Aktualności

Rosyjski gospodarz telewizji państwowej mówi, że wymazywanie ukraińskich miast „nie stanowi żadnego problemu”

Rosyjski gospodarz telewizji państwowej powiedział niedawno, że Moskwa „nie będzie miała żadnego problemu” z wymazywaniem ukraińskich miast.

W filmie wysłano na Twitterze przez reporterkę Daily Beast i twórcę Russian Media Monitor Julii Davis, rosyjskiego państwowego gospodarza Channel 1 Władimira Sołowjowa można usłyszeć, jak mówi o toczącym się konflikcie między Rosją a Ukrainą i mówi o „całkowitym zniszczeniu całej infrastruktury. zrobiłem to za chwilę”.

„Prowadzimy operację antyterrorystyczną. Prowadzimy operację humanitarną. Amerykanie zastanawiają się: „Co robisz? Usuń wszystko z mapy i to wszystko” – powiedział Sołowjow. „Wyobraźmy sobie, żebyśmy powiedzieli, że ludność Charkowa ma 24 godziny na opuszczenie miasta”. Czy trudno naszą bronią zamienić Charków w ruiny? Wszystko w całości, wymazać z powierzchni ziemi, Kijów, Mikołajów, Odesę, to żaden problem”.

Komentarze rosyjskiej telewizji państwowej pojawiły się, gdy walki trwają między dwoma narodami, a Ukraina prowadzi kontrofensywę, aby odzyskać kontrolę nad niektórymi regionami.

W aktualizacji sytuacyjnej w poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy powiedział: „W ciągu dnia lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 11 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego wroga, jedno stanowisko systemu rakiet przeciwlotniczych i jeden skład amunicji.”

Charków
18 września we wsi Husarówka, niedaleko miasta Bałaklija w obwodzie charkowskim na Ukrainie, widać zniszczone pojazdy i sprzęt wojskowy. Charków i inne ukraińskie miasta.
SERGEY BOBOK/AFP/Getty Images

„W ciągu dnia wróg przeprowadził 4 naloty rakietowe i 9 nalotów, przeprowadził ponad 11 ataków MLRS na obiekty wojskowe i cywilne na terytorium Ukrainy, łamiąc normy Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, prawa i zwyczaje wojenne” – post na Facebooku dodany.

W klipie wideo gospodarza rosyjskiej telewizji państwowej można usłyszeć, jak mówi o niedawnych atakach na ukraińskie elektrownie.

„Elektrownia cieplna w Charkowie i budowle wodne na rzece Inhulec. To nie były dwa małe epizody” – powiedział Sołowjow. – Putin powiedział, że daliśmy im dwie wskazówki.

W odpowiedzi na niedawne ataki jeden z doradców ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak, powiedział, że prawdopodobnie poprowadzą one USA i inne kraje zachodnie do udzielenia Ukrainie większej pomocy wojskowej.

„Ale potrzebujemy więcej, szybciej i już wczoraj. Wierzę, że demonstracyjne strajki Rosji na elektrownie cieplne i obiekty hydrotechniczne przyspieszą proces przekazywania nam tych systemów” – powiedział Podolak w rozmowie z ukraińską agencją informacyjną Interfax.

Newsweek skontaktował się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rosji i Ukrainy w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button