Rozrywka

„Roots: The Gift” to konwencja „Trek” zamaskowana w filmie telewizyjnym

ABC Logo „Roots: The Gift”

Nikt nie mógł tego wiedzieć w tamtym czasie, ale wyprodukowany dla telewizji film „Roots: The Gift” był właściwie konwentem „Star Trek”… zanim większość jego talentów w ogóle pracowała nad „Star Trek” lub faktycznie uczestniczyła konwencja. ABC „Roots: The Gift” miało premierę 11 grudnia 1988 roku, według Internet Movie Database. Film o tematyce bożonarodzeniowej był kontynuacją przełomowego miniserialu sieci z 1977 r. „Korzenie”, opartego na powieści Alexa Haleya z 1976 r. „Korzenie: saga amerykańskiej rodziny”, i zdobył dziewięć nagród Emmy. Szczegółowe spojrzenie na wpis Internet Movie Database ujawnia, że ​​w „Roots: The Gift” zaangażowanych było ponad tuzin aktorów lub ekipy „Trek”.

Witryna AlexHaley.com zawiera następujące streszczenie „Roots: The Gift”: „W grudniu 1775 r. Cletus Moyer (Avery Brooks) jest wolnym czarnoskórym mieszkańcem północy w kolonialnej Ameryce, pomagającym niewolnikom uciec z niewoli. W dniach tuż przed Bożym Narodzeniem grupa łowców nagród pod wodzą Hattie Carraway (Kate Mulgrew) chwyta Moyera. Z powodu jego schwytania dziesiątki niewolników, którzy już opuścili swoje plantacje, również są zagrożone schwytaniem. Cletus Moyer błaga dwóch niewolników z pobliskiej plantacji, by zajęli jego miejsce: Kuntę Kinte (LeVar Burton), dwudziestokilkuletnią Mandinkę, która została schwytana na terenie dzisiejszej Gambii, kraju w Afryce Zachodniej, oraz Skrzypka (Louis Gossett). Jr.), starszy mężczyzna, który urodził się w niewoli. Kunta jest chętny do pomocy (i ucieczki przed samym sobą), ale Skrzypek nie chce, boi się konsekwencji, jeśli zostaną złapani.

Sceny z „Roots: The Gift” Odtwórz wideoFilm związany z „roots: the gift” to konwencja wędrówek zamaskowana w filmie telewizyjnym2022-05-14T15:55:15-04:00

Według Internet Movie Database, oprócz Burtona, Brooksa i Mulgrewa, inni aktorzy „Star Trek” i talenty zakulisowe, którzy pracowali przy „Roots: The Gift” to: Jerry Hardin, Fran Bennett, Tim Russ, Jimmie F. Skaggs, James McIntire, Gerald Fried, John A. Alonzo, Dodie Shepard, Julia Walker i Greg Barbanell. Ich wkład w „Star Trek” we wszystkich przypadkach według Memory Alpha, StarTrek.com lub Internet Movie Database obejmował:

LeVar Burton (aktor): Burton ponownie wcielił się w swoją przełomową rolę Kunte Kinte w „Roots: The Gift”. Film telewizyjny został wyemitowany w 1988 roku, podczas drugiego sezonu „Star Trek: Następne pokolenie”. Burton grał Geordi La Forge przez wszystkie siedem sezonów serialu, a także w czterech funkcjach „TNG” i potwierdzono, że ponownie wcielił się w postać podczas trzeciego i ostatniego sezonu „Star Trek: Picard”. Burton wyreżyserował także odcinki „The Next Generation”, „Deep Space Nine”, „Voyager” i „Enterprise”.

Kate Mulgrew (aktor): Aktorka próbowała wcielić się w rolę Hattie Carraway w „Roots: The Gift”. Grała kapitan Kathryn Janeway przez cały siedmioletni cykl „Star Trek: Voyager”, użyczyła głosu Janeway (lub Mirror Janeway) w grach „Star Trek: Elite Force”, „Star Trek: Legacy” i „Star Trek Online”. ”, był admirał Janeway podczas przejażdżki „Borg Invasion 4D” w Star Trek Experience i użycza głosu Hologramowi Janeway w nowym serialu animowanym „Star Trek: Prodigy”.

