Rozrywka

Rozpruwacz z Yorkshire, Peter Sutcliffe, ma obsesję na punkcie klasycznego filmu „Skazani na Shawshank”, ujawniają się listy

YORKSHIRE Rozpruwacz Peter Sutcliffe miał obsesję na punkcie Odkupienia na Shawshank, jak ujawniły listy.

Mówi się, że seryjny morderca przeczytał klasykę Stephena Kinga o ucieczce z więzienia ponad 50 razy i marzył o ucieczce, podobnie jak jego bohater.

3

Słynna nowela stała się hitem na dużym ekranie w 1994 roku

3

Mrożącym krew w żyłach zrządzeniem losu książka ukazała się w 1982 roku, zaledwie rok po tym, jak Sutcliffe został skazany na dożywocie za zamordowanie co najmniej 13 kobiet.

Jego haniebne zbrodnie w latach 70. i 80. uczyniły go jednym z najbardziej znanych morderców w Wielkiej Brytanii.

W przebojowej wersji filmowej wystąpił Tim Robbins jako genialny uwięziony bankier Andy i Morgan Freeman jako jego przyjaciel Red i został wydany w 1994 roku.

W nowo ujawnionych listach seryjny morderca Sutcliffe, który był przetrzymywany w Broadmoor Hospital w Berks i więzieniu Franklin w hrabstwie Durham, napisał do przyjaciela z korespondencji: „Moją ulubioną książką jest Skazani na Shawshank”.

W 1992 roku Sutcliffe próbował uciec z Broadmoor, próbując przeciąć metalowe pręty w oknie swojej celi, używając brzeszczotu do metalu dostarczonego przez członka lagru Ronnie Kray.

W tym samym liście ujawniono, że ulubioną piosenką Rozpruwacza była doo-wop grupa The Impalas’ Sorry (I Run All the Way Home), która miała „wielkie znaczenie” dla niego i jego zerwanej żony Soni.

Sutcliffe napisał także o ich życiu małżeńskim: „Sonia przygotowywała w domu wspaniałe czeskie posiłki, fantastyczne”.

Pełne wiadomości znajdą się w The Ripper Letters, książce pod redakcją Rory’ego Everetta.

Niektóre z mrożących krew w żyłach notatek były bardzo niedawne, wysłane na kilka tygodni przed śmiercią Sutcliffe’a w 2020 roku z Covid, w wieku 74 lat.

Everett powiedział: „Książka jest pierwszą tego rodzaju, będącą słowo w słowo z mózgu Rozpruwacza”.

Sutcliffe zmarł dwa lata temu po zawarciu umowy z Covid

3

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button