Rozrywka

Recenzja filmu „Don’t Worry Darling”: Florence Pugh błyszczy w rozczarowującym thrillerze w reżyserii Olivii Wilde

Nie martw się kochanie wywołał rozmowę w mediach społecznościowych na temat zakulisowych dramatów i niezręczną wycieczkę prasową na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2022 roku. Jednak przyćmiło to sam film. Reżyserka i aktorka Olivia Wilde stworzyła film, który jest frapujący wizualnie, ale szkoda, że ​​historia nie jest w stanie objąć w ten sam sposób. Nie martw się kochanie mogło być o wiele więcej.

„Don’t Worry Darling” pokazuje pęknięcia w utopijnym społeczeństwie

„Nie martw się kochanie” Florence Pugh jako Alice Chambers i Harry Styles jako Jack Chambers.  Pugh uśmiecha się w złotych kolczykach i fioletowej bluzce.  Styles stoi obok niej, lekko uśmiechnięta, ubrana w białawe ubrania, otoczona przez przyjaciół.
LR: Florence Pugh jako Alice Chambers i Harry Styles jako Jack Chambers | Warner Bros. Zdjęcia

Alice Chambers (Florence Pugh) mieszka jako gospodyni domowa z lat 50. ze swoim namiętnym mężem, Jackiem (Harry Styles). Mieszkają w utopijnej eksperymentalnej społeczności na przedmieściach, która jest malownicza. Alice spędza dni na zajmowaniu się domem i rozmowach przy drinkach ze swoim najbliższym przyjacielem Bunnym (Wilde). Jednak ich stara przyjaciółka Margaret (KiKi Layne) zostaje wyrzutkiem, gdy podejrzewa, że ​​coś jest nie tak w tym utopijnym społeczeństwie.

Eksperymentalne przedmieścia w Nie martw się kochanie Gospodynie domowe mają tylko jedną zasadę: pozostań na trasie i nie idź do kwatery głównej. Alice staje się coraz bardziej podejrzliwa wobec Projektu Zwycięstwa, w którym jej mąż jest pracownikiem, po tym, jak uwierzyła, że ​​widziała katastrofę samolotu na pustyni. Alicja jest zdeterminowana, aby dotrzeć do sedna prawdy, bez względu na koszty.

Siła wiedzy i kontroli to nazwa gry

„src=”https://www.youtube.com/embed/FgmnKsED-jU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Nie martw się kochanie szybko ustala status quo, gdy Alice i Jack spędzają czas ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i sąsiadami. Scenarzyści Katie Silberman, Carey Van Dyke i Shane Van Dyke przedstawiają społeczeństwo, w którym trzęsienia ziemi są powszechne i stanowią naturalną część dnia. Alice i Jack dzielą pełne pasji małżeństwo, ale kiedy nie pracują lub nie kochają się, spotykają się z przyjaciółmi na drinka i dobrą zabawę.

Ta historia z lat 50. wiąże się z pracą związaną z płcią, gdy dążą do postępu owianego tajemnicą. Mężczyźni pracują nad zmienianiem świata poprzez Projekt Zwycięstwa, podczas gdy kobiety pozostają w domu, aby gotować, sprzątać i służyć swoim mężom. To pozornie dobrze naoliwiona maszyna, która opiera się na koordynacji i organizacji, podobnie jak zajęcia baletowe, na które Alice uczęszcza z innymi żonami. Istnieje presja, by mieć rodzinę nuklearną, mimo że pasja Alice i Jacka do siebie nie opuszcza czasu ani pragnienia dzieci. Odkrywają, że nie ma zbyt wiele miejsca na odstępstwa od sąsiadów.

Nie martw się kochanie bawi się walką między porządkiem a chaosem. Frank (Chris Pine) prowadzi Projekt Zwycięstwa, który dąży do postępu i wymaga od każdej osoby wykonania swojej części. Posiada całą wiedzę, którą wykorzystuje do wywierania władzy nad innymi. Jednak Alice staje się coraz bardziej podejrzliwa, stawiając cel na plecach. W rezultacie następuje gra w kotka i myszkę, która wywraca wszystko w jej świecie do góry nogami.

„Don’t Worry Darling” to przewidywalny thriller pozbawiony suspensu

„Nie martw się kochanie” Chris Pine jako Frank.  Ma na sobie okulary przeciwsłoneczne i koszulę z kołnierzykiem i opiera się o swój nowoczesny dom z zewnętrznymi schodami w tle.
Chris Pine jako Frank | Warner Bros. Entertainment

Wilde wkroczył na scenę reżyserską z przepięknym Mądrala ta sprytnie połączona komedia, dowcip i ciepło. Po raz kolejny udowadnia, że ​​ma kreatywne oko za kamerą i ma coś do powiedzenia Nie martw się kochanie otaczająca moc w płci. Wilde zawiera wiele sztuczek lustrzanych, niektóre zakorzenione w narracji, a inne z powodów symbolicznych. Z ekranu wyskakują przepiękne retro wizualizacje autora zdjęć Matthew Libatique, doskonale ukazujące utopijne społeczeństwo lat 50. XX wieku.

Widzowie widzą Nie martw się kochanie bo nazwiska na plakacie będą w pełni usatysfakcjonowane kolejnym gwiezdnym występem Pugh. Nie traci rytmu, prezentując zakres, który znacznie przekracza materiał źródłowy. Tymczasem Styles jest tutaj trochę poza swoją ligą. Nie jest zły, ale ma trudności z wyróżnieniem się obok potęgi, jaką jest Pugh. Dodatkowo para ma słabą chemię razem.

Będą nieuniknione porównania do Jordana Peele’a Wyjść, ale są też inne tytuły, z których się czerpie. Drugi film fabularny Wilde’a z pewnością wydaje się połączeniem lepszych filmów. Rozgrywa się przy założeniu, że publiczność pozostaje za zasłoną tajemnicy, ale dość wcześnie jest oczywiste, dokąd zmierza. Dodatkowo wszystkie postacie są odrobinę niedopieczone, zawsze trzymając publiczność z dala od ramion.

Wilde bawi się tropem „histerycznej kobiety”, ale ma coś ciekawego do powiedzenia na temat chaosu, kontroli i pogoni za szczęściem. Są dobre momenty, ale historia się nie układa. Jest odpowiednio dobrany i wystarczająco zabawny, z potężnym prowadzeniem i oszałamiającą grafiką. Ale jest również przewidywalny, pozbawiony suspensu i nie trafia w cel, przekładając swoje najbardziej angażujące pomysły na ostateczny akt. Nie martw się kochanie ma styl w pikach, ale jest trochę zbyt lekki na emocje.

Nie martw się kochanie premiery w kinach 23 września.

POWIĄZANE: Fani szaleją za wyglądem Florence Pugh „Don’t Worry Darling”: „Miss Flo Is the Moment”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button