Rozrywka

Reklama biustonosza sportowego Adidasa zakazana za pokazywanie ponad 60 „seksualnych” ujęć kobiecych sutków

Reklama stanika sportowego Adidas została zakazana za pokazywanie „seksualnych” zdjęć ponad 60 kobiecych sutków.

Ta niemiecka firma udostępniła kolaże nagich piersi w mediach społecznościowych w ramach nowej kampanii „świętowania różnych kształtów i rozmiarów” oraz „ilustrowania różnorodności”.

Jednak 24 osoby skarżyły się na „nieuzasadnioną” nagość i sprawa została wysłana do Advertising Standards Authority (ASA).

Skargi dotyczyły trzech różnych plakatów, w tym jednego tweeta z oficjalnego konta Adidasa w lutym.

Ten tweet pokazał 20 par nagich piersi w różnych kolorach skóry, kształtach i rozmiarach, a także 43 różne style staników.

ASA orzekł, że zdjęcia nie powinny być publikowane tam, gdzie dzieci mogą je zobaczyć (Zdjęcie: Adidas) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Slogan na nim głosił: „Uważamy, że kobiece piersi we wszystkich kształtach i rozmiarach zasługują na wsparcie i wygodę. Dlatego nasza nowa gama staników sportowych obejmuje 43 fasony, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie”.

Na innym zdjęciu widać nagie piersi 62 kobiet z hasłem: „Powody, dla których nie zrobiliśmy tylko jednego nowego biustonosza sportowego”.

Trzecia przedstawiała ten sam tekst i przycięte zdjęcia 64 kobiet, chociaż ich piersi były pikselowane.

ASA w Wielkiej Brytanii orzekła, że ​​zdjęcia nie powinny być umieszczane w miejscu, w którym dzieci mogą je zobaczyć, ponieważ „mogą spowodować powszechne przestępstwo”.

Post z pikselowanymi piersiami również został uznany za seksualny.

Adidas uważał, że obrazy nie są nieuzasadnione, ale raczej „mają odzwierciedlać i celebrować różne kształty i rozmiary” (Zdjęcie: Twitter)

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

ASA powiedział: „Chociaż nie uważaliśmy, że sposób, w jaki kobiety były przedstawiane, miał charakter jednoznacznie seksualny lub uprzedmiotawiał je, zauważyliśmy, że w reklamach główny nacisk kładziono na piersi, a mniejszy nacisk kładziono na same biustonosze, które były jedynie odsyłane w załączonym tekście.

„Ponieważ reklamy zawierały wyraźną nagość, uznaliśmy, że wymagają ostrożnego kierowania, aby uniknąć urazy tych, którzy je oglądali.

„[Two of the] reklamy były dużymi plakatami, pojawiały się w nieukierunkowanych mediach i dlatego prawdopodobnie były oglądane przez osoby w każdym wieku, w tym dzieci.

„Reklamy nie mogą pojawiać się ponownie w formularzach, na które zgłoszono skargę. Poinformowaliśmy firmę Adidas UK Ltd, aby upewnić się, że ich reklamy nie są obraźliwe i są kierowane w sposób odpowiedzialny”.

Modele użyte w kampanii wsparły to, według Adidasa (zdjęcie stockowe) (Zdjęcie: Adidas)

W odpowiedzi Adidas powiedział, że uważają, że obrazy nie są nieuzasadnione, ale raczej „mają odzwierciedlać i celebrować różne kształty i rozmiary”.

Powiedzieli również, że „nie wierzą, że wyrządzą krzywdę lub cierpienie dzieciom” oraz że modele użyte w reklamach zgłosiły się na ochotnika i wspierają kampanię.

Rzecznik dodał: „W Adidas wierzymy, że każdy w sporcie zasługuje na wsparcie.

„Ważne jest, aby pamiętać, że orzeczenie ASA było związane z wykorzystaniem tej kreacji w sposób nieukierunkowany, a nie z samą kreacją i przesłaniem, za którym z dumą stoimy”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button