Rozrywka

Sailor przetrwa 16 godzin w Mroźnym Oceanie Atlantyckim po wywróceniu się łodzi

62-letni francuski marynarz przeżył niedawno 16 godzin na Oceanie Atlantyckim po wywróceniu się jego łodzi. Marynarz użył tylko bańki powietrza wewnątrz statku, która została odwrócona do góry nogami. Łódź miała 40 stóp długości i nazywała się Jeanne SOLO Sailor. Według danych ze śledzenia, statek wypłynął z Lizbony w niedzielę rano.

REKLAMA

Straż przybrzeżna poinformowała, że ​​w poniedziałek o godzinie 23:23 (czasu lokalnego) otrzymała sygnał o niebezpieczeństwie z łodzi. Wkrótce statek straży przybrzeżnej z pięcioma nurkami wyruszył na misję ratunkową. Do poszukiwań wysłano również trzy śmigłowce, z których jeden zauważył przewróconą łódź. Marynarz został w końcu uratowany 14 mil od wysp Sisargas w północno-zachodniej Galicji w Hiszpanii. Podczas poszukiwań nurek został podniesiony na kadłub statku w poszukiwaniu śladów życia. Marynarz, którego tożsamość nie została potwierdzona, odpowiedział na uderzenie w kadłub pukaniem od wewnątrz.

Podczas poszukiwań morze było zbyt wzburzone, dlatego ekipa ratownicza przymocowała do kadłuba statku balony wypornościowe, aby zapobiec dalszemu zatonięciu i czekała do rana z marynarzem wciąż tkwiącym pod spodem. Dwóch nurków zareagowało szybko i podpłynęło pod łódź, aby pomóc żeglarzowi. Został znaleziony w neoprenowym kombinezonie ratunkowym i zanurzony po kolana w wodzie.

REKLAMA

Hiszpańskie Towarzystwo Bezpieczeństwa Morskiego i Ratownictwa napisało w tweecie: „Każde uratowane życie jest naszą największą nagrodą”. Członek operacji specjalnych straży przybrzeżnej, Vicente Cobelo, powiedział lokalnej stacji, że marynarz zgłosił się na ochotnika do wskoczenia do lodowatej wody i przepłynięcia pod łodzią, aby dotrzeć do powierzchni morza. Powiedział: „Z własnej inicjatywy wszedł do wody i wyszedł na wolność, wspomagany przez nurków, którzy musieli go przeciągnąć, ponieważ trudno było mu wydostać się w skafandrze”. Marynarz został ostatecznie przetransportowany drogą powietrzną w bezpieczne miejsce i przewieziony do szpitala. Został jednak wypisany po krótkim czasie z czystym stanem zdrowia.

CZYTAJ WIĘCEJ

REKLAMA

Luksusowy rejs po Miami Mii Khalify prawie zamienia się w katastrofę po tym, jak podążają za nim prześladowcy CREEPY

75-letnia kobieta „dobrowolnie” skacze na śmierć z balkonu ósmego piętra luksusowego statku wycieczkowego przed przerażonymi wczasowiczami

Hiszpańska Służba Bezpieczeństwa Morskiego udostępniła tweeta wraz z materiałem z akcji ratunkowej. Podpis głosił: „To była ratunek przeprowadzony wczoraj przez ratunek morski członkowi załogi francuskiej żaglówki JEANNE SOLO SAILOR, który został przechylony w słońcu 14 mil na NNW od Wysp Sisargas”.

Ludzie są zszokowani, gdy dowiadują się, że marynarz przeżył tyle godzin w wodzie. Jeden z użytkowników napisał: „Świetny film! Pytanie: jak możesz pozostać w żaglówce przez jeden dzień? Czytałem, że łódź dryfuje przez 24 godziny… i jeśli była przechylona na słońcu? Jak to się dzieje, że kabina nie powódź? Przepraszam, ale nie znam tematu. Gratuluję ratunku!” Inny użytkownik skomentował: „Bardzo dziękuję wam wszystkim. Ten świat jest lepszym miejscem do pracy, którą wykonujecie i do ryzyka, które podejmujecie na co dzień”. Marynarz podziękował nurkom i napisał: „Jako ktoś, kto sprawia, że ​​życie na morzu jest ogromne, dziękuję wam. Chłopaki i dziewczęta wykonujecie niesamowitą robotę, narażając się na niebezpieczeństwo. My, marynarze, pozdrawiamy was”.

REKLAMAREKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button