Aktualności

Rishi Sunak spotkał się z prywatnymi amerykańskimi firmami opieki społecznej, aby omówić „możliwości” w Wielkiej Brytanii

Rishi Sunak został odrzucony przez amerykańskich liderów prywatnej opieki zdrowotnej w przetargu na inwestycje w Wielkiej Brytanii podczas jego kontrowersyjnej podróży do Kalifornii w grudniu, imoże ujawnić.

Podczas dyskusji przy okrągłym stole z wieloma firmami specjalizującymi się w aspektach opieki społecznej, Sunak zachęcał firmy do pracy w Wielkiej Brytanii.

Oferują szereg usług, w tym sprzedaż ubezpieczenia emerytom i łączenie pacjentów z opiekunami.

Zgodnie z częściowo zredagowanym protokołem skarbowym ze spotkania, widzianym przez ijednym z celów spotkania było „podkreślenie możliwości dla organizacji sektora nauk przyrodniczych w Wielkiej Brytanii, nakreślając brytyjskie USP”.

Jednak firmy poinformowały pana Sunaka, że ​​w tamtym czasie nie były zainteresowane pracą w Wielkiej Brytanii.

Uczestnicy powiedzieli kanclerz, że koncentrują się na rozwoju w USA i obecnie nie rozważają ekspansji do Wielkiej Brytanii.

Uczestnicy poinformowali, że postrzegają brytyjską opiekę zdrowotną jako pozbawioną innowacji, chociaż sądzili, że poprawiła się ona w ostatnich latach.

W protokole zatytułowanym „Official Sensitive” czytamy: „Firmy opieki zdrowotnej w USA chcą skupić się na swoim rynku krajowym, zanim rozważą ekspansję, ponieważ i) jest on tak rozległy: populacja i wydatki per capita są znacznie wyższe niż np. w Wielkiej Brytanii; ii) jest skomplikowany i specyficzny; to nie jest przenośne podejście.

„Opieka zdrowotna w Wielkiej Brytanii w przeszłości nie była szczególnie innowacyjna, ale niektórzy uczestnicy zgłaszali pozytywne zaangażowanie w miejscach, w których ostatnio pracowali z NHS”.

Pan Sunak zorganizował spotkanie śniadaniowe z firmami z branży medycznej w dniu 16 grudnia. Została założona przez Ministerstwo Skarbu, ponieważ Wielka Brytania miała do czynienia z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa z powodu wariantu Omicron.

Źródło w Departamencie Zdrowia powiedziało i że sekretarz zdrowia Sajid Javid stanowczo sprzeciwiał się upodobnieniu NHS do systemu amerykańskiego.

W niedawnym przemówieniu pan Javid powiedział: „Kiedy patrzę przez ocean na Stany Zjednoczone – kraj wolnej – opieka zdrowotna kosztuje prawie dwa razy więcej. Cóż, to nie jest wolność dla milionów ludzi, których na to nie stać”.

Kanclerz Rishi Sunak przemawia w Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego w zeszłym miesiącu. (Zdjęcie: Peter Nicholls/Reuters)

W spotkaniu wzięło udział pięć amerykańskich firm opieki zdrowotnej na wczesnym etapie rozwoju, z których większość pracuje w sektorze opieki nad osobami starszymi.

Firmy opieki społecznej Honor i Unite Us, które łączą osoby potrzebujące opieki z opiekunami, wzięły udział w spotkaniu z panem Sunakiem, podobnie jak firma Komodo Health zajmująca się danymi medycznymi.

Obecna była również kasa chorych Devoted Health, która specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych emerytom.

Grail, firma zajmująca się wykrywaniem raka, również spotkała się z panem Sunakiem w ramach dyskusji. Grail jest własnością firmy genetycznej Illumina, której doradza były premier David Cameron.

Firmy nie odpowiedziały na iprośba o komentarz.

Wyjazd został wówczas skrytykowany przez brytyjskie firmy hotelarskie, ponieważ liczba przypadków Covid-19 wzrosła w Wielkiej Brytanii, a szefowa UKHospitality Kate Nicholls apelowała o większe wsparcie dla branży hotelarskiej.

Sekretarz ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Cienia Wes Streeting powiedział wówczas, że kanclerz musi pilnie wrócić do Wielkiej Brytanii, ponieważ firmy upadały.

Powiedział Razy Radio: „Rozumiemy, że kanclerz jest obecnie poza krajem w Kalifornii. Być może więc chciałby wrócić do samolotu i opanować sytuację, ponieważ firmy potrzebują teraz pewności i pewności siebie”.

Sunak miał nadzieję, że podczas swojej podróży zwiększy inwestycje w Wielkiej Brytanii, planując również spotkania z Microsoftem, Meta i dziesiątkami innych firm z Doliny Krzemowej.

Zachęta do inwestowania – a nie makiaweliczna wyprzedaż NHS

ANALIZA

Uwertura Rishi Sunaka do amerykańskich firm opieki zdrowotnej prawdopodobnie podniesie alarm wielu, którzy stanowczo sprzeciwiają się prywatyzacji opieki zdrowotnej w amerykańskim stylu.

