Aktualności

Roger Stone apeluje o pomoc Alexowi Jonesowi po werdykcie 45,2 miliona dolarów

Konserwatywny konsultant polityczny Roger Stone niedawno wezwał do wsparcia założyciela i gospodarza Infowars, Alexa Jonesa, po tym, jak został potrącony wyrokiem 45,2 miliona dolarów w procesie o zniesławienie za propagowanie teorii spiskowych na temat strzelaniny w Szkole Podstawowej Sandy Hook w 2012 roku.

„Alex Jones to dobry i przyzwoity człowiek” – powiedział Stone podczas występu na Infowars w filmie udostępnionym przez komentatora Rona Filipkowskiego na Twitterze w piątek. „On jest bogobojnym chrześcijaninem… a teraz potrzebuje naszego wsparcia”. Stone dodał, że składki można składać za pośrednictwem sklepu Infowars.

Stone, sojusznik Donalda Trumpa, był wielokrotnie gościem Infowars i rzekomo zaaranżował wywiad między Jonesem i Trumpem w grudniu 2015 r. New York Times. Ponadto prawnik rodziny Sandy Hook, Mark Bankston, twierdził, że wyciek danych telefonicznych Jonesa ujawnił „intymne wiadomości” ze Stone, według Insider, jednak nie ujawniono dalszych szczegółów na temat tekstów.

Uwagi Stone’a pojawiły się po tym, jak ława przysięgłych w Teksasie zdecydowała w piątek podczas procesu o zniesławienie, że Jones musi zapłacić 45,2 miliona dolarów odszkodowania, oprócz 4,1 miliona dolarów odszkodowania dla Neila Heslina i Scarlett Lewis, rodziców 6-letniego chłopca, który został zabity w strzelaninie szkolnej w Sandy Hook, za fałszywe twierdzenie, że incydent został zainscenizowany przez „aktorów kryzysowych”. Oczekuje się również, że zapłaci dodatkowe 1,5 miliona dolarów grzywny.

„Neil i Scarlett są zachwyceni wynikiem i nie mogą się doczekać, aby dobrze wykorzystać pieniądze pana Jonesa” – powiedział Bankston w oświadczeniu uzyskanym przez Newsweek. „Z drugiej strony pan Jones nie będzie spał spokojnie tej nocy. Ponieważ odszkodowania karne są jeszcze do rozstrzygnięcia i wiele dodatkowych spraw sądowych o zniesławienie jest w toku, jasne jest, że czas pana Jonesa na amerykańskiej scenie dobiega końca”.

W masowej strzelaninie w Newtown w stanie Connecticut 14 grudnia 2012 r. zginęło dwudziestu dzieci i sześciu członków personelu szkolnego.

„Prosimy o przesłanie bardzo, bardzo prostej wiadomości, a mianowicie: zatrzymaj Alexa Jonesa. Przestań zarabiać na dezinformacji i kłamstwach” – powiedział w piątek jurorom Wesley Todd Ball, prawnik rodziców.

Roger Stone wzywa do datków dla Alex-Jones
Konserwatywny konsultant polityczny Roger Stone niedawno wezwał do wsparcia założyciela i gospodarza Infowars, Alexa Jonesa, po tym, jak został potrącony wyrokiem 45,2 miliona dolarów w procesie o zniesławienie za propagowanie teorii spiskowych na temat strzelaniny w Szkole Podstawowej Sandy Hook w 2012 roku. Powyżej po lewej Stone przemawia do reporterów 17 grudnia 2021 r. w Waszyngtonie Powyżej po prawej Jones rozmawia ze zwolennikami Trumpa 12 grudnia 2020 r.
Zdjęcia: Anna Moneymaker i OLIVIER DOULIERY za pośrednictwem GETTY Images

Tymczasem Jones postanowił wycofać się ze swoich teorii spiskowych podczas zeznań w swoim procesie, przepraszając rodziców i przyznając, że strzelanina w Sandy Hook była „w 100 procentach prawdziwa”.

Powiedział również, że wszelkie odszkodowania pieniężne, które są warte ponad 2 miliony dolarów, „zatopiłyby” Infowars, mimo że prawnicy rodzin przedstawili w sądzie dowody, które sugerowały, że Jones zarabia do 800 000 dolarów dziennie.

Prawnik Jonesa, Federico Andino Reynal, poprosił w piątek ławę przysięgłych o przyznanie rodzinie mniej niż 300 tys.

Newsweek skontaktował się z biurem prasowym Infowars w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button