Suga, Jin, Jungkook, RM, Jimin i J-Hope z BTS pozują do zdjęcia promocyjnego do ich albumu „Proof”
BTS | Zdjęcie dzięki uprzejmości BIGHIT MUSIC

POWIĄZANE: 5 K-Dramas rekomendowanych przez BTS dla fanów do oglądania

’Yet to Come (The Most Beautiful Moment’) jest wiodącym singlem albumu

Nie licząc wcześniej niepublikowanych utworów, Dowód zawiera trzy nowe utwory BTS. „For Youth” to oda do ARMY i sampluje piosenkę BTS z 2016 roku „Outro: Young Forever”.

Dzięki „For Youth” BTS potwierdzają swoje uznanie dla ich bazy fanów i obiecują, że zawsze będą do nich wracać przez resztę ich życia.

„Yet to Come” jest głównym singlem albumu i został wydany wraz z teledyskiem wypełnionym odniesieniami do minionych epok BTS. Podczas gdy BTS odwołują się do swojej przeszłości w „Yet to Come”, singiel wskazuje BTS w nowym kierunku.

„Uch, masz sen? Co jest na końcu tej ścieżki? / Chwila dopiero nadejdzie, tak / Uh, w ciszy nocy, nie przestaniemy się ruszać / Jeszcze nadejdzie / Uh, dotkniemy nieba, przed dniem, w którym umrzemy / Chwila dopiero nadejdzie, tak / Uh, to dopiero początek, najlepsze jeszcze przed nami”, śpiewa zespół w „Yet to Come”.

POWIĄZANE: TXT: Taehyun był zainspirowany Jiminem z BTS podczas wykonywania „sekwencji otwierającej”

Z trzech nowych piosenek, „Run BTS” wydaje się być kwintesencją BTS i z pewnością zadowoli fanów od dawna. Nazwany na cześć ulubionego programu zespołu, hiphopowy utwór oddaje atmosferę dawnej muzyki BTS i podąża za członkami BTS, którzy zastanawiają się nad swoim sukcesem i jak ciężko pracowali.

Ostatnie przemyślenia na temat „Dowód”

Ze względu na to, jak wiele gwiezdnej muzyki wydali BTS, pierwsze przesłuchanie wydaje się Dowód brakuje niektórych piosenek, mimo że BTS już tak wiele zawiera.

Piosenka zespołu „MIC Drop” jest podstawą w ich dyskografii, ale nie znalazła się na pierwszej płycie, a trzecia płyta wydawała się idealną okazją dla BTS do włączenia popularnego utworu rapowego „Ddaeng”.

Jednak te drobne żale są naprawdę komplementem dla BTS, ponieważ to tylko pokazuje, że BTS mają wystarczająco dużo dobrej muzyki, by wypełnić więcej niż trzy płyty CD.

Ponieważ członkowie BTS skupiają się na nadaniu priorytetu muzyce solowej, Dowód skutecznie rozpoczyna nowy etap i tak już doniosłej kariery zespołu.

Dowód Lista utworów na płycie CD nr 1:

 1. „Urodzony piosenkarz”
 2. „Nigdy więcej marzeń”
 3. „NIE”
 4. „Chłopiec w miłości”
 5. „Zagrożenie”
 6. „POTRZEBUJĘ CIĘ”
 7. „BIEGAĆ”
 8. „Płonący (ogień)”
 9. „Pot i łzy krwi”
 10. „Wiosenny dzień”
 11. „DNA”
 12. „FAŁSZYWA MIŁOŚĆ”
 13. „IDOL”
 14. „Chłopiec z miłością (feat. Halsey)”
 15. „NA”
 16. „Dynamit”
 17. „Życie toczy się dalej”
 18. „Masło”
 19. „Jeszcze nadejdzie (najpiękniejszy moment)”

Dowód Lista utworów na płycie CD nr 2:

 1. „Uruchom BTS”
 2. „Wstęp: Persona”
 3. „Zostawać”
 4. „Księżyc”
 5. “Jamais Vu”
 6. “Ciekawostki 轉: Huśtawka”
 7. „BTS Cypher PT.3: KILLER (feat. Supreme Boi)”
 8. „Zakończenie: Ego”
 9. „Ją”
 10. „Filtr”
 11. „Przyjaciele”
 12. „Osobliwość”
 13. „00:00 (godzina zero)”
 14. „Euforia”
 15. „Dołek na policzku”

Zawodowiecz Lista utworów na płycie CD nr 3:

 1. „Skok (wersja demonstracyjna)”
 2. „Młoda miłość”
 3. „Boy In Luv (wersja demo)”
 4. „Cudzysłów”
 5. „POTRZEBUJĘ CIĘ (wersja demonstracyjna)”
 6. „Boyz with Fun (wersja demo)”
 7. „Tony Montana (z Jiminem)”
 8. „Young Forever (wersja demonstracyjna RM)”
 9. „Dzień Wiosny (V Demo Ver)”
 10. „DNA (wersja demonstracyjna j-hope)”
 11. „Objawienie Pańskie (Jin Demo Ver.)”
 12. „Huśtawka (wersja demonstracyjna)”
 13. „Wciąż z tobą (Acapella)”
 14. „Dla młodych”

POWIĄZANE: Prezydent Joe Biden powiedział, że członkowie BTS mają „wielki talent”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button