Obrazy rachunków szpitalnych w stylu amerykańskim stały się w ostatnich latach wirusowe w mediach społecznościowych, a zabiegi ratujące życie pogrążają pacjentów w długach w przyszłości.

Choć kusząca jest katastrofa – a przeciwnicy polityczni bez wątpienia wykorzystają postrzegane zagrożenie dla publicznej opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii – spotkanie należy postrzegać w szerszym kontekście inwestycji w zdrowie i naukę.

„Kierunki do podjęcia” pana Sunaka (punkty rozmów, które często powtarzają politycy) opierały się na inwestycjach w brytyjski sektor nauk przyrodniczych, który był kluczową zasadą bronienia brytyjskiego sukcesu po Brexicie w zakresie szczepionek, z AstraZeneca z Cambridge udowadniając, że udało się wyjść z pandemii.

Prawdopodobnie spotkanie było raczej zachętą do skuszenia inwestycji niż makiaweliczną wyprzedażą NHS za zamkniętymi drzwiami.

Czterech na pięciu uczestników spotkania pracuje na lub wokół rynku opieki społecznej, który jest już zdominowany przez sektor prywatny.

Four Seasons, jeden z największych operatorów w Wielkiej Brytanii, należy do Terra Firma, firmy private equity założonej przez byłego prezesa EMI, Guya Handsa.

Nie jest tajemnicą, że rząd stara się zreformować rynek opieki społecznej i próbował od lat – próba rozwiązania problemu przez Theresę May w 2017 r. za pomocą „podatku od demencji” została uznana za pierwszy krok jej upadku na stanowisku premiera .

Chris Thomas, główny pracownik naukowy w Institute for Public Policy Research, powiedział: i: „Dowody są jasne – poleganie na dużym biznesie i prywatnym kapitale w celu świadczenia usług opieki społecznej nie powiodło się.

„Opieka finansowana ze środków publicznych jest lepszej jakości dla tych, którzy z niej korzystają, ogólnie jest bardziej opłacalna i oznacza lepsze wynagrodzenie i lepsze warunki dla pracowników opieki.

„Zdrowie i opieka znajdują się w kryzysie. Miliony ludzi marnieją na listach oczekujących – lub rezygnują z opieki społecznej, której potrzebują. Po nieudanej próbie prywatnych inwestycji z zagranicy nadszedł czas, aby kanclerz przedstawiła rządowe fundusze i plan rewitalizacji tych cennych usług publicznych”.

Rzecznik rządu powiedział: „Mamy duże doświadczenie w promowaniu inwestycji zagranicznych w Wielkiej Brytanii, aby pobudzić naszą gospodarkę i wyrównać kraj.

„Kanclerz spotkał się z liderami branży z różnych organizacji zajmujących się technologiami, inwestycjami i opieką zdrowotną, aby omówić globalną gospodarkę i ożywienie gospodarcze, a także inwestycje w Wielkiej Brytanii”.

Firmy Rishi Sunak poznały

Zaszczyt
Specjalizując się w opiece domowej nad osobami starszymi, Honor pomaga łączyć opiekunów i osoby potrzebujące opieki nad osobami starszymi. Firma stała się największą w sektorze opieki domowej w USA. Honor został założony przez byłego pracownika Google, Setha Sternberga i został wyceniony na 1,25 miliarda dolarów w 2020 roku.

Zjednocz nas
Unite Us to firma programistyczna specjalizująca się w łączeniu ludzi z usługami społecznościowymi. Dział opieki społecznej firmy rozrósł się w ostatnich latach, zdobywając kontrakty z armią amerykańską. Firma została wyceniona na 1,6 mld USD w 2021 roku.

Oddany Heath
Firma zapewnia ubezpieczenie zdrowotne amerykańskim emerytom, oferując wirtualną i domową opiekę za pośrednictwem partnerów. Firma z siedzibą w Waltham w stanie Massachusetts jest jedną z coraz większej liczby amerykańskich firm zajmujących się zdrowiem online. Devoted Health wyceniono na 12,1 mld USD w 2021 r.

Zdrowie Komodo
Duża firma zajmująca się danymi z zakresu opieki zdrowotnej, która analizuje dane pacjentów, z siedzibą w San Francisco. Firma wykorzystuje uczenie maszynowe do identyfikowania trendów we wzorcach opieki zdrowotnej. Został wyceniony na 3,3 mld USD w 2021 r.

Graal
Firma zajmująca się wykrywaniem nowotworów we wczesnym stadium, która zaprojektowała płynny test biopsyjny do wykrywania wczesnych nowotworów. Firma podpisała umowę handlową z NHS w listopadzie 2020 r. na przetestowanie testu. NHS England ogłosiło pilotaż testu, który zostanie przeprowadzony na 140 000 osób w wieku od 50 do 79 lat. David Cameron doradza Illumina, spółce macierzystej Graala. Illumina zgodziła się na zakup Graala za 7 miliardów dolarów w 2020 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button