Rozrywka

Ricky Martin milczy, gdy HORRIFYING ujawnia historię Menudo, najpopularniejszego boysbandu na świecie

W niedawnym serialu dokumentalnym zatytułowanym „Menudo: Forever Young” byli członkowie zespołu Ricky’ego Martina ujawnili, że byli wykorzystywani seksualnie przez swojego menedżera Edgardo Diaza. Jednak 50-letnia piosenkarka, która była w zespole od 1984 do 1989 roku, nie udzielała wywiadu dla filmów dokumentalnych i zdecydowała się nie komentować.

Niepokojący, czteroczęściowy miniserial, który ukazał się 23 czerwca w HBO Max, pokazuje byłych członków zespołu rozmawiających z kamerą o rzekomych nadużyciach. Dokumenty o zespole, który przez dziesięciolecia swojej działalności składał się z około 40 członków, odsłaniają ciemne strony biznesu boysbandów.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kim jest Angelo Garcia? Były kolega z zespołu Menudo, 46-letni Ricky Martin, ujawnia, że ​​został „zgwałcony w wieku 11 lat”.

Kim jest Edgardo Diaz? Byli koledzy z zespołu Ricky’ego Martina z Menudo zarzucają menedżerowi molestowanie seksualne

Wejście i wyjście Martina z Menudo

Martin dołączył do Menudo w 1984 roku i odszedł z grupy w 1989 roku, gdy chłopcy, którzy ukończyli 16 lat i wkroczyli w okres dojrzewania, byli zastępowani nowymi, młodszymi członkami, dzięki czemu boysband był na zawsze młody.

W wywiadzie dla Rolling Stone w 1999 roku mówił o zostaniu członkiem zespołu. Powiedział: „Za pierwszym razem powiedzieli mi, że jestem za niski. To było straszne. Za drugim razem menedżer powiedział: „Kupi, kup piłkę do koszykówki, abyś mógł się rozwijać”. Kiedy zadzwonili po raz trzeci, było to: „Cztery stopy i dziesięć? Po prostu nie urosniesz”. Za czwartym razem powiedzieli mi po prostu: „Jesteś nowym Menudo. Jutro lecisz samolotem do Orlando. Może nie jesteś najlepszym piosenkarzem ani tancerzem, ale tak bardzo tego chciałeś. Dlatego zostałeś Menudo ”.

Jego przybycie do zespołu oznaczało odejście Ricky’ego Meléndeza, jednego z pierwotnych członków. Gdy wszedł, jego pierwsza piosenka „Rayo de Luna” sprawiła, że ​​wyróżniał się talentem i urodą, które przykuły uwagę fanów. W 1989 roku pożegnał się z zespołem i podziękował całej publiczności oraz producentowi Edgardo Díazowi podczas występu w obecności tysięcy fanów. Po odejściu z zespołu wokalista zajął się aktorstwem i nagrał swój debiutancki solowy album zatytułowany „Ricky Martin”.Ricky Martin, złoty dzieciak

Ray Acevedo, który był w zespole od 1985 do 1988 roku, mówił o Rickym Martinie. „Spośród wszystkich członków, którzy wyszli, był najmniej utalentowany, najbardziej przystojny. Ricky był złotym dzieckiem – powiedział Acevedo. Sergio Blass z Menudo (1986-1991) wspomniał, że ze względu na jego staż, Martin traktował go jak nowicjusza. „Bycie z Rickym było brutalne. Jeśli ktoś zapukał do drzwi, musiałam je otworzyć. Jeśli zadzwonił telefon, musiałem go odebrać. Byłem jak jego gospodyni domowa – powiedział.

Podczas wywiadu z Univisión Martin wyznał, że ma dobre relacje z Edgardo Díazem i że nie czuje się zraniony ani wykorzystany.

Ricky Martin (extreme R) i inni członkowie Menudo na zdjęciu pliku z lat 80. w San Juan, Portoryko (Bolivar Arellano/Getty Images)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button