Rozrywka

Rok kariery Rileya Herbsta trwa z kolejną dziesiątką najlepszych

Getty Riley Herbst wywalczył kolejne miejsce w pierwszej dziesiątce.

New Holland 250 na Michigan International Speedway zakończył się 6 sierpnia z Ty Gibbsem na Victory Lane. Kierowca Joe Gibbs Racing wygrał swój piąty wyścig w tym roku, podczas gdy inny zawodnik Monster Energy Riley Herbst zapewnił sobie 14. miejsce w pierwszej dziesiątce sezonu Xfinity Series.

Herbst, kierowca nr 98 Stewart-Haas Racing Ford Mustang, miał ogólnie spokojny występ. Startował na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu 125-okrążeń na dwumilowym torze. Przesunął się na 11. miejsce pod koniec 1. etapu, zanim zakończył 2. etap na 18. miejscu dzięki swojej strategii w boksach. Herbst następnie utrzymał się na pozycji do kolejnego miejsca w pierwszej dziesiątce podczas beztroskiego finałowego etapu.

Herbst wystartował w wyścigowy weekend po wyrównaniu swoich statystyk z 2021 roku. W pierwszych 20 wyścigach sezonu zasadniczego miał pięć miejsc w pierwszej piątce i 13 w pierwszej dziesiątce. Następnie wyszedł i zapewnił sobie 14. miejsce, co zapewniło najlepszy sezon jego dwuletniej kadencji w SHR. Teraz Herbst jest na dobrej drodze, aby prześcignąć swoje poprzednie najlepsze wyniki w karierze z sezonu 2020.

WSZYSTKIE najnowsze wiadomości NASCAR prosto na Twoją skrzynkę! Zapisz się do newslettera Heavy on NASCAR tutaj!

Zapisz się do biuletynu Heavy on NASCAR!

Herbst może przewyższyć statystyki ustalone z inną drużyną

GettyRiley Herbst kontynuuje rok kariery.

Dzięki temu, że Herbst zapewnił sobie kolejne miejsce w pierwszej dziesiątce, nadal zwiększa prawdopodobieństwo, że wyznaczy nowe ślady kariery na całym świecie. Potrzebuje jeszcze tylko jednego miejsca w pierwszej piątce, aby ustanowić nowy rekord w karierze, a potrzebuje tylko czterech dodatkowych miejsc w pierwszej dziesiątce.

Pierwszy pełnoetatowy sezon Herbsta w Xfinity Series był z Joe Gibbs Racing. Przez jeden sezon jeździł na 18. miejscu i zakończył rok na 12. miejscu w klasyfikacji mistrzostw, po umieszczeniu czterech miejsc w pierwszej piątce i 17 w pierwszej dziesiątce.

Herbst nie zrównał się z liczbą graczy w pierwszej dziesiątce, ale radził sobie lepiej w innych obszarach. Na przykład zakończył sezon 2021 na 11. miejscu w klasyfikacji mistrzowskiej. Przewiń do 2022 r., a Herbst znajduje się w jeszcze lepszej pozycji. Zajmuje ósme miejsce w tabeli i znacznie przewyższa granicę playoffów po tym, jak wyprzedził Sama Mayera na Michigan International Speedway.

Herbst kontynuuje pogoń za kolejnym osiągnięciem

GettyRiley Herbst kontynuuje swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Pochodzący z Las Vegas postawił się w sytuacji, aby w 2022 roku osiągnąć nowe wyniki w karierze. Jest na dobrej drodze do 22. finiszów w pierwszej dziesiątce Forda Mustanga SHR nr 98, co dałoby mu 56 w jego karierze w Xfinity Series.

Podczas gdy Herbst nadal dąży do mocnych wykończeń, pozostaje skupiony na innym celu. Chce wygrać w serii Xfinity, która byłaby jego pierwszą w krajowej serii NASCAR. Był blisko z 14 miejscami w pierwszej piątce kariery i parą wicemistrzów z sezonu 2020, ale jeszcze nie świętował na Pasie Zwycięstwa.

Istnieje wiele torów, które wyróżniają się jako potencjalne miejsca kolejnego miejsca w pierwszej piątce, a nawet zwycięstwa. Darlington Raceway, Bristol Motor Speedway, Daytona International Speedway i Phoenix Raceway to wszystkie opcje, biorąc pod uwagę poprzednie mocne przejazdy Herbsta na tych torach. Obejmuje to pierwszą piątkę podczas wyścigu otwierającego sezon w Daytona i kolejną pierwszą piątkę podczas weekendu powrotnego na Darlington Raceway.

CZYTAJ DALEJ: Michael McDowell ma wielką pochwałę za „Grind” kierowcy NASCAR

Więcej ciężkich na NASCAR News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button