Rozrywka

Rekordowy pyton o długości 18 stóp w końcu złapany – po zjedzeniu całego jelenia

Największy pyton birmański, jaki kiedykolwiek znaleziono na Florydzie, ma 18 stóp długości i wykpił całego jelenia na swój ostatni posiłek.

Zespół biologów zajmujących się dziką fauną i florą z Florydy potrzebował 20 minut meczu zapaśniczego, aby schwytać największego węża, jakiego kiedykolwiek widzieli, i przyprowadzić go do badań.

Organizacja Conservancy of Southwest Florida ogłosiła w czwartek, że „inwazyjny” 15 wąż żyjący w Everglades został złapany w grudniu, ale trzymany w zamrażarce do kwietnia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Babcia przerażona „największymi ratownikami zwierząt wężowych, jakich kiedykolwiek widzieli” w swoim ogrodzie

Sekcja zwłok pytona miała 122 jaja rozwijające się w środku, co stanowi rekord największej liczby jaj, jakie samica pytona wyprodukowała w cyklu rozrodczym, mówi Conservancy.

Wewnątrz pytona znaleziono 122 jaja Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Organizacja dodała, że ​​znaleźli „rdzenie kopyt” w żołądku węża, które pozostały dowodem na to, że bestia podjadała jelenia białoogonowego, zanim została złapana.

Polując na jelenie, pyton zjadał naturalną zdobycz pantery zagrożonej wyginięciem na Florydzie – problem, który pomógł zainspirować program usuwania pytonów w rezerwacie w 2013 roku.

Ian Bartoszek, biolog dzikiej przyrody i kierownik projektu nauk przyrodniczych w Conservancy, powiedział: „Usunięcie żeńskich pytonów odgrywa kluczową rolę w zakłócaniu cyklu lęgowego tych drapieżników wierzchołkowych, które sieją spustoszenie w ekosystemie Everglades i pobierają źródła pożywienia od innych tubylców gatunek.

Usunięcie bestii było ogromnym zwycięstwem Conservancy Czytaj więcej pokrewnych artykułów

„To jest problem dzikiej przyrody naszych czasów dla południowej Florydy”.

Conservancy do tej pory usunęło ponad 1000 pytonów z obszaru o powierzchni 100 mil kwadratowych w południowo-zachodniej Florydzie dzięki tropicielowi wszczepionemu w samce węży zwiadowców.

Aby uzyskać więcej szokujących historii z Daily Star, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj.

Ian dodał: „Wysiłki te są istotne w wypełnianiu naszej misji ochrony unikalnego środowiska naturalnego i jakości życia południowo-zachodniej Florydy poprzez zmniejszenie ogólnego wpływu na nasze rodzime populacje dzikiej przyrody.

„Jak znaleźć igłę w stogu siana? Mógłbyś użyć magnesu i w podobny sposób nasze samce węży zwiadowczych przyciągają największe samice w okolicy.

Strategia polega na śledzeniu węży zwiadowczych, które zaprowadzą biologów na tereny lęgowe, z których można usunąć „duże, reprodukcyjne samice”, aby powstrzymać wylęganie się jaj na wolności.

CZYTAJ DALEJ:

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button