Rozrywka

Rosyjskie wojska przypadkowo spopielają własnych ludzi, strzelając do nich z miotaczy ognia

Rosyjskie wojska przypadkowo zaatakowały jedną z własnych jednostek na Ukrainie za pomocą potężnego systemu miotaczy ognia w przerażającym incydencie „przyjacielskiego ognia”.

Na Facebooku 97. batalion piechoty Ukrainy opublikował ironiczną wiadomość z podziękowaniami za niszczycielski strajk, który nie został jeszcze potwierdzony przez rosyjskie źródła.

Komunikat głosił: „Kierownictwo 97. Batalionu Piechoty wyraża zadowolenie z działań rosyjskich okupantów, którzy dzisiaj, używając ciężkiego systemu miotaczy ognia Zantsepek w kierunku zaporoskim, użyli go przeciwko swoim pozycjom i faktycznie spalili rasistowskich okupantów z Ukrainy. gleba.

„Takie działania są pozytywnie odbierane i wspierane pod każdym względem przez ukraińskie wojsko”.

Rosyjski rząd nie skomentował doniesień o miotaczach ognia (zdjęcie: Daily Mirror/Andy Stenning) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

W operacji podobno wykorzystano rakiety TOS-1 oraz termobaryczne miotacze ognia.

TOS-1 Buratino, 30-lufowa wyrzutnia zamontowana na podwoziu czołgu T-72, może dostarczać głowice termobaryczne, które tworzą toczące się pole ostrzału, które może wyeliminować duże formacje wojsk wroga w ciągu kilku sekund.

Ministerstwo Obrony potwierdziło w marcu, że broń została zauważona jako część armii inwazyjnej Rosji, a późniejsze raporty ujawniły, że siły ukraińskie zdobyły co najmniej jednego Buratino i użyły go przeciwko Rosjanom.

Rosja nie skomentowała tego incydentu publicznie i nie jest jasne, ile szkód wyrządzono oddziałom Putina.

Natarcie Rosji zostało spowolnione przez słabe morale (Zdjęcie: AFP przez Getty Images)

W tym samym regionie pojawiły się doniesienia, że ​​zdemoralizowane wojska rosyjskie niszczą własne pojazdy, aby nie mogły zostać wysłane do bitwy.

Według źródeł ukraińskich wojska rosyjskie celowo strzelają do własnych pojazdów, aby spowolnić swój marsz na linię frontu.

Administracja Wojskowa Zaporoża opublikowała w Telegramie: „Według lokalnych mieszkańców wojska rosyjskie ostrzeliwały w Połohach 20 własnych pojazdów, aby uniknąć udania się na linię frontu; [Ukrainian] bojownicy ruchu oporu na czasowo okupowanym terytorium Zaporoże”.

Uważa się, że rosyjski system ciężkiego miotacza ognia TOS-1 brał udział w incydencie (Zdjęcie: AFP przez Getty Images)

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

Niskie morale sparaliżowało marzenie Putina o szybkim zwycięstwie na Ukrainie.

Źródło Pentagonu powiedziało amerykańskiemu blogowi politycznemu The Hill, że rosyjskie wojska odmawiają wejścia na Ukrainę.

„Nadal widzimy anegdotyczne doniesienia o słabym morale żołnierzy, a nawet oficerów, odmawiających wykonywania rozkazów i poruszania się, a nie tak naprawdę dobrego dowodzenia i kontroli z punktu widzenia przywództwa” – powiedzieli.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button