Rozrywka

Remiks Beyoncé i Madonny „Break My Soul” honoruje grupę czarnych ikon

Cud, który należy do Beyoncé renesans po prostu dostarcza. Tydzień po tym, jak ikona zadebiutowała swoim nowym albumem, dała fanom jeszcze więcej adoracji dzięki swojej EP-ce z remiksami. Wśród nich jest „Break My Soul (The Queens Remix)”, w którym występuje nie kto inny jak Madonna, ponieważ sampluje klasyk legendy popu z 1990 roku „Vogue”. Oczywiście Bey nadała piosence nowy charakter, w tym zmianę tekstu w sekcji słowa mówionego Madonny, aby uhonorować nowy zestaw królowych.

W „Vogue” Madonna składa hołd niektórym ikonom Starego Hollywood – lub „kobietom z nastawieniem” i „chłopakom, którzy byli w nastroju”, jak mówi tekst. Krzyczy takich jak Greta Garbo, Marilyn Monroe, Rita Hayworth, Marlon Brando i nie tylko. Odzwierciedlając ówczesny przemysł rozrywkowy, lista jest dość… biała. Z drugiej strony aktualizacja Beyoncé w dużej mierze celebruje czarne kobiety z wielu różnych epok i obejmuje twórców, którzy nie zawsze zdobywali uznanie w głównym nurcie, na jaki zasługują.

„Królowa matka Madonna, Aaliyah, Rosetta Tharpe, Santigold, Bessie Smith, Nina Simone” śpiewa Beyoncé. „Betty Davis, Solange Knowles, Badu, Lizzo, Kelly Rowl’, Lauryn Hill, Roberta Flack, Toni, Janet, Tierra Whack, Missy, Diana, Grace Jones, Aretha, Anita, Grace Jones, Helen Folasade Adu, Jilly z Filadelfii. ”

Później dodaje kolejne znane postacie: „Michelle, Chlöe, Halle, Aaliyah… Alicia, Whitney, Riri, Nicki”. Ponieważ Bey nie używała imienia i nazwiska dla wszystkich, wśród fanów toczyła się debata na temat tego, o które ikony miała na myśli. Na przykład, czy „Michelle” odnosi się do absolwentki Destiny’s Child Michelle Williams, czy byłej Pierwszej Damy Michelle Obamy było jeden punkt sporny na Twitterze.

Mimo wszelkich niejasności fanom podobało się, że piosenkarka zdecydowała się odświeżyć listę „Vogue”. „Nie Beyoncé wzięła Madonna Song VOGUE, a potem nazwała Black Icons!” jeden fan tweetował. Tymczasem, inny opisany jej decyzja o „[shout] wypuścił czarne ikony i jej przyjaciół” na remiksie jako „tak jebany dope”. Swój entuzjazm wykazała również Tierra Whack, która sama otrzymała imię. Raper podzielił się kilkoma historiami na Instagramie o remiksie po jego upuszczeniu, w tym jednym z konta @AfricanArchives, które wyjaśnia wpływ innej królowej „Break My Soul”, Rosetty Tharpe, opisując ją jako „matkę chrzestną rock 'n’ rolla. ”

Przed renesanspo uwolnieniu Beyoncé drażniła się, że odda hołd tym, którzy ją zainspirowali. „Wielkie podziękowania dla mojego wujka Jonny’ego. Był moją matką chrzestną i pierwszą osobą, która pokazała mi wiele muzyki i kultury, które służą jako inspiracja dla tego albumu” – napisała po części w wiadomości na swojej stronie internetowej. „Dziękuję wszystkim pionierom, którzy zapoczątkowują kulturę, wszystkim upadłym aniołom, których wkład pozostawał nierozpoznany zbyt długo. To dla ciebie święto.

I co to za uroczystość.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button