Rozrywka

Riley Keough przypadkowo uhonorowała swojego dziadka, Elvisa Presleya, podczas kręcenia „Mad Max: Fury Road”

Nie tak dawno temu wspomnieniu imienia Riley Keough towarzyszył dziadek jej mega sławy, Elvis Presley. Jednak przez lata aktorka walczyła o wyrobienie sobie sławy w popkulturze, a jej osiągnięcia aktorskie dowodzą tego.

Keough słynie z roli w Mad Max: Droga furii. Co ciekawe, ta część doprowadziła do tego, że przypadkowo uhonorowała swojego dziadka podczas kręcenia filmu.

Riley Keough jest kimś więcej niż wnuczką Elvisa Presleya

Mad Max: Droga furii gwiazdy (LR) Charlize Theron, Rosie Huntington-Whiteley, Tom Hardy i Riley Keough | Kevin Winter/Getty Images

Keough urodziła się w Santa Monica w Kalifornii w maju 1989 roku. Jest najstarszym dzieckiem córki Presleya, Lisy Marie Presley. Rodzice Keough poznali się, kiedy występowali w jej zespole. Brat Keougha, Benjamín Storm, zmarł w 2020 roku z powodu samobójstwa.

Ma również dwie przyrodnie siostry, Harper i Finley, ze strony matki. Keough zaczęła pracować jako modelka, gdy miała 15 lat, występując w kampanii Dolce & Gabbana w 2004 roku. Następnie rozpoczęła kampanię Christiana Diora w 2005 roku i uświetniła okładki koreańskiego Vogue’a, japońskiego Elle i L’Officiel.

Keough zadebiutowała jako aktorka w 2010 roku, kiedy została obsadzona u boku Kristen Stewart w ten Uciekinierzy, raport IMDb. W następnym roku Keough dostał główną rolę w Dobry Doktor odgrywanie młodego pacjenta z chorobą nerek. W tym samym roku pojawiła się w Magiczny Mike obok Channinga Tatuma i Matthew McConaugheya.

Zagrała także w Żółty i odegrał rolę wspierającą w Pocałunek przeklętych w 2012 roku. W 2013 Keough wystąpił jako dziewczyna Justina Timberlake’a w swoim teledysku do piosenki „TKO”. Gra obłąkaną dziewczynę, która obezwładnia go, przywiązuje do tyłu ciężarówki i zrzuca z klifu na pustyni.

Gwiazda dokonała przełomu, kiedy dostała główną rolę w Doświadczenie dziewczyny grając studenta prawa, który został eskortą. Serial zyskał uznanie krytyków Keough i ukłon w stronę Złotego Globu.

Rola Keougha w „Mad Max: Fury Road”

” src=”https://www.youtube.com/embed/slTH9lFJjKU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Chociaż występ Keougha w Doświadczenie dziewczyny pomogło jej nadać jej znane nazwisko, jej udział w Mad Max: Droga furii pomógł w eskalacji jej sławy. Billboard donosi, że Keough miała na oku niezapowiedzianą rolę w filmie.

Gra Capable, jedną z żon Immortana Joe, która w desperackiej próbie ucieczki ze swojej cytadeli spotyka Maxa Rockatansky’ego, granego przez Toma Hardy’ego. Rola ta pomogła Keough położyć podwaliny pod jej późniejszą pracę. Mad Max: Droga furii była czymś odstającym, gdy znalazła się obok jej filmografii.

Połączenie „Mad Max” Rileya Keougha i Elvisa Presleya

Rola Keougha na Mad Max: Droga furii przypadkowo złożyła hołd swojemu kultowemu dziadkowi. Presley wywarł znaczący wpływ na muzykę, co doprowadziło do ogromnej fortuny. Jego ogromne bogactwo oznaczało, że mógł kupić flotę samochodów, których cena mogła przyprawić o zawrót głowy.

Presley słynął z obdarowywania drogich samochodów swoim przyjaciołom i rodzinom, jeśli uznawał to za stosowne, a Cadillaki były jego ulubionymi pojazdami. Gospodarz telewizyjny Johnny Carson żartował kiedyś z upodobania Presleya do dawania samochodów nawet ludziom, którzy nie potrafili prowadzić.

Plotka głosi, że legendarny piosenkarz zrezygnował w swoich czasach z 200 Cadillaków, ale osoby w jego pobliżu twierdzą, że liczba ta była przesadzona. Presley kupił jednak 14 Cadillaków z 1959 roku jako prezenty na cele charytatywne, chociaż nie był właścicielem modelu z 1959 roku, ponieważ stacjonował w Niemczech Zachodnich, służąc w armii amerykańskiej.

Rola Keougha w Mad Max złożył hołd Presleyowi jako jej mężowi w filmie, Immortan Joe miał Gigahorse, który składał się z dwóch Cadillac Coupe de Villes z 1959 roku. Mad Max jest jedynym filmem, w którym Keough widziana jest w pojeździe z istotnym związkiem z jej dziadkiem i jego miłością do Cadillaca.

ZWIĄZANE Z: Dlaczego Elvis Presley oddał szacunkowo 200 cadillaków przed swoją tragiczną śmiercią?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button