Avery Brooks (aktor): Brooks zagrał w „Roots: The Gift” jako Cletus Moyer. Zagrał Benjamina Sisko we wszystkich siedmiu sezonach „Star Trek: Deep Space Nine” i użyczył głosu postaci w grach „Star Trek: Deep Space Nine – Harbinger” i „Star Trek: Legacy”.

Avery Brooks i Kate Mulgrew w „Roots: The Gift”

Jerry Hardin (aktor): Ten doświadczony aktor charakterystyczny zagrał w „Roots: The Gift” jako dr William Reynolds. Zagrał kilka razy w „Star Trek”, grając Radue w odcinku „Kiedy pęknie gałąź TNG”, Samuel Clemens w odcinkach „TNG” „Strzała czasu” i „Strzała czasu, część II” oraz Neria w odcinku „Strzała czasu” Odcinek „Voyager” „Emanacje”.

Fran Bennett (aktor): Weteran, którego kariera trwała od lat 50. do 2021, Bennett zagrała jako Mammy May w „Roots: The Gift”. Jej praca „Trek” obejmowała rolę admirała floty Shanthi w „The Next Generation” „Redemption II”. Zagrała także wolkańską położną w scenie, która została wycięta ze „Star Trek (2009), ale można ją zobaczyć w wersji DVD i Blu-ray Special Edition. Według Memory Alpha zmarła w 2021 roku.

Tim Russ (aktor): Aktor zagrał obok Marcellusa w „Roots: The Gift”. Russ wystąpił gościnnie jako Devor w odcinku „TNG” „Starship Mine”, T’Kar w odcinku „DS9” „Invasive Procedures” oraz nienazwany porucznik Enterprise-B w filmie „Generations”.

Jimmie F. Skaggs (aktor): Skaggs zagrał w „Roots: The Gift” jako Scarvie. Kilka lat później wystąpił gościnnie jako Glinn Boheeka w odcinku „Deep Space Nine” „The Wire” i użyczył głosu kilku postaciom w grze wideo „Star Trek: Away Team”. Według Memory Alpha zmarł 6 lipca 2004 roku w wieku 59 lat.

James McIntire (aktor): McIntire zagrał postać Jubala w „Roots: The Gift”. Rok później wystąpił gościnnie jako Hali w odcinku „TNG” „Who Watches the Watchers”. Hali był myśliwym Mintakan i członkiem społeczności Nurii na Mintaka III w 2366.

Gerald Fried (kompozytor): Skomponował muzykę do prawie 200 filmów i programów telewizyjnych, zdobywając nagrodę Emmy i nominację do Oscara, według StarTrek.com. Oficjalna strona podała, że ​​Fried skomponował muzykę do odcinków „TOS” „Shore Leave”, „Catspaw”, „Friday’s Child”, „Amok Time” i „The Paradise Syndrome”, dodając, że fragmenty muzyki z tych odcinków były wykorzystany przez produkcję w 18 innych odcinkach.

John A. Alonzo (autor zdjęć): Alonzo był zdobywcą nagrody Emmy i nominowanym do Oscara reżyserem zdjęć, według IMDB, który był autorem zdjęć do „Star Trek Generations”. Zmarł 13 marca 2001 roku w wieku 66 lat.

Dodie Shepard (projektantka kostiumów): Memory Alpha opisuje Sheparda jako „nominowanego do nagrody Emmy projektanta kostiumów i kierownika garderoby. Była odpowiedzialna za kostiumy w „Star Trek V: The Final Frontier” i projektantką kostiumów do „Star Trek VI: The Undiscovered Country”.

Julia Walker (stylista fryzur): Według IMDB, Walker jest długoletnią asystentką stylistki i stylistki fryzur, która służyła jako stylistka fryzur Whoopi Golberg w wielu filmach i programach, m.in. „Wyścig szczurów” i „Star Trek Nemesis”.

Greg Barbanell (artysta Foley): Barbanell, według IMDB, jest doświadczonym artystą Foley z 578 kredytami i liczonymi. Pracował nad grą wideo „Star Trek: Akademia Gwiezdnej Floty”.

„Roots: The Gift” można kupić w Amazon Prime Video.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button