Rozrywka

Recenzja „Rozmowy z przyjaciółmi”: twórca gwiazd bez blasku

Żadna adaptacja książki do serii nie wyróżnia się tak, jak ta z Sally Rooney. Jej wyjątkowy styl pisania — w szczególności łączenie słów i myśli poprzez rezygnację z cudzysłowów — nie jest łatwy do przetłumaczenia na ekran. Podczas gdy adaptacja Normal People Hulu z 2020 roku była w stanie uchwycić seksapil i niezręczność pisarstwa Sally, najnowsze podejście platformy streamingowej do pracy autora — Rozmowy z przyjaciółmi — to zupełnie inna bestia.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Sama historia opowiada o Frances, biseksualnej studentce z Irlandii, która żongluje uczuciami do swojej najlepszej przyjaciółki/byłej dziewczyny/partnerki poetyckiej, Bobbi. W tym wszystkim spotykają odnoszącą sukcesy parę, Melissę i Nicka, i potajemnie zaczyna się romans między Frances i Nickiem.

„Rozmowy z przyjaciółmi”

Nasza ocena

„Rozmowy z przyjaciółmi” to słaba wersja przewidywalnej narracji, ale z nienaganną grą aktorską.

Na podstawie: Rozmowy z przyjaciółmi autorstwa Sally Rooney

Premiera: 15 maja na Hulu

Reżyseria: Leanne Welham i Lenny Abrahamson

W rolach głównych: Alison Oliver, Sasha Lane, Jemima Kirke i Joe Alwyn

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Rozmowy z przyjaciółmi opiera się na debiutanckiej powieści Sally, a fabuła nie jest tak mocna jak Normalni ludzie. Chociaż jest to przyjemne, jest nieco bardziej wymyślne — nieśmiała, ale wciąż konwencjonalnie atrakcyjna dziewczyna czuje się widziana przez odnoszącego sukcesy mężczyznę i ma romans. Ile jest historii o romansie? Ile jeszcze potrzebujemy?

Źródło: Hulu

Alison Oliver jako Frances i Sasha Lane jako Bobbi w „Rozmowach z przyjaciółmi”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Wygląda na to, że historia nie wie, czy jest bardziej napędzana przez związek Frances z Bobbi, czy z Nickiem. Ale być może cały sens Rozmów z przyjaciółmi polega na tym, że kierujemy się naszymi relacjami z wieloma osobami, a to może czasami być mętne i mylące.

Mimo to przewidywalność dotycząca tego, co dzieje się między Frances, Nickiem i Bobbi, sprawia, że ​​cała seria wydaje się nieco banalna. Historia jest dość okrągła, co chociaż reprezentuje tendencję życia do sprowadzania nas z powrotem do miejsca, w którym zaczęliśmy, ale z nowymi spostrzeżeniami, nie sprawia, że ​​oglądanie jest wciągające.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Najjaśniejszą częścią Rozmów z przyjaciółmi jest obsada. Wyraz twarzy Alison Oliver pokazuje nam podtekst milczenia Frances. Frances jest spokojną postacią o niezręcznej urodzie, którą uchwyciła Alison. Jej postawa podczas pisania, jej spojrzenia i sposób, w jaki patrzy na Bobbi Sashy Lane, mówią nam wszystko, co musimy wiedzieć o pozornie nieodwzajemnionych uczuciach Frances.

Źródło: Hulu

Jemima Kirke jako Melissa w „Rozmowach z przyjaciółmi”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Jemima Kirke jako Melissa jest prawie zbyt doskonała. Melissa wydziela zewnętrzną potrzebę perfekcji, jednocześnie posiadając naturalne wady. Jemima przynosi Melissie podobne je ne sais quoi, które przyniosła Jessie w Girls. Wypowiada swoje kwestie z taką pewnością i urokiem, ale kiedy coś jest nieco poza kontrolą Melissy, mowa ciała Jemimy staje się nieco bardziej napięta i szalona.

Podobnie jak Normalni ludzie, na pewno są pewne pikantne sceny między Alison i Joe Alwynem, który gra Nicka, ale intymność między tą parą jest nieco bardziej niezgrabna. Nie jest do końca jasne, dlaczego znajdują się ze sobą, ale trudno rozeznać, czy jest to celowe, czy nie. Milczenie między nimi ma przemawiać wiele, ale zamiast tego często grają tylko puste milczenia.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Hulu

Jemima Kirke, Sasha Lane, Alison Oliver i Joe Alwyn w „Rozmowach z przyjaciółmi”

Mimo to wizualna estetyka Rozmów z przyjaciółmi sprawia, że ​​jest to wystarczająco przyjemne doświadczenie. Między letnią wycieczką do willi a panoramowaniem czterech głównych bohaterów wchodzących ze sobą w interakcję, w bezruchu serialu jest piękno. Rozmowy z przyjaciółmi dostarczają wizualnego romansu, nawet jeśli nie w pełni odzwierciedlają romans między Frances i Nickiem.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Jako całość aktorska i wizualna fabuła Rozmów z przyjaciółmi jest na najwyższym poziomie. Niestety jednak, bez dokładnego zrozumienia, co dzieje się w głowie Frances, bez winy Alison Oliver, seria nie jest tak interesująca jak książka czy seria Normalni ludzie. Mogłaby skorzystać na jakiejś narracji, ale to pozbawiłoby magii milczenia Sally Rooney.

Rozmowy ze znajomymi pojawią się na Hulu w niedzielę 15 maja.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button