Rozrywka

Rozbłyski SOS rozświetlają niebo nad Salinas w Portoryko, gdy wody powodziowe zatrzymują rodziny w ich domach

SALINAS, PUERTO RICO: Huragan Fiona powoduje katastrofalne powodzie w Puerto Rico. Zgodnie z doniesieniami, chociaż klęska żywiołowa w końcu przeniesie się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, spowodowała spustoszenie w hrabstwie Salinas, a w niedzielę wieczorem 18 września National Weather Service (NWS) poinformowała, że ​​wysłano alarmową powódź .

„Ten najwyższy alert NWS został wywołany z powodu zagrażającej życiu powodzi, która wymagała wielokrotnych szybkich akcji ratunkowych w sektorze San Felipe i Mosquito. W Utuado wody powodziowe zmyły tymczasowy most zbudowany po huraganie Maria w 2017 roku” – podaje Weather Underground.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Kobieta z Arizony ODMOWA bycia uratowaną z zalanego samochodu bez swojego psa w wirusowym wideo

„PORAŻAJĄCE” powodzie w stanie Kentucky pochłaniają 8 istnień ludzkich, tysiące utknęły na dachach

Mówi się, że Służba Pogodowa poprosiła mieszkańców, aby „przenieśli się teraz na wyższy poziom. Nie próbuj podróżować, chyba że uciekasz z obszaru narażonego na powódź lub nakaz ewakuacji.” National Hurricane Center powiedział: „Te deszcze spowodują zagrażające życiu i katastrofalne błyski i powodzie miejskie w Puerto Rico i wschodniej Dominikanie, a także osuwiska błotne i osuwiska na obszarach o wyższym terenie”.

Poza tym prezydent USA Joe Biden również udzielił wsparcia karaibskiej wyspie. W oświadczeniu powiedział: „Działanie prezydenta upoważnia Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) do koordynowania wszystkich działań pomocowych w przypadku katastrof, które mają na celu złagodzenie trudów i cierpień spowodowanych przez sytuację kryzysową dla miejscowej ludności oraz zapewnienie odpowiedniej pomocy w zakresie wymaganych środków nadzwyczajnych, dopuszczonych na mocy tytułu V ustawy Stafford, w celu ratowania życia i ochrony mienia oraz zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, a także zmniejszenia lub uniknięcia zagrożenia katastrofą we wszystkich 78 gminach Wspólnoty Narodów. Portoryko”.

Gubernator Portoryko Pedro Pierluisi napisał na Twitterze: „W nagłych wypadkach miej pod ręką następujące numery. Chcemy, żebyś był bezpieczny. Anne Bink, zastępca administratora ds. reagowania i odzyskiwania Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA), podzieliła się odnosząc się do huraganu Maria, który miał miejsce w 2017 r.: „Nasze serce kieruje się do mieszkańców, którzy ponownie przechodzą przez kolejne katastrofalne wydarzenie pięć lat później”.

REKLAMA

Tymczasem na niebie podobno rozbłysły awaryjne flary SOS, gdy ludzie utknęli w sytuacji zagrożenia. Twitter był pełen wiadomości dotyczących drastycznej sytuacji. Jeden z użytkowników napisał na Twitterze: „Salinas, jeden z najbardziej dotkniętych obszarów, zniszczył namorzyny przez polityków tego kraju. Pozwolili na to, aby mogli budować domy przy plaży. Salinas jest teraz pod wodą. Chroń nasze zasoby naturalne i ekosystemy lub… #HurricaneFiona”. Inny powiedział: „Błyski alarmowe SOS wystrzeliwane w niebo w Salinas Puerto Rico, podczas gdy ludzie czekają na ewakuację przez Gwardię Narodową po powodziach błyskawicznych”.

REKLAMA
REKLAMA
„Puerto Rico błagało o awaryjną ewakuację po tym, jak gwałtowna powódź przejęła ich domy. Sytuacja na południowym wybrzeżu jest katastrofalna. 💔💔”, napisał trzeci, a czwarty dodał: „Kobieta woła o pomoc dla siebie i dwójki dzieci na ulicy Chapín, w dzielnicy Playa, w Salinas Puerto Rico. Dom jest zalany, jak wiele innych w społeczności z powodu huraganu. #Fiona”.

REKLAMA

Jedna osoba podzieliła się: „Sytuacja nadzwyczajna w Salinas – rodzina uwięziona w Villa Esperanza. Jeśli ktoś jest w stanie bezpiecznie pomóc, zadzwoń pod numer 939-202-6083. #PRwx #Fiona”. Sytuacja w Salinas bardzo mnie martwi 😣. mam nadzieję, że uda się uratować wszystkie rodziny” – czytamy na Twitterze.

REKLAMA

Artykuł zawiera uwagi zgłaszane w Internecie przez pojedyncze osoby i organizacje. MEAWW nie może ich samodzielnie potwierdzać i nie popiera twierdzeń ani opinii składanych online.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button